Profil čtenáře:
Václav Prokop

VP
Profese: Důchodce
děkuji za upozornění. Udělaljsem školáckou chybu a omlouvám se Vám i všem čtenářům a hlavně paní Fischerové.
To ovšem nic nemění na mých názorech a stojím si za nimi.
Neberu nikomu právo na svůj názor, nikoho k ničemu nenutím. Jen chci upozornit na obetřetnost při výběru vhodného kandidáta a věřím, že si lidé pamatují co kdo a kdy dobrého nebo špatného udělal. A věřím, že to rozhodne.
jako poslední dvě prezidentské volby?

Ale také to může dopadnout dobře.
Je evidentní, že se demokracie neobejde bez systému politických stran. Ale jejich přímý vliv na správu věcí veřejných bez patřičné kontroly a korekce vede k tomu, co známe ze současnosti - utržení ze řetězu zodpovědnosti a totální morální rozvrat. Nechme politckým stranám právo rozhodnout o složení kandidátek do parlamentu.
Jako protiváha stranické poslanecké sněmovně byl zamýšlen senát - a je to totéž bledě růžovém,zase stranické zájmy v popředí před zájmem státu. Důsledek stranické politiky.

Prezident v našem polirickém systému má rozhodující pravomoci ve jmenování a obsazování postů rozhodujících o funkci státu a společnosti. U nich se předpokládá politická nezávislost. A jen naivní člověk, nebo zákeřný manipulátor, může tvrdit, že člověk spjatý se stranickou nebo mocenskou strukturou bude jmenovat osoby nezávislé - zde je důvod zájmu stran a různých mafií o tuto funkci. Proto by měl být zvolen nezávislý, nestranický a morálně pevný kandidát.
To je jediný, i když nezamýšlený, smysl přímé volby - referendum o osobnosti a ne o zájmech.
Proto si nenechme vzít možnost rozhodnout o prezidentovi sami, jako občané, jako občanká společnost( a ne jako občanská strana)

Ze strany tzv. nezávislých kandidátů hraje roli jejich dosavadní angažovanost. Nedovolím si ( na rozdíl od některých kandidátů) podceňovat české voliče, že by nedovedli objektivně tuto dosavadní činost zhodnotit. Rozumný člověk nepodlehne mediální masáži nedůvěryhodného tisku(jiný v našich trafikách nekoupíte), rozumný člověk nebude akceptovat kandidáta za kterým stojí stranická nebo vlivová agentura - toto bude věc voleb do zastupitelstev všech stupňů.
Nazývat prosazování nezávislých kandidátů na tuto nejvyšší ústavní funkci nepolitickou politikou je zavádějící a škodlivé. Opak je pravdou, jde o vysoce politické řešení, i když se to každému nelíbí.
.Proto trvám na tom, že paní T.Fišerová je osobností veskrze politickou a ze všech, kdo kandidují na tuto funkci nejpřijatelnější.
Přeji Vám všem hezký zbytek léta.
Já ( a nejsem sám) jsem přesvědčen, že paní Táňa Fišerová je ze všech kandidátů na prezidenta nejpřijatelnější, respektive jediná přijatelná. Pokud proberete jednotlivé kandidáty, jejich vlastnosti (touha po moci, ješitnost a pod.),jejich spjatost s vekým kapitálem i s různými lobisty, musíte zjistit, že až na paní Fišerovou jsou pro rozumného člověka nevolitelní.
Omlouvám se všem, kterých jsem se tímto příspěvkem dotkl. Přeji hezký zbytek krásného léta.
Ano, pane Ševčíku, souhlasím, že by to peojít nemělo a mělo by to skončit u soudu. Ale realita je taková, že by to ohrozilo vládu a proto bije Kalousek na poplach. Dojde zřejmě na "pozitivní i negativní motivaci" poslanců(tak jako dříve-např.volba prezidenta), a ve finále parlament Parkanovou nevydá. Co si o tom myslíme a co na to morálka a spravedlnost, je jim šumafuk, hlavně že nevyschnou prameny a nebudou ohroženi kmotři.
Argumentace Kalouska i Topolánka v této kauze svědčí o jejich nervozitě a strachu. Je veřejným tajemstvím, že Parkanová jako ministryně vůbec nevěděla, která bije. A největší profit měl Háva skrze Omnipol. A spojení Háva - Kalousek je dostatečně známo.
Někdo míří přes Parkanovou mnohem výš, a Kalousek to ví, a ví i s Topolánkem, že nakonec dojde i na Pandury-a to by byl cvrkot.
Takže dojde opět k šachům u policie a v justici, vyhrožování neposlušným a nadměrným odměnám hodným, jako vždy, aby se to zametlo a vysvětlilo jako zlý úmysl poškodit vládu. Mají s tím bohaté zkušenosti a podaří se. (Kdo by se chtěl pobodat na zádech a pak se oběsit na mříži, že?)