0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jiří Nushart

JN
Profese: maloměšťácký usmiřovač

Skvělá rada Bohumila Pečínky, pane Macháčku. Zeman by musel být úplný blbec, kdyby se tím neřídil. Ale jak ho znám, on je naštěstí geniální!

Hle - vidím, jak bere svoji hůl, po vzoru starozákonního Mojžíše ji pozvedá a udeří s ní do Vltavy. Pak nás po boku s věrným Minářem (Mynářem se píše měkké nebo tvrdé?) a v čele milionů - jako vycházecí hvězda šťastných chvilek našich životů - vyvede z Babišova otroctví!

Ten druhý obchod s lidmi připomínám v souvislosti s tím již zmíněným globálním vyrovnáváním životní úrovně jakožto humanistickým cílem progresivní levice.

Ti lidé v přeplněných chatrných člunech jsou, paní Zemančíková, také jen "materiál". S "lidským materiálem" se totiž neobchoduje jen jako s pracovní silou (kterou pak dostane na starosti "HR oddělení" (tedy ne "... rights", ale "... resources" - "oddělení lidských zdrojů", v němž pak dojde ke konečnému "oddělení lidských zdrojů od lidí").

Tady prostě ta "kantovská morálka hodnoty skutku, měřená jen podle (dobrého) úmyslu" nějak selhává. Pokud totiž jako důležité nejsou chápány také dopady činu, ale jen ušlechtilost motivu k jeho vykonání, vede to k jednání, které se na své skutečné dopady neohlíží (a je vlastně bezohledné), jeho měřítkem je pak pouze ušlechtilost motivu tohoto jednání - potažmo tedy "má vlastní ušlechtilost". Je mi pak už vlastně jedno, jaké to má dopady, jdu prostě dělat ušlechtilé věci, abych byl ušlechtilý...

Myslel jsem, že umožnit ve světovém měřítku (tedy prostřednictvím té globalizace) vyrovnání životní úrovně na celém světě - tzn. poskytovat práci nebo výdělek těm chudším (Číňanům na českém kanále, Ukrajincům v lese a v kravíně), že tohle je právě naprosto v souladu s humanistickými cíli progresivní levice. Nebo není?

TAKHLE JE TO MOŽNO VIDĚT Z TÉ DRUHÉ STRANY

"Je vůbec pravda, že 'lidé' jsou naštvaní, že jsou to ignoranti a rasisti?"

Podívejme se na to takhle: tón velmi mnoha článků na DR je skutečně čím dál víc naštvanější, v hodnocení reality se také často míjíme (někdo z nás tu realitu tedy ignoruje) a v těch naštvaných článcích se často objevuje například výraz "toxická maskulinita", což je podobně jako "smradlavé židovství" výraz v podstatě rasistický.

Takže asi ano, je to pravda: lidé jsou naštvaní a jsou to ignoranti a rasisti. :-):-):-)

------------------------------------

Progresivní levice se totiž k lidem, jimž se kdysi říkalo proletariát, chová jako návštěvník ZOO v pavilonu opic - posmívá se jim, pohrdá jimi a stěžuje si, že tyhlety opice progresivní levici nějak moc nemilují, když jim ona strčí nějaký hnusný pamlsek (a také že ty opice nejsou solidární s chudými, které jim progresivní levice jako chudé určí).

-----------------------

"Ve společnosti hlásající rovnost patří pohrdání, arogance a mocenské rozdíly k subtilním urážkám, (...) které mají i politický dopad."

Je ovšem značně nechutné, když progresivní levice, která sama těmito "populisticko - proletářskými opicemi" pohrdá (o mocenských rozdílech nemluvě), vyčítá "opicím", že údajně někým pohrdají...

---------------------------

Pak se ovšem nemůžeme divit některým volebním výsledkům a nemůžeme se samozřejmě divit ani tomu, že ti, kteří v těch volbách se svými "pohrdacími volebními programy" nemají šanci demokraticky uspět, by ty volby chtěli udělat "více odolné proti chronicky blbé většině", aby zavládly alespoň trochu spravedlivé a rovné podmínky pro pohrdání...

No řekněte sami, cožpak je vůbec možné volit tyhlety namyšlené moralisty?