reklama

Profil čtenáře:
Pavel Krupička

PK
Profese:

Jo a moment, ještě jsem zapomněl, že pokaždé, když řeknu něco ošklivého o USA, tak tady musím dodat, že Rusko je agresor a páchá válečné zločiny. Takže znovu: RUSKO JE AGRESOR A PÁCHÁ VÁLEČNÉ ZLOČINY. Snad to takto stačí :-)

Pane Horáku, zřejmě nedopatřením jste nám zapomněl sdělit pár maličkostí týkajících se zahraniční politiky USA a jejich spojenců. Někdo podezíravější by si mohl myslet, že pracujete s panem Poláčkem pro americkou vládu. Naštěstí jsem tu já, a v rámci přátelské diskuze jen doplním, co jste nenapsal :-)

Takže:

1) Irák pod Saddámem Husajnem sice vedl válku s Íránem, ale podporoval ho přitom kdo? No, mimo jiné Spojené státy americké přeci :-)

2) Irák sice prováděl represe Kurdů, ale kdo pak takové ošklivé věci dělá také? Ano správně, náš milovaný člen NATO Turecko :-)

3) Irák sice okupoval Kuvajt, posléze zde zapálil ropné vrty, ale to bylo v té první válce. V té druhé si americká vláda musela pro napadení vymyslet falešnou záminku o iráckých zbraních hromadného ničení,

4) Irák ostřeloval Izrael, ale Izraelci provádějí brutální a systematické represe Palestinců

5) Americká vláda vraždí své odpůrce po milionech, viz níže, k tomu se ještě dostanu, i když budu opakovat to, co je tu zřejmě čirou náhodou ignorováno, měla by proto být také svržena? :-)

Takže pozor pane Horáku, někdo by mohl říci, že když říkáte s panem Poláčkem jen část pravdy, tak vlastně lžete. Ale to není můj případ, já věřím vašim dobrým úmyslům :-)

Ještě jste pane Horáku s panem Poláčkem se mnou zapomněli souhlasit v tom, že USA jsou brutální neokoloniální velmocí, které v posledních desetiletích mají na svědomí miliony mrtvých v zemních které napadli (nebo pomáhali napadnout), pustošili, bombardovali a uvalili na ně drtivé sankce (zejména Irák, Afghánistán, Jemen). Rozvrátili tam zdravotní systém, infrastrukturu, vládu, hospodářství. V důsledku toho tam ti lidé hlavně zemřeli. Na nedostatečný kalorický příjem, s tím souvisejícími nemocemi, horší přístup k pitné vodě atd. Jen menší část pod americkými bombami a kulkami. To všechno jen proto, aby si průměrný Američan mohl koupit lepší automat na kávu, větší televizi či ještě chytřejší telefon. Ale jako by se stalo pánové. Kdo mlčí, tak asi (se mnou) souhlasí :-)

Mimochodem, teď jsem četl o porušování lidských práv v Kataru. Když k tomu připočtu to vše špatné, co jsem napsal o USA, nebylo by opravdu lepší brát levnější plyn z Ruska, místo toho drahého z Kataru či USA? Beztak část LNG plynu pochází z Ruska, protože nám ho s přirážkou přeprodávají přes Čínu. A když jsme u té Číny, tak ta najednou přestala porušovat lidská práva? Ale, to se nám rychle polepšila :-)

"..myslel jsem, že JE to smyslem každé zajímavé demokratická diskuze..."

Pardon za chyby: čárky atd.

Samozřejmě že ruská vláda, potažmo Putin páchají válečné zločiny, už jen z toho důvodu, že napadli Ukrajinu a vedou proti válku. Je to tak zjevné, že jsem myslel, že o tom není třeba psát.

A vícekrát jsem se vyjádřil značně kriticky na adresu Putinova režimu.

Už jsem o tom psal, osobně se snažím hlavně nabídnout nějaký zajímavý pohled, kteří jiní nenabízejí. Myslel jsem, že to smyslem každé zajímavé demokratická diskuze, zvlášť pokud by se měla odehrávat na médiu, které se jmenuje Deník Referendum. Tedy kdysi jsem si to myslel...

Prosím, pokud to tak berete, nenechte se někteří rušit při stádním papouškování mediálního mainstreamu.

Taky jsem se do toho Bělohradského Světa včerejška pořádně začetl a taky se toho nemůžu nabažit.

Zdá se, že panu Bělohradkému je 78 let, nemá a neusiluje o žádnou funkci, je to nezávislý člověk a může si říkat, co chce. Takoví jsou potřeba. Nikoli američtí, němečtí či ruští slouhové (nebo slouhové korporací z těchto států), kteří jsou bohužel všude kolem nás.