0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Helena Zemanová

HZ
Profese: dálný východ od Prahy

Myslím, pane Nusharte, že panu Kolaříkovi /stejně jako mně/ nejde o přitvrzení protestů v situaci, kdy by se výsledek voleb nelíbil panu Kolaříkovi. Jde o případ, kdy by se výsledek voleb nelíbil panu prezidentovi a ohýbal by proto své ústavní pravomoci neúměrně dlouho v neprospěch parlamentní většiny.

Pokud máte na mysli prezidentovo předsevzetí, že sestavením vlády pověří šéfa strany, která dostane nejvíc hlasů, a chcete tento počet hlasů vydávat za výsledek voleb, který se nám nelíbí a je tudíž příčinou protestů, pak si snad sám uvědomujete, že skutečným a jediným rozhodujícím výsledkem voleb je většina poslanců, která dá důvěru nové vládě. Proti demokraticky ustavené parlamentní většině nikdo protestovat nehodlá, i když mu třeba půjde politicky proti srsti.

Pokud nastane situace, že vláda /jakákoli/ je prezidentem dlouhodobě udržována ve funkci, přestože nezískala podporu parlamentu, je jasné, že jde o situaci protiústavní. Pokud prezident nectí vůli voličů, kteří poslali své zástupce do parlamentu /a jedině na nich je rozhodnutí, jakou vládu schválí/, nezbývá než důrazně vyjádřit občanskou nespokojenost.

Jako celkem pravděpodobná se mi jeví situace, kdy Babišův volební výsledek bude o něco větší než výsledek koalice Spolu nebo PirStan. I kdyby bylo zřejmé, že tyto koalice by dokázaly sestavit většinovou vládu a vyslovily by tuto vůli, prezident Zeman bude tvrdošíjně trvat na své zásadě pověřit sestavením nové vlády předsedu nejsilnější strany a bude co nejzdlouhavějším procedurálním postupem /nová Babišova vláda nezíská důvěru na první ani na druhý pokus/ prodlužovat existenci stávající vlády v demisi.

Co jiného zbyde občanům, kteří Babiše v čele vlády nechtějí a proto volili opoziční koalice, než hlasité protesty, vyjadřující požadavek na respektování výsledku voleb?

Kromě téhle otázky mám na pana Nusharta ještě jednu:

Které že to jsou ty "progresivní reformy", co vás tak znepokojují?

Podle mne svoboda volby v tomto případě spočívá jedině v postavení jedince vůči státu a znamená, že stát nemá nikomu bránit, aby se oficiálně přihlásil ke své vnitřní podstatě.

Nevím, jak to kdo ze skupiny transsexuálů prožívá, ale předpokládám, že svůj skutečný gender berou jako danost, ne otázku volby. A že svou svobodu vidí v tom, že se k tomu mohou veřejně přihlásit a změnit své tělesné znaky tak, aby odpovídaly jejich duševnímu ustrojení.

Trend je takový, že zřejmě přibývá dětí, které znejistěly vinou sociálních sítí.

Jde o to, aby se dostaly do péče odborníků, kteří posoudí, do jaké míry u nich jde o skutečně závažný problém identity anebo o pouhé povrchní pocity.

Zaručeně jim nikdo z nich nevštěpuje nesmysly o svobodné volbě. Ve školách taky ne.