Profil čtenáře:
Stanislav Hošek

SH
Profese: Penzista
E-mail: s.a.hosek@tiscali.cz
Také děkuji za ideologické školení. Nejvíc za biochemickou větu, cituji: Kapitalismus je skvělej“, konec citace. Předpokládám totiž, že s ní nesouhlasí takových šest miliard pozemšťanů. Demokracii jsem si vždycky představoval mimo jiné i jako pluralitu, tedy kupříkladu, kdo chce žít ve skvělém kapitalismu, ať je mu přáno. Kdo chce žít ve zločinném komunismu, ať má také takovou možnost a kdo chce žít v jakémkoliv jiném systému, ať mu žádný nositel jediné pravdy laskavě v tom nebrání.
Uvedené zásadní vyznání píši dneska, kdy se loučím s diskutéry DR. Sleduji jej skoro od počátku a za tu dobu se jeho autorské zázemí moc nerozšířilo a diskutérské dokonce vůbec ne. Vážím si všeho, co jsem zde kdy četl, i když to mnohdy tak nevypadalo. Jsem celoživotní rebel a v posledním období záměrný provokatér, takže ať mi dotčení prominou a pokud mohou, tak i odpustí. Už se nebudu ozývat, i když DR budu sledovat.
A co když šlo o test, co všechno jsou schopna média "unést".
První: Odboráři měli obrovské štěstí s těmi odborníky a hned dvojnásobné. Když po převratu mocní likvidovali „Prognosťák“, tak se snažil Komárek jeho zbývající „teoretiky“ prodat odborům. Nakonec ale odbory angažovaly odborníky s praxí z jednoho likvidovaného ministerstva. To bylo jejich první štěstí, protože tak získaly národohospodáře a ne fantasmagoty přes ekonomii. Druhé bylo, že z pětice, která přešla k odborům, byl jen jeden ctižádostivec. Rusnok. Ten totiž potvrdil starou zkušenost odborů z celého světa, že bývalý odborář je velmi často nejsilněji protiodborářským ministrem.
Druhá: Tragedií je, že odborářské pracoviště natolik převyšuje levicové národohospodáře, že ti na ně doslova žárlí, takže jeho názory dokonce mnohdy neakceptují, ač jejich analýzy nedokáží překonat.
Třetí: V současném stavu by, podle mého soudu, měla levice jasně deklarovat, která opatření současné vládní koalice, po svém nástupu k moci okamžitě zruší. Byl by to nejen předvolební program, ale mnozí „privatizátoři“ by do touto vládou uzákoněných aktivit ani nešli.
Pokud každý žije v politickém skanzenu dobrovolně, je to v pořádku.