Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

P.S. Řekl bych, že na nějaký takový výsledek bude tlačit Trump, a přitom všem vyhrožovat -- Putinovi, že jestli to nepřijme, tak se do toho Amerika vloží doopravdy, Si-ovi, že jestli Putinovi nepřistřihne křídla a důrazně mu nedoporučí to přijmout, vyhlásí mu obchodní válku na tvrdo, EU, že jestli to nepodpoří, nechá je v NATO samotné a zruší všechny americké bezpečnostní záruky vůči Evropě.

Největší tvrďák ze všech.

Amerika je pořád mocná, a Trump je všehoschopný.

A možná všechny tak nějak napadne, že se to tak prostě udělá, a moc se o tom dál nebude mluvit...

Mimochodem rusko-ukrajinská válka už se vytratila z článků. Člověk musí hodně rolovat dolů na Deníku Referendum, aby na nějaký narazil.

Přitom nová ruská ofenzíva selhala. I přes používání opravdu těžkých zbraní (několika tunových bomb) a obrovskému množství malých pěchotních útoků, se skoro nepohnuli. Ztráty vojáků jdou do desítek tisíc, ale oni nemají výcvik na nějakou širší operaci, jsou to jen komanda. Putin musí běsnit.

Bohužel Západ se nakonec rozhodl pro to, že Rusko nakonec nesmí prohrát. Ukrajina může a musí vyhrát, samozřejmě, to je jasná věc, zkrátka ale bez toho, aby Rusko prohrálo.

Putin už vyslal svou představu, která je natolik přestřelená, aby mohl v zájmu míru udělat ústupek a nepožadovat všechno to území regionů.

Ukrajina v zájmu míru připustí ztrátu části území.

Jaká jiná linie, kde se tyhle dva ústupky mají setkat, je příhodnější, než ta současná frontová? Zbytek se dá dohodnout, Ukrajina bude moci sama rozhodnout, kam vstoupí. Jediné omezení, na které asi bude muset kývnout je -- žádné spojenecké jednotky na jejím území, ani cvičení, ani zbraně dlouhého doletu. A samozřejmě ani jaderné.

Ukrajinci budou zklamaní, mezinárodní právo úpět a sténat, ale mohl by být mír. Mohl????

Současné Rusko.

Pro výstrahu na několik let zavírají i studenty, stačí krátký protest proti válce na sociálních sítích, které filtruje tajná služba, a už se vezeš...

Socialisté už tohle jednou přece zažili. Dokonce v podobném celoevropském měřítku.

Jakési zhrzení, nebo jak to pojmenovat. Zklamání ze stavu věcí a obrat k národu, prozření, že s extrémní pravicí je toho víc spojuje než rozděluje a pekelná nenávist k tomu, odkud vyšli.

Mussolini se v mládí považoval za socialistu a náckové to slovo dokonce měli v názvu strany.

A dneska to vidíme všude po Evropě zas.

Zajímavé je to sledovat u intelektuálů. Třeba takový Jan Keller se teď nedávno v jednom z těch svých štěků musel povinně vysmívat v tu dobu velmi "in" tématu "povinné solidarity". Moc mu to nešlo, protože jako bývalý levičák věděl, že právě povinná, dokonce zákonem daná solidarita je vlastně jádrem sociálně demokratického snažení, ale nový pán tohle netoleruje, takže smůla.

Fico nebo Konečná už se dávno modlí k národu a pevné ruce.

Jinak to "subverzivní apokalyptické paradigma" ujde, zní to atraktivně, má to šmrnc ...........

S klimatickou vědou to ale nemá moc společného, to je politika.