Profil čtenáře:
Libor Vodička

LV
Profese: teatrolog - učitel na FF
Až bude TOP 09 ve vedení Prahy (a nejen) skládat krizové týmy a investovat jistě nemalé peníze do jejich práce za účelem skutečné sociální práce v ulicích, nejen této "deratizátorské", budu je brát jako skutečné partnery. Městskou hromadnou dopravou jezdím běžně, ale takto uvažovat mne nenapadlo ani v tom okamžiku, kdy mi někdo v mém okolí "zasmrděl". Budou-li naši zastupitelé (a je mi fuk, že do Prahy jezdím jenom občas) takto jednat, skončí to opravdu násilím v ulicích. Organizovaným.
Pokud by pan ministr Fiala vydal své teze měsíc po nástupu do funkce, dalo by se polemizovat s některými formulacemi (viz výše) a snad i očekávat, že se zorientoval ve svém resortu a chystá nějaký program. Takto je to ovšem málo. Takto je to míň než málo. Je to bída.
A to jsem původně měl v úmyslu ve druhém kole hodit bílý lístek. Nebudu alibista a nenechám to na jiných. Mobilizace kulturníků kolem mne je přesvědčivá.
Klaus měl za posledních 23 let mnoho možností, jak nejen upozornit na nedostatky v našem právním systému (i jinak než amnestií), ale především jak svou iniciativou věci napravit. Mimo jiné z titulu prezidenta, který jmenuje soudce, signuje zákony atd. Váš argument kulhá v základní věci - amnestie nic neřeší, vyprázdněné kriminály se záhy opět naplní. Ostatně již během dneška jsem zaznamenal zprávy o některých "navrítilcích". Pokud měl kdy Klaus starost o právní systém v této zemi, o čemž si dovoluji více než pochybovat, naopak našel bych x argumentů svědčících o opaku, mohl jednat zcela jinak a už dávno. Všichni ti zlodějíčci a bagatelní trestanci jsou jen kouřovou clonou, která skrývá podstatu, o níž se ostatně Klaus vždy vyjadřoval celkem otevřeně, byť to mnozí naivové - jak je vidět - nechápou. 1. Nelze odlišit peníze čisté a špinavé. 2. Ekonomika má být v předstihu před právem. 3. V Čechách musí vzniknout silná kapitalistická elita. To vše se stalo. Nyní bylo ještě nutné udělat tečku za pokusy práva dostihnout ekonomiku a nastolit právní stát, o nějž se Klaus nikdy nestaral a nezajímal. Jeho amnestie je popřením právního státu a dokonanou likvidací právního vědomí. Vaše vzpomínka na amnestii V. Havla kulhá rovněž. Kromě toho, že se brzy ukázala jako vážná a pro mnoho lidí osudová chyba, která se v takové podobě nesmí opakovat, neboť vedlejší škody převýšily etickou podstatu tohoto symbolického gesta, zapomínáte na podstatnou věc: VH v souladu se zvyklostmi amnestoval na počátku své funkce, přičemž odpovědnost za důsledky plně nesl jako prezident. VK se nám bude za nějakých 60 dní jenom smát a připravovat svou budoucí politickou kariéru s veksláky, gaunery a cynickými zločinci v zádech.
rozumím tomu, že už Vás nebaví přesvědčovat pitomce, aby se zkusili jednou zamyslet. Vaše příspěvky pokaždé čtu rád a s potěšením, byla by škoda, kdybyste si to nerozmyslel... Přidávám se k pánům výše a srdečně Vás zdravím do Vídně.