0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jiří Nushart

JN
Profese: maloměšťácký usmiřovač

Ano, pane Kolaříku.

Cílem diskusí v Deníku Referendum je poskytnout platformu pro věcnou, slušnou a racionální výměnu názorů. Diskusní fórum nemá sloužit ke vzájemnému urážení a pomlouvání spoludiskutujících. Pokud k tomu ale nějakým nedopatřením zcela výjimečně i zde na tomto seriózním serveru dojde, původce slovního útoku se vždy omluví a požádá o odpuštění. Vládne tu proto mezi diskutujícími velmi příjemná a přátelská atmosféra, kterou nijak nenarušují ani pestré a velmi rozmanité názory diskutujících.

Obávám se, že liberální pravice a liberální levice se nyní už moc lišit nebude, což může být pak pro voliče problém. Zásadnější rozdíl než tento „rozdíl“ výše zmíněný bych viděl mezi „liberály“ a konzervativci (respektive mezi „liberály“ a liberály skutečnými).

Pokud ten stále větší kontrast budeme zakrývat, budou se možná ve společnosti stavět mosty - ty „letecké“. Každý si pak odletí tam, kam se předtím vydal jeho svobodný rozum... (Ano, tam.)

Panu Profantovi

Liberalismus je v krizi, ovšem „liberalismus“ v krizi být nesmí, protože kdyby v krizi byl, my bychom byli v područí „Adolfa Hitlera“ - pročež je tedy vítězství „liberalismu“ dějinnou nutností. Už se těším na světlé zítřky.

Pane Profante, oba jsme elitářsky očekávali, že ten druhý to pochopí. Já jsem očekával, že pochopíte co znamená ironie, Vy jste zase očekával, že pochopím co znamenají tři tečky. Jenže na konci té Vaší věty jsou tečky dvě.. To mi nejspíš zamotalo hlavu.

Pane Plevo,

souřadnice zeměpisné délky nejsou v příčinné souvislosti s mírou svobody, nevím tedy, proč bych měl být „bojovníkem proti Západu“. Svoji sympatii neodvozuji od světových stran, ona si tajuplné důvody svých rozmarů hledá sama a je pak úkolem rozumu, aby se pokusil pochopit její větrné růžice, a úkolem morálního ukotvení, aby se pokusilo zastavit chaotické otočky magnetické střelky při určování azimutu další cesty. Záleží na každém životě - to dobrý azimut - není rozumné podléhat rozmarům větrných růžicí dementní ideologie a vyhazovat za to někoho z práce. Neměli bychom bojovat proti Západu, měli bychom bojovat za něj.