Profil čtenáře:
Tomáš Paul

TP
Profese: výtvarník
V Česku, se debata na toto téma vede pouze s pozice představy, že celá naše budoucnost je spojená výhradně se vzrůstající spotřebou, co se pokusit tento diskurz otočit a pokusit se bavit o tom jak spotřebu naopak snižovat. A to nejen elektrické energie. Moje hlava jaksi nebere, tak obrovské mrhání veřejnými prostředky, zjevným plundrováním této planety, ale i jaksi pohrdáním schopností lidského ducha, na úkor jakési úchylné představy, že naše existence je závislá na elektrické energii vznikající jinak, než třením liščího ocasu na ebonitové tyči. Odpověď, že bez elektrické energie, bych nemohl komunikovat takto na internetu neberu, telepatie je mnohem snadnější a přirozenější.
každé nově narozené dítě se rodí s dluhem 143000.-
jako pamětník a milovník lyžování a zimních hor si pamatuji, že tento sport byl kdysi po válce, považován za tak trochu buržoazní a tudíž se z něj stala v jistých kruzích jakási ikona "protestu" stejně jako tenis a třeba i golf. A tak mimo skutečné milovníky se stal i oblíbenou zábavou české pseudoelity, zlaté mládeže, pinglů, taxíkářů a vexláků a v jejich pojetí, výrazem jakési nadřazenosti.
Pamatuji, jak západní cizinci kroutili hlavou nad jejich, na svojí dobou luxusní výbavou, kterou získávali různými pokoutnými kanály, neb na normálním trhu nebyla a když tak výhradně podpultově.
Obecně se jim říkalo loučkaři, neboť holdovali převážně mírným svahům, kde mohli demonstrovat svoje vybavení a eleganci stylu a většinou vytvářeli v lyžařských střediscích jakési elitní komuny, které měly vybudované různé nezpochybnitelné privilegia, ať už co se ROH ubytování týče a automatické předbíhání v mnohdy nekonečných frontách na vlecích konče. Obávám se, že celý budoucí "politický"systém, který tito pánové vybudovali je vlastně jakousi zastydlou variantou na výše popsané.
Logicky, mladí snowboardisté, jsou pro ně minimálně představitelé chaosu a jasné neúcty.
Že se jedná jen o jakýsi nevinný střet typicky čecháčkovského měšťáctví s přirozenou nekonformitou mladých je nad jejich síly chápání zakrývaný dost koženým humorem.
Děsivé je na tom jediné, že výše popsané metody, vyhlásili za jakýsi obrodný proces a zabudovali ho do celého dnešního systému.
Já bych začal u vzduchu, a co takhle pitná voda, a co s těmi zatracenými kamióny.....považuji prostě za nemorální, když o tom všem rohodují lidé, kteří zásadně selhávají.......prostě začal bych od začátku, jinak to nebude mít konec.
Pane Varyš, díky za vaše diskuzní příspěvky. Bez nich by měl čtenář dojem, že pan Tožička tak trochu přehání.