Profil čtenáře:
Jiří Guth

Profese: ekolog
E-mail: jiri.guth@ecn.cz
Podle toho, co čtu, tak od příštího jízdního řádu (tj. prosinec 2020) nejspíš zase půjde projet republiku vlakem na jednu jízdenku, ale bude dost drahá - tedy aspoň v poměru ke kombinaci nejvýhodnějších.
Myslím, že bylo velkou chybou jak těch odpovědných, tak ale i nás všech, co se zajímáme o věci veřejné, když jsme už v roce 2000 (!) neprotestovali proti roli krajů jako objednatelů základní dopravní obslužnosti. Neprotestovali jsme ani v době, kdy byl znám scénář tzv. liberalizace na železnicích - řekněme od vzniku SŽDC v r. 2003.
Zdá se mi, že kritika prof. Librové míří trochu mimo. Ve zprávě z výzkumu se vcelku jasně a opakovaně píše o názorech, kdežto ona mluví o metodice výzkumů postojů.
Námět na "nekřížení" státní správy a samosprávy mě pobavil. Představte si, kdybyste třeba s každou matriční záležitostí (včetně osobních dokladů apod.) museli do okresního města.
Kdo má ambici excelovat v sebemrskačství, dobře ví, že ani to mrskání mu pořádně nejde...
Drobná oprava: zelení nemají tentokrát historické maximum, v letech 2006 a 2014 bylo zvoleno kolem 180 členů a členek strany. Viz statistiky ČSÚ.