0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

A co teprve dnešní článek projaderného lobisty Bartáka:

https://www.info.cz/nazory/jaderna-energie

Ten odporný skřet, o kterém by se mělo psát v učebnicích žurnalistiky, si dovoluje uvažovat o skutečné dekarbonizaci Evropy a lže a lže a lže, že bez jádra to nepůjde.

Dokonce si na podporu bere jakési hochštaplerské studie vycucané z prstu, které nemají krásných čtivých 10 stránek textu a grafů, jako ty naše správné studie, ale odporných 100 nebo dokonce 480 stránek plných blábolů a nesmyslných čísel...

Fuj.

Každý správný ekologický aktivista, kterému jde o posvátné OZ a nenávidí JE, si musí nad tímto textem odplivnout do všech světových stran.

--------------

Smutné je, že je to vlastně všechno jedno.

Klimatická změna nabírá na síle, žádné podstatné snižování emisí skleníkových plynů se nekoná, dopad bude drtivý........

No já tedy nechci příliš rýpat, ale některé ty údaje ve zmiňovaných studiích jsou dosti vycucané z prstu a udělané tak, aby to prostě vyšlo dobře.

Pro příklad: v té stanfordské studii se v ČR operuje s úsporou 1,5 billionu Kč ročně (!!!!!!) díky předejití klimatické změně (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Jako nezlobte se, ale to jsou šílenosti, pak je jasné, že se u projektu kompletního přebudování energetiky odhadovaného na 2,5 bilionu Kč může směle tvrdit, že jeho návratnost bude "v řádu jednotek let".

Nebo co třeba ten údaj, že se díky vyšší efektivitě elektrifikované ekonomiky celosvětově sníží potřeba energií o 57%.

To je přece k smíchu, a žádný příklad s účinností elektromotoru oproti spalovacímu to nezachrání...

Dobře bratře, jak se ale takové "levicové jaro" konkrétně rozpoutává? Protože takových výzev už jsem v DR četl mnoho -- zamysleme se, sestavme věrohodný program, který chytne lidi, a přetvořme svět.

Jenže nikdy se to dál než k té výzvě nějak nepohlo...

Souhlas s panen Šíchou a paní Zemančíkovou.

Jsme vývozní subdodavatelská průmyslová země, o zakázky jde přijít velice lehce, získat je zpátky už nemusí být možné.

Navíc se silně obávám, že by vláda to uzavření naprosto zpackala a dopadlo by tragicky, jako skoro všechno, na co od léta sáhla.

Povinné testování, trasování, dorovnání výplat pro nakažené, to všechno mělo dávno fungovat, stejně jako měla běžet výrazná kampaň na podporu očkování a naopak neměly platit různé nesmyslné buzerační opatření, u kterých i laik vidí, že nejsou k ničemu.

----------------

Podzimní volby sociální demokracii smetou, teď už je to tutovka. Jestli si dosud ČSSD dělala nějaké naděje, že ve vládě něco prosadila a vliv daňových změn, za které svou zbabělostí spoluzodpovídá, se začnou projevovat až někdy za dva roky, tak tomu je konec.

Babiš už je naprosto šílený a oni s nim jedou na saních neschopnosti z pěkně prudkého kopce, na jehož konci je propast.

Moc krásně se to čte, jen co je pravda.

Ale když se podíváme, jak sociální demokraté reálně hlasují, už to taková hitparáda není.

A taky -- jak chcete něco měnit, když se sebou necháte zametat jako se špinavou onucí?

Brečíte tady nad nezodpovědnou daňovou reformou, kterou protlačila nová hlasovací koalice ANO+ODS. V koaliční smlouvě ale stojí, že se daně bez souhlasu ČSSD ve vládě zásadně měnit nemohou. Babiš s Váma prostě sprostě vyjebal, a vy stáhnete ocasy mezi nohy a necháte to tak. Bláboly pana Hamáčka, že si to necháte líbit, protože jste zodpovědní, těm už opravdu nevěří vůbec nikdo. Prostě jste si zvykli na šestimístné výplaty, služební auta a vlastní důležitost, a to je vám nade vše včetně ponížení v přímém přenosu...

Jenže jak můžou užiteční idioti něco měnit a někam vést???