0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

"Vše souvisí se vším, takže když premiér Babiš tvrdí, že „my“ se jen tak nepohrneme do ukončení éry spalovacích motorů, ani překotného ukončování spalování uhlí, neboť by to prý poškodilo naše ekonomické zájmy..."

A neříká jen Babiš nahlas to, co ostatní udělají, ale teď se k tomu neodváží hlásit?

V Guardianu teď vyšel článek o plnění klimatických závazků vyspělými zeměmi. V kostce? Kašlou na ně zvysoka a nikdo nic nedodržuje.

Kdyby to Biden myslel vážně, už by transformaci USA rozjel. Kdy jindy než po nástupu do úřadu by se to dalo realizovat? Obávám se, že vše vyšumí do ztracena, samozřejmě cirkus kolem bude větší a pestřejší než pod republikány, ale - tipuji - nakonec se moc nezmění.

Čína? Slibuje, že začne s útlumem emisí ve třicátých letech. Teď ale bezohledně drancuje spoustu částí světa --- Afrika je protkaná nekvalitními cestami k nerostným dolům, světové oceány brázdí neukojitelné průmyslové rybářské flotily, ze Sibiře mizí miliony tun dřeva, uhelné elektrárny samozřejmě staví dál...

Čínu sice také začínají víc a víc sužovat projevy klimatické změny, ale zatím jim nevěřím ani nos mezi očima. Jedou už pěkně dlouho v gigantickém růstu, rozhodně se ho teď nevzdají, potvrzuje oficiální komunistickou linii rozvoje, ani si neodříznou materiálové zdroje.

Indie na to kašle zcela otevřeně, a říkají - neházejte to na nás, vy vypouštíte už po staletí, takže si dejte pohov a čumendo do zrcadla, tam najdete, kde je třeba začít...

Na druhou stranu v EU se zelená transformace asi nějak rozjede, nicméně s tlakem termínů se myslím původní představy budou dost korigovat...

Ale třeba ne.

Musím říct, že se stydím za své dlouhé vedení.

Nejdříve mě napadlo - jak "Těžko můžeme sebrat volební právo někomu, kdo je u moci..."? Co je to za nesmysl? Voliči Babiše že jsou u moci?? ............. až najednou mi to docvaklo - Pavel Kolařík není žádný "informatik", to je jen slovní hříčka, je to umělá inteligence, která se testuje v reálném provozu.

Vidíme jasné přednastavení -- každý, kdo si dovolí napsat něco, z čeho přímo neplyne, že je Babiš ztělesněním ďábla, musí být napaden v osobní rovině a demaskován jako lidský odpad -- lhář, komunista, babišovec........ Zároveň vidíme, že když je diskuse složitější nebo abstraktnější než prosté předmětné výroky, UI začíná zmatkovat a psát blbosti.

Pak to všechno začne dávat smysl.

Třeba tvrzení z mého prvního příspěvku o pravdě a lži, která má stejnou hodnotu, dokáže každý člověk přiřadit k politické praxi, a nemyslel by si, že to tvrdím já jako svůj názor na pravdu a lež. UI ne. Ta můj příspěvek vyhodnotí jako obhajobu Babiše (i když ve skutečnosti o něm vůbec není), a následuje dle naprogramování osobní útok, který mě prohlašuje za důsledného lháře. Přitom když jsem tady před několika týdny tvrdil, že je Babiš ve stetu zájmů, tak na mě UI pojmenovaná Pavel Kolařík, informatik, vůbec nereagovala.

A následný příspěvek o sebrání volebního práva tomu, kdo je u moci, který v kontextu nedává už vůbec žádný smysl, to jen potvrzuje...

Buďte trošku konkrétnější pane Kolaříku, jak "přitvrdit"?

(jestli se nestane něco nečekaného, tak Babiš vyhraje volby a prezident pověří vítěze voleb ........ moc mě nenapadá, jak to přitvrzení" budete v takovém případě zdůvodňovat)

Situace je taková, že značné části českých občanů vůbec nevadí to, co opozice Babišovi vyčítá, zato vidí, že rostly platy, důchody... třeba tady na Ostravsku co slyším, tak ANO bude mít 35%. A co s tím? Prohlásíme ty, co ho volí, za blázny a sebereme jim volební právo??? Nebo !přitvrdíme" ještě víc?

Tak určitě pane Kolaříku, vlastně by mi ty vaše prolhané štěky chyběly...

No, to si tedy nemyslím, že bude Babiš tak silný, jak mu opozice dovolí.

V dnešní době, kdy volební programy jsou jen nereálné žvásty (přečtěte si program SPOLU), kdy pravda není hodnotnější než lež, jsou to jen dvě stránky věci a politici si vyberou tu z nich, která se jim víc hodí, kdy politik může ze dne na den úplně obrátit a nic se neděje (třeba Babiš a superhrubá mzda nebo migrace), kdy jediné, co se počítá jsou emoce a podkuřování (nebo naopak strašení) a záleží na kvalitě PR ......... v takovém stavu politiky opozice nikoho k ničemu nedonutí a co si Babiš dovolí nebo nedovolí, není v jejích rukách.