Prezidentská reklamace

Zuzana Válková

„Pokud bychom jako občané vládli stejnými možnostmi, jež máme k dispozici jako spotřebitelé, dost pravděpodobně bychom z vás neodstřihli štítky s čárovým kódem."

Vážený pane prezidente,

Naše noviny stojí v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva. Podpořte nás a přidejte se k nám!
×

neuplynulo ještě ani pár měsíců od naší spíše preventivní a nadějeplné Zdvořilé výzvy, a musíme se na Vás obrátit v další naléhavé záležitosti. S ohledem na Vaše poslední vnitropolitické i zahraničně diplomatické kroky, jež jsme sledovali se zvýšenou pozorností — jste, přeci jen, náš zbrusu nový prezident a i řada Vašich nevoličů měla pocit, že nesete potenciál navrátit prezidentskému úřadu a této zemi jakousi elementární vážnost — bohužel musíme konstatovat, že ač Vás už raději sledujeme méně, přesto se tu a tam nedokážeme vyhnout dojmu, že nejsme tak úplně vzhůru.

Pokud bychom jako občané vládli stejnými možnostmi, jež máme k dispozici jako spotřebitelé či zaměstnavatelé, dost pravděpodobně bychom:

 • Z vás neodstřihli štítky s čárovým kódem a ve lhůtě 30 dní Vás vrátili do příslušného butiku
 • Vás reklamovali jako elektrokauf se závažnou vadou na funkčnosti, a to během dvou let od zjištění poruchy
 • Využili možnosti Váš provoz korigovat servisem po dobu sedmi roků, pokud byste měl velkorysého asijského výrobce
 • Vás písemně informovali o rozvázání pracovního poměru v souladu s paragrafem 52 pracovního zákoníku pro hrubé porušení pracovní kázně
 • Můžeme po důkladné a bolestivé úvaze vyhodit z bytu i matku či otce vlastních dětí
 • Říct šéfovi, že je idiot, pustit propisku a zamířit ku svobodě
 • Opatrně napomenout tchýni

Mezi složky občanské Veleurážky, jimiž jste nás už zocelil, patří zejména:

 1. Váš první výlet do Rakouska, země té naší tolik podobné, až si namlouváme, že jsme chytřejší, kde jste se pokusil místním vysvětlit, jak jsme mohli báječně zamést se Sudeťáky, kdyby na nás po válce nepřišel záchvat dobromyslnosti
 2. Vaše ofuky kolem jmenování velvyslanců a neochota přispět k odpojení rodiny Klausových od přístrojů a veřejných funkcí
 3. Váš výstup na akci „Klenoty" — pro televizi Nova výmluvně shrnutý Vaší slečnou dcerou, k němuž se nemáme žaludek vracet
 4. Výrok, v němž jste naznačil, že ve srovnání s Hitlerem jste pro svou zálibu v alkoholu ještě relativně rozumný státník
 5. Vaše neschopnost se elegantně pomstít prof. Putnovi za to, že si o Vás myslí své, a poněkud frackovité vybírání toho, co budete v rámci funkce podepisovat a co ne

Vážený pane prezidente, nechceme se dočkat odpovědí na výše položené otázky od Vás osobně, a tím méně z praxe. Proto jsme se Vás rozhodli rovnou reklamovat.

V úctě, ale i nehynoucí naději, že se věci obrátí k lepšímu,

„Váš národ", t. č. rukou Zuzany Válkové z Prahy a jejích přátel včetně širšího okruhu občanů, kteří se Vám už nesmějí, ale hledí na Vás v tiché hrůze

  Diskuse
  MF
  May 31, 2013 v 8.27
  Nejedná se o žádný národ, ale zhrzenou příznivkyni Dienstbiera/Švarcenberga.
  Stane se Deník referendum žumpou?
  AB
  May 31, 2013 v 9.0
  Jakkoli mě Zeman nepřesvědčil, ale naopak dosavadními kroky spíš naštval. A ačkoliv s panem Fraňkem bych nerad souhlasil (protože patřím do toho "druhého" tábora, kterým tak opovrhuje), musím napsat, že je těch protizemanovských textů na DR opravdu příliš a některé z nich nic nového nepřináší.
  FO
  May 31, 2013 v 9.48
  Nerad to říkám, ale obavy autorky, např. co pan prezident poví při návštěvě Izraele, plně sdílím. A nemám z toho žádnou radost. Jsem vážně znepokojen, čeho se ještě dočkáme.
  ??
  May 31, 2013 v 10.31
  I mne po přečtení obešla tichá hrůza.
  "Zemana budou volit jenom
  Zuzana Válková 23.1.2013 20:20 89.102.167.* reagovat
  lidi kteří to v hlavách nemaj moc v pořádku, a jsou ovlivňováni médiema. A maj IQ houpacího koně..."

  "8. Zvládl byste veřejná vystoupení bez polibků na ústa, a to zejména Vaší slečny dcery? Je to značně zneklidňující a nefotogenické. "

  "Vaše neschopnost se elegantně pomstít prof. Putnovi "

  Začnu od posledního bodu. Buzna Buznovič Puťna (ještě není profesor), se mi docela znechutil po zhlédnutí odkazu na video dehonestující Ruský národ. A také jeho potěšení z veřejného pálení knih, které se jeho jasnosti Buznovi I. Velikému nelíbí uráží můj staromilský a zpátečnický vztah ke knihám i těm jež se mi nelíbí, nebo s nimiž nesouhlasím. I když je možné, že pro generaci ZV je to free a cool."

  Líbám svou dceru i svého syna na ústa. Nezneklidňuje to ani je , ani jejich partnery. Jako přesvědčený heterosexuál nelíbám manžela naší dcery a líbání partnerky našeho syna zneklidňuje pouze moji ženu (ta se však obává o můj problematický krevní tlak). Na rozdíl od těch mladých, jsem opravdu nefotogenický. Omlouvám se Vám slečno Válková, že jsem si dovolil zestárnout a svým neestetickým vzhlede staříka narušovat Váš "Dallasovský" svět.

  Zemana jsem nevolil (jeho jasnost Schlafenberga také ne), přesto když sleduji vyjádření jeho odpůrců jsem zlomyslně rád, že vyhrál. Hnus a zlo skryté za líbivou fasádou není o nic pěknější než viditelné zlo.

  FO
  May 31, 2013 v 11.41
  Pane Kuchejdo,
  na okraj Vaší s gustem napsané poznámky bych jen dodal, že Martin Putna může být těžko označen za nepřítele ruského národa - ruské kultuře se věnuje (dvoudílná kniha o ruské emigraci Rusko mimo Rusko) dlouhodobě. Nezaměňujme vztah k momentálně vládnoucímu režimu se vztahem k Rusku.
  ??
  May 31, 2013 v 11.47
  K argumentaci.
  Adolf Eichman procestoval Palestinu studoval židovskou kulturu a dokonce se naučil hebrejsky. Najděte mi odkaz na tvrzení, že byl přítelem židů.
  Zemana prezidentem sice považuji za zlo, ale jsem zklamán tím, že mohl na Deníku Referendum vyjít takto trapný a urážlivý text. Stejně jako jsem zklamán tím, že tu může v diskusi viset urážlivý příspěvek pana Kuchejdy.
  May 31, 2013 v 14.37
  Upozornění pro Pavla Kuchejdu
  Pane Kuchejdo,

  přečtěte si, prosím, etický kodex diskuzí DR (zde: http://www.denikreferendum.cz/stranka/eticky-kodex-diskusi)

  Váš výraz "Buzna Buznovič Puťna" a další výrazy odvozené je daleko za čárou. Žádám Vás, abyste taková slova nepoužíval.

  Vůbec se tím nebráním otevřené diskuzi. Můžete samozřejmě psát, že je DR fanaticky protizemanovský, že je klip Martina Putny nevkusný a hloupý /což si mimochodem myslím také/, nebo jakýkoli další názor. Nepoužívejte ale homofobní a urážlivá označení.

  Děkuji

  Saša Uhlová
  ??
  May 31, 2013 v 15.15
  Omlouvám se, že jsem si dovolil klesnout na úroveň českého vysokoškolského profesora.
  Před volbou Zemana jsem varoval (lze dohledat). Ano je to provokace a reakce na článek, který , přestože s touto volbou nesouhlasím , uráží miliony lidí (voličů). Tento článek visí na deníku Referendum .
  "Zemana budou volit jenom
  Zuzana Válková 23.1.2013 20:20 89.102.167.* reagovat
  lidi kteří to v hlavách nemaj moc v pořádku, a jsou ovlivňováni médiema. A maj IQ houpacího koně..."

  A jsem rád ,že jsem si mohl ověřit skutečnost, že stále platí, že co je povoleno Jovovi (Putnovi), není povoleno volovi (Kuchejdovi). To samozřejmě nic nemění na tom, že příspěvek je nechutně provokativní. Ale je to zrcadlo.
  ??
  May 31, 2013 v 15.19
  p.s.
  Pokud to uráží diskutující , samozřejmě se omlouvám. Ale rozhodně nepřipouštím, že bych se dotkl cti budoucího profesora Putny. V jeho případě platí , že na hrubý pytel, hrubá záplata.
  + Další komentáře