0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

O něco lepší než úplný blábol SPOLU, ve výsledku by každoroční zásek dluhové sekery nebyl čtvrt bilionu, ale jen pětina bilionu...

(kde jsou ty časy kdy 10 miliard vyvolávalo paniku)

Osobně moc nechápu, proč všichni tak vyšilují pokud jde o zdanění práce. Kde jinde chcete danit než tam, kde jsou peníze? Navíc u nás není problém ani tak výše zdanění práce, jako výše ostatních odvodů.

Navíc v budoucnosti přece vysoké zdanění práce robotů bude základem nepodmíněného příjmu. Ano nejsme roboti.

A taky - co progrese?

Progresi je třeba dostat všude, kde je to možné. A kecy o její nespravedlnosti snad nebudeme brát vážně.

Počítám, že po dvou letech od zrušení superhrubé mzdy, tváří v tvář totálnímu rozvalu veřejných financí, ať bude u vlády kdokoliv, vyhlásí, že to bylo plánované jen na dva roky a daň z práce půjde na 20% a ani nemrkneme.

--------------------------

https://tidal.com/browse/album/170507522

Ano, používání civilistů jako živých štítů a taky sebevražedný terorismus vůči civilistům, to je na islámském fundamentalismu opravdu děsivé a odporné.

Jaký Alláh si může žádat třeba to, co se nedávno stalo v Kábulu???

Jaký Alláh si může žádat odpaliště raket ve školách a nemocnicích???

Z článku to tak nějak vyplývá, ale možná je to třeba říct naprudko, jako Břetislav Tureček tady:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/podcast-vinohradska-12-izrael-palestina-bretislav-turecek_2105130600_bar

Židovští osadníci můžou restituovat hluboko před rok 1948, kdežto vyhnaní Arabové ani náhodou nemají jakýkoliv právní nárok na svůj majetek z časů Nakby. Byli vyhnáni tehdy a podruhé budou vyhnáni dnes.

Jinými slovy:

Právo v Izraeli neměří všem stejně, existuje právo pro vyvolené, ke kterému zatracení nemají přístup. Jenže právní stát musí zaručovat rovnost před zákonem, bez ní je to jenom paskvil.

A existuje demokracie bez právního státu?

-----------------------------------

https://tidal.com/browse/album/133400394

Ani já jsem pane Poláčku nemyslel strach z islamismu, islámského terorismu. Ten je sice příšerný a troufnu si tvrdit, že pro evropskou mentalitu už nepochopitelný. Ale jsou to jen jednotlivé akce, které nikdy neměly potencionál k celospolečenské změně nazírání na určitou věc, v tomto případě na migraci.

V Západních státech má dokonce spousta lidí zkušenost jako vy, že ve firmách je hodně cizinců, ale není důležité odkud jsou, ale jací jsou jako lidé a pracovníci.

Přesto se na západ od nás, ve státech dosud k migraci velmi tolerantním -- my jsme na svém rasistickém písečku pořád na svých -- něco změnilo. Ve Francii to doslova vře, Británie prosadila brexit, Dánové všechny pakují do letadel a vozí pryč, Švédové přestali přijímat a ze země, kde se ani nezamykalo, je země bombových útoků, rozdělená na bezpečné a nebezpečné zóny...

Islám je asi přehnaný symbol toho všeho, používá se hlavně proto, že to není jen náboženství, ale ucelený celospolečenský (civilizační) systém, zahrnující náboženství, právo, kulturu, běžné zvyky.

Jestli mohu soudit, tak se západní společnost začala bát fragmentace, ztráty obecně platných principů. A vinu dávají té části příchozích, kteří se odmítají integrovat, stát se Evropany. Bojí se libanonizace, toho, že Bejrút bude všude.

Dobře.

Nicméně v článku citelně chybí důvody, proč se to děje. Efektní označení za "autoimunitní onemocnění" nestačí. Určitě to není proto, že by se rozhodující západní státy rozhodly, že nebudou dobří, ale ti zlí.