0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Ivan Štampach

Profese: religionista
E-mail: ivan.stampach@seznam.cz

Děkuji autorovi, že se nás zastal. Je mi trapno, když mi televize jako program pro mou generaci nabízí na ČT3 snůšku trapných kýčů. Je mi divno, že mám patřit politováníhodné skupině.

Michle v Praze je ta Michle, jedna.

Podpořil bych protesty proti Macronově politice, kdybych neměl mražení v zádech, že podporují Le Pěnovou.
Díky za bohatě informativní a nepředpojatý článek.
Děkuji, pánové,za doplnění mých úvah.

Snad bych jen připoznamenal že asi spirálou nemíníte spirálu (https://cs.wikipedia.org/wiki/Archim%C3%A9dova_spir%C3%A1la), nýbrž šroubovici (https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0roubovice).

Těším se na ddeaty v příštím roce.
Proti pokusu zrušit dodávání kandidátních listin voličům před volbami je nutno ostře protestovat. Iniciativy zabývající se právy a svobodami by měly ministrovi dát jasně vědět, že je to ohrožení demokratičnosti volebního procesu. Volič si nebude moct projít kandidující subjekty a včas se rozhodnout, kterému dá hlas. Je absurdní, že až ve volební místnosti bude řešit preference, tam, kde to volební akt umožňuje. Ještě méně představitelné je "panašování", tj. zaškrtávání kandidátů z různých subjektů umožněné při komunálních volbách.

Jediný účel tohoto návrhu je ušetřit za tisk listin (teď každý dostane do schránky a ještě jich musí být dost ve volební místnosti). To ale neomlouvá pokus ministerstva udělat z voleb formální akt bez skutečné možnosti výběru.