reklama
Trvalé příspěvky
Jednorázové - červen
0/400 000 Kč Podpořte nás na cestě k finanční stabilitě. ♥ Daruji

Profil čtenáře:
Martin Profant

MP
Profese:
E-mail: martin.profant@seznam.cz

Ona existují nebezpečí, která jsou poněkud kompaktibilnější se současností -- zákaz prodeje antikoncepčních prostředků.

Ona Vaše paní také pochází z trollů?

Chodíte trochu s kanónem na vrabce. V Praze jde před komunálními volbami o to, co můžeme zlepšit za stávajících poměrů a zda je vůbec možnost zvolit někoho důvěryhodnějšího než jsou pánové ze STANU (mimochodem pozoruhodně maskulinní strana). Zda jsme nutně odsouzení k Hlubočkům.

Tedy o otázku meliorace stávajícího. A ono to za stávajících kapitalistických poměrů kupodivu docela jde vylepšovat, stačí se rozhlídnout po světě, od Vídně přes Kodaň po Helsinky.

A ovšem, platí "za stávajících poměrů". Jiná věc je změnit ty poměry, ale to se jaksi doposud bez revoluce nepovedlo (a malér je, že s ní také ne). Já proti revoluci nic nemám, jen tu jaksi chybí revolucionáři a rozumný revoluční program .

Ano, je to smutný svět a smutné věci, když musí někdejší dobrý klaun mluvit s plnou a odpovědnou vážností politika, zatímco z někdejších politiků se staly krvaví groteskní šašci.

Ještěže Vy jste zůstal pořád stejný.

Ale přece jen si dovolím pár poznámek:

1) Doktorandi nedostávají ani odměnu, ani plat. Dostávají stipendium., které má podpořit jejich osobní kariérový růst.

Proto patří k opravdu důležitým požadavkům, aby nebyli příslušným pracovištěm využívání jako levná odborná pracovní síla -- rozsah jejich případného podílu na výuce by měl být jasně limitován, jedná se o to, aby se oni naučili fungovat jako vysokoškolští pedagogové, nikoliv aby je nahrazovali -- to není fér ani vůči nim, ani vůči studentům. Totéž, co se týče vědecká a organizační práce (vedení protokolu u kvalifikačních zkoušek, podíl na přípravě konferencí a grantů).

2) Jděte už do háje s tím srovnáváním platu učitelů na střední a základní škole a lidí na univerzitě.

Co se pro jednou srovnávat s platem bachaře, pochůzkáře, poddůstojníka, odměnou starosty malé obce, řidiče tramvaje -- tedy s příjmy placenými z veřejných rozpočtů, které oproti učitelství nevyžadují mnohaletou kvalifikaci a zrání -- nebo s výdělky v soukromém sektoru tam, kde si občas studenti přivydělávají.

Věta "Je to ostuda, že mám menší plat než středoškolský kantor" zavání arogancí.