Hosté institutu CESTA proberou tentokrát důchodovou reformu
Jiří GuthCentrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii pořádá ve čtvrtek 10. února od 17 hodin veřejnou diskusi o důchodové reformě. Koná se v Richterově domě (Malé náměstí 11) na Starém Městě pražském. A kdo přijde?
Po besedě o smyslu a budoucnosti sociálního státu pořádá přípravný výbor think-tanku CESTA — Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii druhou veřejnou diskusi, tentokrát na téma „Důchodová reforma — možnosti a limity“. Koná se ve čtvrtek 10. února 2011 od 17 hodin na takřka již obvyklém místě, tedy v přednáškovém sálu New York University Prague, Malé náměstí 11 — Richterův dům, 1. patro (vchod z pasáže mezi Malým náměstím a Michalskou ulicí).
Účast v panelu přislíbili Libor Dušek, ekonom z CERGE — Národohospodářského ústavu Karlovy univerzity a akademie věd, a Martin Potůček, sociolog, ředitel Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd UK. Dále Vladimír Špidla, historik, mj. bývalý ministr práce a sociálních věcí, předseda české vlády a komisař EU pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti, a Jaroslav Vostatek, ekonom z Vysoké školy finanční a správní.
Diskusi bude moderovat Bohuslav Sobotka a bude se panelistů ptát kromě jiného, které problémy jsou dlouhodobé a které akutní, jestli stát může a má být garantem penzí, jestli individuální spoření na důchod má být dobrovolné, nebo povinné a podobně.
Za stamiliony se dalo i nějaké to médium zařídit, řídit a předestřít občanům na podnose daloko většího formátu než je schopná CESTA, bez ohledu na kvalitu obsahu přednášejících a určitě i pravdivé informace i s velmi varovným obsahem směrem k občanům a proti této vládě.....ale proč už dávno reforma nebo náprava důchodového systému nenanstala a nebyla učiněna se patrně nedovíme...
Jinak bude většina občanů (pokud se o tom vůbec dozvědí) přesvědčena, že se opravdu jedná o kavárenské schůzky.
Na fóru prý budou představeny alternativní pohledy na situaci v ekonomice, politice a společnosti vyjadřované širokým spektrem různých nezávislých spolků, organizací a sdružení.
Cílem má být podpora spolupráce mezi jednotlivými iniciativami a formování společné platformy pro prosazování sdílených idejí, pro vstup do skutečné politiky a pro oslovení široké veřejnosti
Organizátoři též uvádí: „Naše společnost potřebuje změnu, to víme. Pojmenování podstaty problému a nalezení jeho řešení je důležitou součástí této změny. Na fóru budeme hledat možnosti synergické spolupráce a účinných postupů při realizaci společenských změn.“
Akce se uskuteční 12.2. od 9,30 do 17,15 v Klubu FF UK, Celetná 20, Praha 1 a bude se řídit následujícími pravidly: 1. Zákaz hegemonizace fóra, 2. Zachování tolerance vůči všem zúčastněným organizacím i jednotlivcům, 3. Všechny zúčastněné organizace si jsou rovny, 4. Plné zaručení suverenity jednotlivých organizací
Každý účastník by měl na organizaci akce přispět částkou 50 Kč
Co všechno si ti „kavárenští povaleči“ nevymyslí …