Profil čtenáře:
Aleš Morbicer

AM
Profese: invalidní důchodce a audiofil
E-mail: ales.morbicer@seznam.cz

Kdyby evropští politikové nešli ovlivnit lobbingem, žádného lobbistu by člověk v Bruselu nepotkal. Jenže ono jich tam je jako zrnek písku na pláži...

Evropská dotační politika je čistá katastrofa.

Jenže imperiální politika se bez dotací nekoná. Římané aspoň za vytlučené peníze stavěli v koloniích divadla s fenomenální akustikou. EU páchá ekolgické zločiny ve jménu ekologie.

:((

Až na nějaké drobnosti zatím EU vždy dala, tak proč by to mělo být tentokrát jiné, pane Kolaříku?

Dobrá, snaha tady je, i když je to pořád jenom o penězích. Jakmile dojde na něco víc, sám pan Peksa přiznává, že na to firmy kašlou a není způsob donutit je, aby ne.

Navíc mi není jasné, jak to má postihnout zrovna "jistou" agrokorporaci --- ta daní v ČR, biopaliva a další jsou v souladu s politikou EU, žádná omezení pro velikost obdělávaných polí nejsou, taktéž není dotační podpora pro udržitelnou krajinotvorbu, což jsou ty remízky a mokřady...

Babišův střet zájmů je v řešení a vypadá to na soud někdy v budoucnosti, Agrofert, což je samozřejmě ta "jistá" agrokorporace, dostane o co si řekne, bych si tipl.

Kde jste k "exponenciálnímu růstu do nekonečna" přišel?

... prý zaplatí nový jaderný blok.

Trochu laciná zkratka, ne?

V jejich rozpočtech by to nebyla nejtíživější položka. V průmyslové zemi, ve které většina průmyslu patří zahraničním subjektům a domácí bohatci jsou nepočetní, se zkrátka nejvíce daní střední třída a chudí. DPH je zářný příklad.

Ta otázka přece stojí, jestli jsme bez toho bloku schopni zajistit elektrickou soběstačnost v příštích letech v přírodních podmínkách ČR. Naštěstí se plánuje jen jeden a část budoucnosti se nechává otevřená. Na A2larmu a jinde už se začíná trochu mluvit o tom, že bez uhlí i bez jádra by to šlo i přes rychlý rozvoj solárů jen s drastickými úsporami, jinak bude třeba dovážet. Třeba z Polska. Jenže i když budeme schopni ušetřit díky novým technologiím, zateplení atd., pořád je tady přechod dopravy na elektromobilitu, takže stejně zůstaneme na stejných. A elektroauta jezdí bez přehánění fantasticky, až se do autosalónů Škody dostane nový Enyaq, běžte si to zkusit. Už se vám nebude chtít odjet svým benzíňákem... Možná bude nástup elektroaut rychlý.

Ten nový blok je podle všeho nákup času a snad další podbný nebude už zapotřebí.

Někdy mám pocit, že úplně nejdůleležitější je pro část aktivistů nedovolit jádro. A když soláry půjdou pomalu nebo nebudou stačit, spokojíme se dál s uhlím nebo plynem, však co, stejně je náš vliv malý, viz:

https://img33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16662/16662273_45889a839f83014f0243516377ffa058/images/2020-05-05_063900.jpg?ver=3