Babiš půjde do voleb jen tak silný, jak mu dovolí opozice

Jiří Pehe

Opozice promeškává celou řadu zásadních témat ke konfrontaci, tím pádem nechává Babišovi příliš mnoho volného prostoru. Nebude mnoho šancí to napravit, tou hlavní budou asi až televizní debaty. V nich je třeba trvat na dodržování pravidel.

Opozice nechává Babiše v klidu určovat sebebizarnější témata volební sezóny, namísto toho, aby učinila základním tématem kampaně naprosté fiasko jeho vládnutí lemované tisícovkami mrtvých, desítkami miliard, o něž přijdeme v Evropské unii, a paralyzací justice, která už šest let nedokáže dostat k soudu jasný a přehledný případ Čapí hnízdo. Foto FB Andrej Babiš

Po čtyřech letech vlády Andreje Babiše sčítá Česká republika převážně jen ztráty, ale obě opoziční koalice toho nejsou schopné využít. Jejich volební kampaně nebyly zatím schopné kritickou masu voličů přesvědčit, že Česká republika si pokračovaní Babišovy vlády nemůže dovolit.

Naše noviny stojí v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva. Podpořte nás a přidejte se k nám!
×

Babiš bohorovně odsouvá vše, co by ho mohlo politicky poškodit na dobu po volbách částečně i proto, že opozice ho s některými zásadními selháními nedostatečně konfrontuje. Nedokáže veřejnosti jasně sdělit, že některé kroky Babišovy vlády budou mít na Českou republiku negativní dopady i dávno po tom, co oligarcha zmizí z politiky.

Začít lze tím, že Česká republika patří k nejhůře postiženým zemím epidemií nemoci covid-19. Počty nakažených a zemřelých na 100 tisíc obyvatel jsou otřesné, spousta našich spoluobčanů zemřela zcela zbytečně kvůli chaosu, který vytvořila vláda. Babiš dnes přechází tyto statistiky se svou typickou bohorovností: boj s epidemií prý vláda prostě v jistém okamžiku „podcenila“.

To je samo o sobě ospravedlnění tak skandální, že by se jen na něm dala založit volební kampaň. Opoziční lídři sice touto „černou kronikou“ z nejhorších fází v televizních vystoupeních a při setkání s občany operují, ale často příliš suše. A tudíž bez reálného dopadu.

Přímo před našima očima se přitom začíná znovu odehrávat rok starý scénář, kdy vláda odmítla — v některých případech pod přímým Babišovým tlakem — přijímat restriktivní opatření na začátku září 2020, kdy už bylo zřejmé, že jsme na prahu druhé vlny. Na obzoru byly tehdy krajské volby, vše muselo počkat až na dobu po nich. Pak, jak se ukázalo, bylo už pozdě. To samé se chystá nyní.

Zatím nejpůsobivější prezentaci této tragédie, k níž významně přispěla Babišova vláda, přitom nepřipravily strany, které stojí v opozici k Babišovi, ale občanská iniciativa Milión chvilek pro demokracii, když na Staroměstském náměstí namalovala 25 tisíc křížů, což byl v té době počet lidí, kteří zemřeli na covid-19.

Druhým velkým tématem je skutečnost, že Česká republika může kvůli Babišovu konfliktu zájmů přijít o desítky miliard korun ze záchranného balíku Evropské unie. Ministři financí členských zemí sice nedávno schválili český plán obnovy, což by mělo znamenat uvolnění fondů, jenže Evropská komise už před tím oznámila, že nemalá část z celkových 180 miliard korun nebude proplacena, dokud Česká republika nepřijme opatření k zamezení konfliktu zájmů.

Ministryně financí Alena Schillerová bohorovně prohlásila, že se nic neděje, protože vláda už na přijetí příslušných opatření pracuje. Ale je to prohlášení, jehož cílem je jen posunout celou věc na dobu po volbách.

Dokonce i kdyby zrovna nebyla v plném proudu volební kampaň, vyústilo by varování Evropské komise v normální demokracii do nějaké viditelné akce opozice. Netřeba hned svolávat mimořádnou schůzi Sněmovny, stačila by i mimořádná tisková konference lídrů pěti opozičních stran. Ničeho takového jsme zatím nebyli svědky.

Tématem číslo tři je prudce se zhoršující stav veřejných financí. Česká republika je nejrychleji se zadlužující zemí v Evropské unii. V boji s dopady epidemie covidu-19 se sice zadlužily i jiné země, ale nikoliv v míře srovnatelné s Českou republikou. Navíc finanční prostředky získané na dluh byly ve většině zemí využity mnohem efektivněji.

U nás celá řada programů, které měly pomoci podnikatelům a dalším občanům postiženým krizí, nefungovala. Navíc se dozvídáme, že v této kritické situaci vláda dál proplácela z českého rozpočtu dotace Agrofertu — i při vědomí, že kvůli Babišově střetu zájmů nemá holding na evropské dotace nárok.

Opoziční politici také nejsou schopní, zdá se, přesvědčivě vysvětlovat těm sociálním skupinám, které si Babiš kupuje s pomocí „dárků“, jako je mimořádné zvyšování důchodů či některých sociálních dávek, že masivní utrácení na dluh generuje inflaci. Jinak řečeno: že reálná hodnota příjmů Babišovy cílové voličské skupiny bude brzy v ohrožení.

A pak je zde Čapí hnízdo. Způsob, jakým rozhodnutí v této věci odkládá dozorující stání zástupce, je skandální. A to natolik, že v tomto případě nedává smysl, aby opoziční politici tvrdili, že nechtějí svými výroky zasahovat do probíhajícího vyšetřování. Měli by naopak křičet z plných plic.

Nemusí přitom požadovat, aby byl Babiš poslán před soud. Stačilo by veřejnosti s potřebnou razancí vysvětlovat, že téměř šestileté vyšetřování celé kauzy i další odklad těsně před volbami, jsou skandální. A zřejmě účelové.

Velkým tématem je také mlčení Babiše tváří v tvář prezidentem Zemanem oznámeným plánům, že pověří sestavením vlády lídra nejsilnější strany, nikoliv případně vítězné koalice. Hlava státu prostě dává najevo, že — v rozporu s volebním zákonem — existenci volebních koalic neuznává.

Je tedy téměř jisté, že se po volbách bude opakovat scénář z roku 2017, kdy Zeman pověřil Babiše sestavením vlády bez ohledu na to, že nedokázal vytvořit většinovou koalici, a následně jeho vládu bez důvěry držel u moci šest měsíců. Babiš tehdy spolu se Zemanem tvrdil, že taková vláda je zcela legitimní, a má právo přijímat i zásadní rozhodnutí.

Hodlají Babiš a Zeman toto jednání, které bylo na samé hraně ústavy, zopakovat? Je Babiš případně ochoten vládnout bez důvěry až do Zemanova odchodu z funkce? Opozice by měla od Babiše na tuto otázku požadovat jasnou odpověď.

Bohužel se jí už jen těžko podaří v měsíci, který zbývá do voleb, výše zmíněná témata předestřít veřejnosti jako zásadní mimo televizní debaty. Jelikož zkušenosti z prvních debat jsou takové, že Babiš nenechá své kritiky domluvit, skáče jim „trumpovsky“ do řeči a překřikuje je, měly by opoziční strany jako minimum žádat od televizních stanic, aby nastavily pro debaty jasná pravidla, včetně vypínání mikrofonu politikům, kteří je nerespektují.

Diskuse

No, to si tedy nemyslím, že bude Babiš tak silný, jak mu opozice dovolí.

V dnešní době, kdy volební programy jsou jen nereálné žvásty (přečtěte si program SPOLU), kdy pravda není hodnotnější než lež, jsou to jen dvě stránky věci a politici si vyberou tu z nich, která se jim víc hodí, kdy politik může ze dne na den úplně obrátit a nic se neděje (třeba Babiš a superhrubá mzda nebo migrace), kdy jediné, co se počítá jsou emoce a podkuřování (nebo naopak strašení) a záleží na kvalitě PR ......... v takovém stavu politiky opozice nikoho k ničemu nedonutí a co si Babiš dovolí nebo nedovolí, není v jejích rukách.

PK
September 11, 2021 v 9.43

"pravda není hodnotnější než lež", míní pan Morbicer, a toho se skutečně důsledně drží.

Tak určitě pane Kolaříku, vlastně by mi ty vaše prolhané štěky chyběly...

PK
September 11, 2021 v 13.30

...míní rozšafně pan Morbicer.

PK
September 11, 2021 v 13.36
Jinak opravdu doufám,

že pokud se naplní ten scénář, který Jiří Pehe předvídá,

"že se po volbách bude opakovat scénář z roku 2017, kdy Zeman pověřil Babiše sestavením vlády bez ohledu na to, že nedokázal vytvořit většinovou koalici, a následně jeho vládu bez důvěry držel u moci šest měsíců",

tak že si to občanská společnost nenechá líbit, že nezůstane u bezzubých demonstrací, byť na Staromáku, na Václaváku nebo na Letné, a že si uvědomí svou sílu, a důkladně přitvrdí.

Buďte trošku konkrétnější pane Kolaříku, jak "přitvrdit"?

(jestli se nestane něco nečekaného, tak Babiš vyhraje volby a prezident pověří vítěze voleb ........ moc mě nenapadá, jak to přitvrzení" budete v takovém případě zdůvodňovat)

Situace je taková, že značné části českých občanů vůbec nevadí to, co opozice Babišovi vyčítá, zato vidí, že rostly platy, důchody... třeba tady na Ostravsku co slyším, tak ANO bude mít 35%. A co s tím? Prohlásíme ty, co ho volí, za blázny a sebereme jim volební právo??? Nebo !přitvrdíme" ještě víc?

PK
September 11, 2021 v 16.41

Těžko můžeme sebrat volební právo někomu, kdo je u moci, viďte, pane Morbicere.

Ale ponížená občanská společnost určitě má možnosti, jak dát průchod svému tekutému hněvu. Dočkejte času. I když doufám, že to nebude nutné.

Musím říct, že se stydím za své dlouhé vedení.

Nejdříve mě napadlo - jak "Těžko můžeme sebrat volební právo někomu, kdo je u moci..."? Co je to za nesmysl? Voliči Babiše že jsou u moci?? ............. až najednou mi to docvaklo - Pavel Kolařík není žádný "informatik", to je jen slovní hříčka, je to umělá inteligence, která se testuje v reálném provozu.

Vidíme jasné přednastavení -- každý, kdo si dovolí napsat něco, z čeho přímo neplyne, že je Babiš ztělesněním ďábla, musí být napaden v osobní rovině a demaskován jako lidský odpad -- lhář, komunista, babišovec........ Zároveň vidíme, že když je diskuse složitější nebo abstraktnější než prosté předmětné výroky, UI začíná zmatkovat a psát blbosti.

Pak to všechno začne dávat smysl.

Třeba tvrzení z mého prvního příspěvku o pravdě a lži, která má stejnou hodnotu, dokáže každý člověk přiřadit k politické praxi, a nemyslel by si, že to tvrdím já jako svůj názor na pravdu a lež. UI ne. Ta můj příspěvek vyhodnotí jako obhajobu Babiše (i když ve skutečnosti o něm vůbec není), a následuje dle naprogramování osobní útok, který mě prohlašuje za důsledného lháře. Přitom když jsem tady před několika týdny tvrdil, že je Babiš ve stetu zájmů, tak na mě UI pojmenovaná Pavel Kolařík, informatik, vůbec nereagovala.

A následný příspěvek o sebrání volebního práva tomu, kdo je u moci, který v kontextu nedává už vůbec žádný smysl, to jen potvrzuje...

PK
September 11, 2021 v 18.10

Skutečně, ten žvást o "sebrání volebního práva" mohl napadnout jenom úplného idiota.

Laskavý čtenář snadno nahlédne, že se to objevilo v příspěvku Aleše Morbicera, invalidního důchodce a audiofila, dnes v 16.2.

Zajímal by mě ten rozdíl mezi „občanskou společností“ a „společností lidí co jdou k volbám“. Mohou se tyto dvě společnosti dostat do konfliktu? Může si „občanská společnost“ přát něco jiného než „společnost voličů ve volbách“? (Napadá mě třeba ten případ Běloruska: tam si také „společnost voličů“ přeje něco jiného než Lukašenko.)

Nebylo by tedy lepší i u nás ty demokratické volby zakázat, aby v nich Babiš nevyhrál? Co o tom problému soudí umělá inteligence?

Občanská společnost si Babišovo vítězství evidentně nepřeje, zatímco společnost voličů si ho (alespoň podle těch průzkůmů) nejspíše přeje.

Občanská společnost by tedy asi měla zřídit nějakou ozbrojenou pěst občanské společnosti (třeba lidové milice, nebo hnutí Taliban), aby své vítězství v občanské válce pak zpečetila, když ho nezpečetí ve volbách...

PK
September 13, 2021 v 10.2

Jelikož opakování je matka moudrosti, zopakujme si to:

pokud se naplní ten scénář, který Jiří Pehe předvídá,

"že se po volbách bude opakovat scénář z roku 2017, kdy Zeman pověřil Babiše sestavením vlády bez ohledu na to, že nedokázal vytvořit většinovou koalici, a následně jeho vládu bez důvěry držel u moci šest měsíců",

tak že si to občanská společnost nenechá líbit, že nezůstane u bezzubých demonstrací, byť na Staromáku, na Václaváku nebo na Letné, a že si uvědomí svou sílu, a důkladně přitvrdí.

Jinak placení trollové jsou úplná spodina společnosti.

Ano, placení i neplacení trollové s oblibou napadají ostatní diskující a jsou spodinou společnosti, pane Kolaříku.

Jestli Vám tedy nyní dobře rozumím, budete respektovat výsledek demokratických voleb, ať už bude jakýkoliv. Dokonce ani v případě Babišova vítězství nebudete vyzývat k nerespektování voleb a tomu, aby si to „občanská společnost nenechala líbit“.

Rád bych ještě speciálně Vás, pane Kolaříku, upozornil, že vůbec nevím, koho v těchto volbách budu volit a zda se jich účastním. Jediné, co vím jistě, je to, že Pirátům (a nyní tudíž ani předvolební koalici PIRSTAN) svůj hlas dát nechci. Dále pro Vaši informaci rád dodám, že ODS ani TOP 09 jsem dosud nikdy nevolil, býval jsem voličem voličem lidovců, sociálních demokratů, nebo starostů a nezávislých.

Přeji Vám mnoho šťastných chvil při dalším pomlouvání.

PK
September 13, 2021 v 13.18
To je naprosto klíčové

Takže po opakovaném pokusu o zatrollení opakuji ještě jednou:

Jinak opravdu doufám,

že pokud se naplní ten scénář, který Jiří Pehe předvídá,

"že se po volbách bude opakovat scénář z roku 2017, kdy Zeman pověřil Babiše sestavením vlády bez ohledu na to, že nedokázal vytvořit většinovou koalici, a následně jeho vládu bez důvěry držel u moci šest měsíců",

tak že si to občanská společnost nenechá líbit, že nezůstane u bezzubých demonstrací, byť na Staromáku, na Václaváku nebo na Letné, a že si uvědomí svou sílu, a důkladně přitvrdí.

Hm, tak to je slušný. Myslím, že na Loebnerovu cenu by to stačilo. Jednodušeji se to ale dá docílit škrábancem na gramodesce.

Pane Kolaříku,

jestli jste skutečně pan Kolařík, můžete prosím odpovědět na otázku, zda budete respektovat výsledek demokratických voleb, ať už ten výsledek bude jakýkoliv?

Nebo ho - v případě, že se Vám ten výsledek nebude líbit - respektovat nebudete, jinými slovy řečeno „nezůstane u bezzubých demonstrací, občanská společnost si výsledek voleb nenechá líbit a důkladně přitvrdí“?

Následovalo by takovéto „důkladné přitvrzení“ jen v případě „nesprávného“ výsledku demokratických voleb, nebo až v případě vládnutí vlády, která by nebyla dlouhodobě schopna získat důvěru parlamentu?

MP
September 14, 2021 v 22.38
Jiřímu Nushartovi

Babiš v tom nejhorším scénáři získá kolem třiceti procent hlasů. Jinými slovy v nejhorším případě si přeje jeho vítězství třetina voličů. Osobně si myslím, že to bude sotva čtvrtina. Váš výrok o přání " společnosti voličů" je tudíž pitomost.

Totéž k respektování výsledků voleb. Může nastat, pravděpodobnost je asi tak čtyřicetiprocentní, situace, kdy Babiš sestaví stojedničkovou vládu. Ale jen pod podmínkou, že mu podrží některé ze stran, které se svým voličům zaklínaly, že s Babišem nikdy. Naposledy dnes Okamura.

O něco pravděpodobnější je situace, kdy se pokusí Babiš, Zeman spolu s komunisty a SPD umožnit Babišovu menšinovou vládu, protože budou mít prekérní majoritu schopnou zabránit tvrdému postupu proti prezidentovu ohýbání ústavy (český porušování).

A pokud v této situaci v případě obou zmíněných variant Babišova premiérování sáhnou parlamentní i mimoparlamentní opozice i k těm prostředkům, které odpovídají občanské mobilizaci (okupační demonstrace a blokáda Hradu a Strakovky, občanská neposlušnost, obstrukce atd.), sotva půjde o nerespektování výsledků voleb.

„Váš výrok o ‚společnosti voličů‘ je pitomost.“

---------------------

Ano, pane Profante, jestliže z té zmiňované „společnosti voličů“ její největší část (třeba čtvrtina) bude volit některou z kandidujících stran, hnutí či předvolebních koalic, nebude to pochopitelně jednohlasná volba „společnosti voličů“, ale jen volba té čtvrtiny voličů. (To je podle mě docela dobře, že nejde o jednohlasnou volbu, kdy třeba 103% by voličů volilo jednotnou kandidátku.) Výrok o „přání společnosti voličů“ je tudíž pitomost, stejně jako je pitomost třeba i výrok o „přání občanské společnosti“ nebo výrok o „přání komunity LGBT...“

Jen bych ještě upřesnil, že „přáním společnosti voličů“ není výhra konkrétní politické strany (to je přáním té její čtvrtiny) přáním společnosti voličů je respektování výsledku voleb, ať už ty volby dopadnou jakkoliv.

Přáním společnosti voličů tedy nejsou protesty občanské společnosti proti výsledkům voleb (proti jakýmkoliv výsledkům voleb).

MP
September 15, 2021 v 18.14
Jiřímu Nushartovi

Přání čtvrtiny není přáním celku, lhostejno, na kolik částí se dělí ty zbylé tři čtvrtiny.

To, nač se poněkuď zmateně odvoláváte, je legitimita procedury. Pokud dostane Babiš důvěru od prosté většiny poslanců, bude řádným premiérem. I kdyby si některé hlasy koupil a jiné by patřily stranám, které je získali lhaním voličům, že ony s Babišem nikdy...

Ale to, že by se stal Babiš řádně premiérem, neznamená, že se proti němu v rámci platných zákonů a vymezené občanské neposlušnosti nesmím a nemohu vymezovat.

Ale nechci tu trolit, prostě si přečtěte ústavu, než budete zase něco plácat.

PK
September 15, 2021 v 19.0

Už ten titulek v podstatě nedává smysl. Z ideologického hlediska žádná opozice neexistuje. Jsou to centristé proti centristům.

Pochybuji, že za opozičních Pirátů a Stan by byl počet zemřelých na covid výrazně nižší. Jejich liberalismus jim totiž ztěžuje sáhnout k výraznějším restrikcím a regulacím, které zejména mohou covid zastavit.

Mimochodem podobně vyzněl článek na A2larmu, kde, pokud je to ona, pracuje Peheho dcera. Ti liberálové jsou nudná jánabráchistická parta. Ne že by o mé názory někdo stál, ale bylo by snad pod mou úroveň do takovýchto médií přispívat.

Pravdu má ale J. Pehe v tom, že Piráti a Stan si svou sterilní kampaní sami kopou jámu a jsou krůček od toho, aby do ní spadli.

Pane Profante, běžte s tím Babišem už do háje, je mi úplně jedno, jak Babiš dopadne ve volbách. Není mi ovšem jedno, zda „občanská společnost“ (či třeba její čtvrtina) bude respektovat výsledek voleb, nebo zda po volbách budou naopak následovat okupační demonstrace, blokáda Hradu a Strakovky a tak podobně.

MP
September 15, 2021 v 22.19
no vidíte, milý Nusharte,

konečně smysluplná otázka. Předpokládám, že naprostá většina lidí bude respektovat výsledek voleb -- a není nijak vyloučené, že dojde k okupačním demonstracím a třeba blokádě Hradu. Ono se to nijak navzájem nevylučuje .

Souhlasím s Vaším odhadem, pane Profante. Taky si totiž myslím, že naprostá většina lidí bude respektovat výsledek voleb a nějaká menšina ho možná respektovat nebude. Ta menšina si v tom případě bude nejspíš říkat „občanská společnost“. Prostě občanská společnost si možná výsledek voleb nenechá líbit, a pak samozřejmě nezůstane u bezzubých demonstrací, ale občanská společnost si uvědomí svou sílu a důkladně přitvrdí, no.

PK
September 16, 2021 v 7.22

Pokud v těchto volbách není skutečná alternativa a jsou nedemokratickou fraškou, tak většina relativně atomizované společnosti bude jejich výsledek respektovat a její části budou nadále vést třídní boj proti sobě či případně vyčerpaně a lhostejně tomuto třídnímu boji přihlížet, zkrátka více či méně pokračovat v budování drsného kapitalismu po česku.

Maximálně se pár desítek (stovek?) tisíc maloměšťáků sejde jako vždy pokojně na Letné, aby si zahráli na velké demokraty a poté si v nedalekých kavárnách dali capuccino a ukázali fotky svých dětí studujících zásadně na víceletých gymnáziích. :-)

PK
September 16, 2021 v 8.27

Na to, že je Nushartovi "úplně jedno, jak Babiš dopadne ve volbách" je tady skutečně mimořádně aktivní.

PK
September 16, 2021 v 8.31

Připomeňme si, jak se Nushart s neskrývanou sympatií vyjadřoval o řádicí teroristické lůze, která vthrhla v lednu do amerického Capitolu.

Nushart se o nich důsledně vyjadřoval jako o "protestujících".

Jistěže jsem, pane Kolaříku, aktivní v dialogu o progresivistických reformách.

[Ten dialog je možné vést o těchto reformách, ale není ho bohužel možné vést SE zastánci těchto reforem, protože oni se tomu dialogu brání a na kritiku věci samotné reagují osobním útokem proti takovému potenciálnímu partnerovi v dialogu.]

Jsem tedy aktivní v této diskusi o progresivistických reformách z toho důvodu, že je považuji za nebezpečné -> to znamená směřující k destrukci jak ekonomiky, tak i společenského konsensu o způsobu života, konsensu o tom, co je v životě člověka ještě přípustné (například v oblasti svobody vyjadřování a osobních postojů) a co již přípustné není.

Znovu opakuji, že Babiš není k tomuto ohrožení (které představují progresivistické reformy) žádnou alternativou, on je prostě účastníkem dotačního byznysu, a proto tomu přizpůsobí i faktické směřování své politiky - bez ohledu na to, co říká v předvolební kampani. Z mého pohledu je tedy úplně jedno, jak Babiš dopadne ve volbách. Žádná (z mého pohledu rozumná) alternativa tu totiž není. Existují ovšem alternativy ve zcela jiné kategorii problému. Nejde v ní už o to, kdo vyhraje volby a pak sestaví vládu, jde v ní o to, zda výsledky voleb budou do budoucna i nadále respektovány tak, jako tomu bylo doposud, nebo zda ty výsledky voleb v budoucnu už respektovány být nemusí a my tedy pak budeme (v intencích progresivismu) postupovat k destrukci demokratického řádu.

To jsou, pane Kolaříku, ve stručnosti důvody mé aktivity.

Teď je tedy řada zase na Vás, abyste vysvětlil, jaké jsou důvody té Vaší mimořádné aktivity a v čem se naše aktivity liší.

PK
September 16, 2021 v 13.40

Nusharte, nemám se s vámi o čem bavit - kromě toho, že občas podle svého uvážení okomentuji vaše zdejší aktivity.

Jako např. takto:

Připomeňme si, jak se Nushart s neskrývanou sympatií vyjadřoval o řádicí teroristické lůze, která vthrhla v lednu do amerického Capitolu.

Nushart tyto zločince nazýval "protestující".

MP
September 16, 2021 v 19.44
Pavlovi Krupičkovi

A jak byste si to představoval? To mám pít místo kapucína turka, abych se cítil lidově? Nebo posílat dítě do špatný školy, abych ho potrestal za vládu lidí jako je Maláčová, kteří připustili, že nám začínají kolabovat devítiletky a teď ještě na poslední chvíli snaží přispět k dalšímu odchodu učitelů z profese?

Důležité bude spíš to, zač a jak se bude demonstrovat a jestli v tom zastydlí bojovníci třídního boje nechají ty maloměšťáky samotné a pak si dál budou stěžovat, jak jim na hrb dopadá právě to, proti čemu ti maloměšťáci demonstrovali.

Pane Kolaříku, já nevím, přijde mi to dost divné, když Vaší motivací k napsání diskusního příspěvku je pouze někoho pomluvit, ale věcně přitom vlastně komunikovat vůbec nechcete (jak i sám říkáte). Proč si alespoň nevymyslíte nějakou nějakou novou pomluvu? To opakování jedné a té samé mi přijde trapné - vypadá to, jako kdybych se potom už ničeho horšího nedopustil, což samozřejmě pravda není. Rád Vám poskytnu nějaké materiály o sobě, aby Vaše pomluvy mohly být trochu více rozmanité (rozmanitost je dnes všude velice ceněna).

HZ
September 17, 2021 v 8.15
Ještě k povolebním scénářům a přání voličů:

Jako celkem pravděpodobná se mi jeví situace, kdy Babišův volební výsledek bude o něco větší než výsledek koalice Spolu nebo PirStan. I kdyby bylo zřejmé, že tyto koalice by dokázaly sestavit většinovou vládu a vyslovily by tuto vůli, prezident Zeman bude tvrdošíjně trvat na své zásadě pověřit sestavením nové vlády předsedu nejsilnější strany a bude co nejzdlouhavějším procedurálním postupem /nová Babišova vláda nezíská důvěru na první ani na druhý pokus/ prodlužovat existenci stávající vlády v demisi.

Co jiného zbyde občanům, kteří Babiše v čele vlády nechtějí a proto volili opoziční koalice, než hlasité protesty, vyjadřující požadavek na respektování výsledku voleb?

Kromě téhle otázky mám na pana Nusharta ještě jednu:

Které že to jsou ty "progresivní reformy", co vás tak znepokojují?

PK
September 17, 2021 v 9.19
Ono mu to vůbec ani nedochází

Ono mu to opravdu vůbec asi ani nedochází, že když se s neskrývanou sympatií vyjadřoval o řádicí teroristické lůze, která vthrhla v lednu do amerického Capitolu, a nazýval tyto zločince "protestujícími", tak že jeho dojemná "starost" o "destrukci demokratického řádu", jak nazývá už dopředu eventuální projevy občanské neposlušnosti v ČR, není nic jiného než pokryteckým trollením.

Opravdu je tak nebetyčně hloupý, že mu to vůbec nedochází, nebo se jenom snaží jakž takž z toho vybruslit, podle svého oblíbeného hesla, že drzé čelo je lepší než poplužní dvůr?

+ Další komentáře