0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jiří Nushart

JN
Profese: maloměšťácký usmiřovač

Jak si to vysvětlujete, pane Jedličko?

Může v tom, co zde uvádíte, hrát nějakou roli celibát?

Kromě zrušení rodiny (včetně té britské královské) a zrušení celibátu tu je, pane Filo, ještě jeden zcela nepřijatelný nápad: adeptům na kněžský celibát, kteří se pro kněžství rozhodli z toho důvodu, aby mohli žít normální a přirozený sexuální život, kněžství vůbec nedoporučit (respektive zamítnout). Nejspíše by to byla diskriminace.

Je úžasné, když se v jednom článku povede propojit zemřelého člena britské královské rodiny se zneužíváním dětí v katolické církvi.

Pan Fila v článku o princi Philipovi tvrdí, že celibát je příčinou zneužívání dětí. No dobře, ale k největšímu počtu případů sexuálního zneužívání dětí dochází v rodinách, nebylo by tedy lepší místo celibátu zrušit raději rodinu? Ta je přece často spojena s monogamií, takže manželé také nemohou žít normální sexuální život a také často ten normální sexuální život obětují pro rodinu. Všichni tušíme, že je to víceméně nesplnitelný krutý závazek a že to nutně v nějakém procentu případů vede k tomu, že bude ubližováno těm nejbezbrannějším. Snad by zde tedy pomohlo nějaké rozvolnění takto krutě a nezdravě svázaného přirozeného sexuálního života. Němečtí Zelení to navrhovali už v osmdesátých letech:

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1095865-zeleni-v-80-letech-uvazovali-o-legalizaci-pedofilnich-praktik

Čest jeho památce!

Objednali míň než objednat mohli, respektive objednali jen o něco více, než je na proočkování deseti milionů lidí potřeba? Proč objednávat více než potřebuji, když se počet vakcín rozděluje podle počtu obyvatel?

Většinou volím lidovce - mimochodem, znáte ten vtip, ja Pepíček do něčeho šlápne a není to kravinec? V té předvolební koalici jsou pro mě lidovci obtížně akceptovatelní. ANO a ta strana, která dělá promo akce na menstruační kalíšky, jsou pro mě nevolitelní (krom lidovců jsem volíval i STAN - ne však v koalici s Piráty). Takže mi nejspíše zbývá ČSSD.