Profil čtenáře:
Pavel Krupička

PK
Profese:

Pokud mi nic neuniká, a řekl bych že ne, tak Pavel Kolařík dvakrát zaměnil můj příspěvek za příspěvek Martina Plevy. Švihlíkovou jsem tu citoval, myslím, jen já a P. Kolařík tu i kritizoval Plevovu relativizaci dobra a zla, což byla ovšem zřejmě mylná reakce na moji kritiku manicheismu (dokonce použil stejné výrazy jako já, právě ono "dobro a zlo").

Ovšem v tom, že Švihlíková patří do "stejné party" jako Drulák a Stropnický a nebo tedy alespoň minimálně Drulák, se s P. Kolaříkem shodnu. Jako "dezolát a ruSSký sráč" přeci musím své oblíbené autory, které bedlivě sleduji zejména na Argumentu (ale i třeba CCN Prima News a jinde) přeci dobře znát, viďte pane Kolaříku? :-)

Zdá se, že mé diskuzní příspěvky dosáhly takové úrovně kvality, že si mě tu někteří pletou se ctihodným středoškolským učitelem Martinem Plevou, neboť pochybuji, že by člověk jeho přesvědčení např. citoval "dezolátku" Švihlíkovou :-)

Jinak prosím některé vážené diskutující, aby diskutovali řádně a v klidu, v jejich případě hlavně to druhé. Jistě tu nechtějí volit silná slova a zpronevěřit se tak odkazu prezidenta, kterého volili (kdyby na to někteří zapomněli, tak jeho heslem bylo právě "řád a klid" či podobná fašizoidní kravina) :-) Nebo že bych tu nebyl jediný, kdo Petra Pavla nevolil? :-)

Raději upřesním své možná nejasné vyjádření: Rusko je zjevně v této válce agresorem, Ukrajina je ovšem pěšákem (nebo OK, dejme tomu že střelcem) na šachovnici Západu, navíc pěšákem/střelcem, který byl už dopředu částečně obětován.

Já se můžu nad zdejšími reakcemi, které mi opět vkládají do úst něco, co jsem neřekl či dedukují z mnou napsaného něco, co si nemyslím, zas jen usmívat pod vousy :-)

Takže jen krátce a namátkou: určitě si nemyslím, že "za všechno zlo na tomto světě mohou jenom a pouze (američtí) kapitalisté; a že každý kdo se postaví proti USA a NATO je automaticky naším spojencem. I kdyby to byl třeba sám Pol Pot.", jak to psal pan Poláček. A také si nemyslím, že ruská agrese je zástupnou válkou velmocí, jak to tu tvrdí někdo jiný (to vyplývá i z mých dřívějších vyjádření). Spíše si myslím obojí najednou. A ani to tím pádem nepapouškuji po Putinovi .

Ono je pro mě vůbec těžké papouškovat Putina, jak mi tu někdo podsouvá, když, jelikož naše slavná "demokratická" vláda nepřímo ruská média cenzuruje, je těžké se pro lidi jako já, kteří většinou nečtou zahraniční média, vůbec dozvědět, co si vlastně Putin myslí.

Já se na Vás pane Poláčku nějak zvlášť nezlobím - ono je skutečně možné, že někdy lžu. Ovšem domnívám se, že občas děláte to samé. Zkrátka oba tvrdě hájíme své zájmy, tak jako to dělají politici, ti američtí, i ti ruští. A pravda je subjektivní.

Nejhorší totiž právě je, jak o tom psala Ilona Švihlíková, onen trapný a absurdní manicheismus, ono dělení na dobro a zlo a lež a pravdu, jak jsme to mohli sledovat ze strany mnohých obhájců Petra Pavla v prezidentské kampani. Neříkám, že tomu tak je vždy. Např. holokaust či katyňský masakr byly jednoznačným zlem.

Tedy znovu, ano, válečné a jiné zločiny páchají a páchali jak Rusové, tak Američané a ruská agrese na Ukrajině je podobně špatná, jako byly předtím ty americké jinde. Ale lidem, kteří jsou kdykoli připraveni překroutit mnohé z toho co řeknu, to nemá příliš smysl vykládat.

Diskuze opět nedává smysl, protože vzhledem k faktu, že bez pomoci USA, respektive Západu, by Ukrajina vydržela vést válku velmi omezenou dobu, možná jen pár dní, tak se nejedná o válku rusko-ukrajinskou, ale o válku mezi USA, potažmo Západem na jedné straně a Ruskem na straně druhé.

Tudíž o konci války nerozhoduje Zelenskyj či ukrajinská vláda, ale primárně Američané (a samozřejmě ruská vláda).

Válka tedy skončí, až americké korporace, hlavně ty zbrojařské a energetické, jež americká vláda reprezentuje, rozhodnou o tom, že skončí. A až se jim přestane vyplácet prodávat do Evropy jejich předražený plyn, zbraně, až se jim přestane vyplácet zkoušet na Ukrajině levné způsoby vedení proxy war atd. K tomu by je také měly tlačit evropské státy, hlavně česká politická reprezentace.

V diskuzi dále stále zaznívají nepravdivé účelové argumenty. Všichni víme, kolik států USA v posledních desetiletích napadly, kolik jich ničily svými sankcemi a jak to bylo např. s Kosovem, jehož osud je s východem Ukrajiny srovnatelný a kde Albrightová privatizovala ty telekomunikace či co.

Už se opravdu těším, až USA zase napadnou stát typu Afghánistánu, že tam západní státy začnou masivně posílat moderní výzbroj, cvičit vojáky tohoto napadeného státu, slibovat velkou pomoc s obnovou atd. a snad možná i vyloučí USA z NATO :-)