reklama
Trvalé příspěvky
Jednorázové - červen
0/400 000 Kč Podpořte nás na cestě k finanční stabilitě. ♥ Daruji

Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

P.S. To rozbombardované pole je tedy něco. Je tam víc než tisic (!!!) kráterů.

Když vyloučíme, že Rusové chtěli opravdu rozbombardovat nějaké pole, máme další důkaz o stavu okupační armády. Širší pohled by ukázal, co mělo být cílem, ale špatně zaměřili a neměli ani korektora v terénu, takže vystříleli spoustu munice bez efektu do pole...

Bohužel ta ruská převaha v hrubé palebné síle je tak drastická, že rozstřílí všechno, pole nepole ........

Na každý pád by Ukrajinci měli Rusy co nejdřív minimálně zastavit, když už né hnát, jestli se nemá jejich stát zhroutit.

Všechno, co do teď Rusové získali, by přinejhorším Ukrajina dokázala oželet. Ale dál už ne, Ztráta Oděsy a přístupu k Černému moři je nemyslitelná. Záporoží je nejprůmyslovější a nejrozvinutější ukrajinský region, ale ne jako na Donbase hlavně ten těžký -- tady najdeme špičkové strojírny, motorárny, součásti energetiky, hi-tech firmy apod. Totéž ztráta Charkova by byla jako by ČR přišlo o jižní Moravu s Brnem...

Myslím, že by mnozí ocenili, kdyby to nakonec zůstalo tak, jak je to teď --- protože kdyby Ukrajinci začali vyhrávat, kdo ví jak by to skončilo...

Ukrajina by přežila jako samostatný stát, byť zmenšený, Rusko by mohlo slavit velké vítězství -- ovládnutí Donbasu, pozemní spojení s Krymem a zajištění dodávek vody pro něj.

(((to přece od začátku chtěli, že)))

Sice mi není jasné, jak by se něco takového bralo z hlediska mezinárodního společenství, když je navíc dost pravděpodobné, že pro Rusko by to byla jen zastávka, než by se pohnulo dál.

Ale mnohým na Západě by to takhle určitě vyhovovalo...

Účinek sankcí teprve začne nabíhat, pokud vím, od začátku se říká, že se začnou projevovat až koncem léta... takže tady je na hodnocení brzy.

Ale nebude to taková idylka, pane Krupičko. Střízlivější pohled třeba

https://www.lidovky.cz/nazory/putinuv-hospodarsky-zazrak-rusko-neni-elektronika.A220612_212848_ln_nazory_tmr?zdroj=LN_top

A je sice pravda, že spousta asijských a afrických států se k protiruskému tažení odmíta přidat, nicméně váha Západu je mnohem větší a bude stačit, doufejme.

Protože Rusko na Ukrajině pořád a bez přestávky útočí a přešlo na způsob válčení, který se dá charakterizovat dvěma slovy: plošná destrukce.

Je to katastrofa.

Na místě je omluva "karikatuře Černochové", ty tanky nejdou jen za ní, máme těžkou brigádu ve smlouvách s NATO.

To nic nemění na tom, že jsou tanky přežilá technika, která patří do muzea. Válka na Ukrajině to ukazuje jasně. Pěchotní a bezpilotní zbraňové systémy se tak vylepšily, že tanky nemají šanci. Stačí si představit, co by se stalo, kdyby třeba Rusové tanky napadli Švédsko. Nedojeli by ani do prvního většího města. Švédové by je sešrotovali i s posádkama do 30km od hranic...

Takže nic. Čekat změnu smluv NATO, iniciovanou třeba českými generály, asi nemá cenu.

Tak holt budeme mít tanky za bambilión, místo potřebnějších věcí.

Pravda, pravda, při dostatečném počtu čepic s nimi lze někoho utlouct...

Na druhou stranu mobilizace by byla pro Rusko mnohem větší problém, než západní sankce. Nedivím se, že o ní Putin zatím neuvažuje.

I když přechod od "válka je nemyslitelná" k "válka je nevyhnutelná" trval v současném Rusku pár dní, jak píše Snyder, takže těžko říct.