Když Slovensko kritizuje Klause
Pavel ŠaradínVe slovenském deníku SME psali, že se v České republice nezačne se skutečným bojem proti korupci, dokud z politiky neodejde Václav Klaus. Výrok je to přilehavý, neboť dokud si neuvědomíme kořeny naší korupce, nikdy je neodstraníme.
Slovenský deník SME se vměšuje do české politiky. Je to nestoudné, myslí si zřejmě na Pražském hradě prezident a přinejmenším jeho poradci a tajemník. Deník si totiž dovolil napsat, že se v České republice nezačne se skutečným bojem proti korupci do té doby, než z politiky neodejde Václav Klaus. Ten totiž pomohl toto korupční prostředí nastavit a přinejmenším nad zjevným klientelismem mlčí. Myslím, že Václav Klaus, jako to už udělal dříve, by psaní deníku SME měl označit za nehorázné, levicové a útočící na celou českou společnost. Urazili jste prezidenta, urazili jste národ. Jinak si totiž kritiku prezidenta nemůžeme přeci vykládat!
Zatímco si před dvaceti lety mnozí pražští novináři dělali ze Slovenska srandu, respektive téměř v ničem mu nevěřili, dnes nám uděluje lekci z demokracie. To jsou paradoxy. Musíme si však přiznat jednu věc: SME není antiklausovská tiskovina, ale spíše neklausovská. To jen tak na vysvětlenou.
Zde je výsledek Klausova působení od začátku 90.let - neuznával pojem "špinavé peníze¨", propagoval "útěk před právníky", požedoval více Kožených atd. Pokračuje v tom ovlivňováním spravedlnosti ,přinejmenším svými kontroverzními milostmi, ovlivňuje politiku vlády a tu fakticky řídí. Námitka, že k tomu nemá ústavní pravomoci jje jaksi mimo realitu, s tím si hlavu nedělá , vždy má k ruce správné lidi.(Kadáfí také neměl žádnou oficiální funkci a pravomoc, přesto řídil tvrdou rukou celou Libii).Takže, pokud bude v politice působit nic se nezmění, stále bude malým diktátorem. V tom plně souhlasím s požadavkem Holešovské výzvy, ač ta není také úplně mým šálkem čaje.