0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Helena Zemanová

HZ
Profese: dálný východ od Prahy

Nejsem tak optimistická.

Příliš mnoho lidí v USA dosud věří, že Biden zvítězil podvodem a že jeho cílem je zavedení jakéhosi "neomarxistického" režimu pod taktovkou progresivistů z univerzit či černošských násilníků. Snad jen velmi trpělivý a umírněný postup nové administrativy může postupně rozpustit tento mrak iracionality a odvrátit podobné výbuchy jako byl ten středeční. Mezitím se obávám, že sejde-li se dav naladěný podobně, stačí pár radikálů, aby vyvolali nepokoje a aby tekla krev.

vaše pocity mě vůbec neudivují. Neviním vás z lenosti. Je to přirozená psychická únava, za níž je pohled na úpadek webu, kde se dřív v diskusi potkávali slušní lidé, i když různých názorů.

Škoda.

"Části populace se narativ o ukradených volbách skutečně zažral pod kůži. V každé diskuzi na internetu se hned objeví skupina, která tvrdí, že volby byly zfalšované. Ukazuje se, že mnoha Američanům stačí jako důkaz podvodu i pouhý poukaz na nesrovnalost či svědectví o podezření, když jsou patřičně podány."

Kdyby šlo jen o Američany....

Bohužel to samé platí i pro mnohé Čechy. Je smutné, že to například postihlo i Dušana Neumanna, kdysi pokládaného za seriózního komentátora. https://sumavak.blokuje.cz/usa-mesic-po-volbach/comment-page-1#comments

Ve značně vulgární podobě se s přesvědčením o ukradeném vítězství můžeme setkat v mnoha internetových diskusích. Třeba pod tímto článkem:

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-opravnene-pochyby.A201206_222519_p_zahranici_wag

Souhlasím ve všech bodech.

Protiústavnost zákazu vycestovat mě na jaře nenapadla, ale vím, že Pavel Rychetský nevynáší nepromyšlené právní názory, takže to beru jako věc, o které není nutné pochybovat.

Že se změnilo jeho mínění o Miloši Zemanovi, dává najevo už dlouho. O Babišovi se takhle vyjádřil poprvé, ale taky nepřekvapivě.

Soudce, ať už řadový či ústavní, nežije ve věži ze slonoviny a má právo vyjádřit svůj postoj ke všemu, co hýbe společností. Existuje jen jedna výjimka: kauza, která leží na jeho stole.

Komentáře opět fungují.

Zbývá otázka, jestli se sem ještě vůbec někdo odváží.