Covid-19
Více informací
Hospitalizace:
7 020
(+416)
Úmrtí celkem:
34 034
Denní úmrtí:
113
průměr za 5 dni
Pozitivní testy:
15 676
průměr za 7 dni
Počet očkovaných:
6 711 563
(+7 006)
Proočkovanost:
63%
+

Profil čtenáře:
Monika Horáková

MH
Profese:
Jen se domnívám, že bychom se neměli smiřovat s tím, že bezpečí lze zajistit jen zamknutím dveří na oddělení. Srovnání s rakouskou psychiatrií je mělké, uznávám. Ale úvahu můžeme postavit i tak, že pokud jsou na rakouské psychiatrii případy, s nimiž je možné vést rozhovor a nebránit jim fyzicky v opuštění oddělení, budou takové případy bezpochyby i v českých domech pro seniory na odděleních se zvláštním režimem.
Formálně jsem mohla do textu vložit větu, že péče o děti je samozřejmě záležitostí mužů a žen. Podívejme se ovšem, kdo o děti pečuje v praxi. Zatím jsou to skutečně s výraznou převahou ženy. Obávám se, že nezavádět ženskou agendu by znamenalo marně čekat, až se společnost sama "přepne". Jak si vysvětlujete, že rakouská sociální demokracie má ve vládě dokonce ministryni pro záležitosti žen?
A Miroslav Korecký doplňuje také další předsedkyni parlamentní strany - Levému bloku předsedala do roku 1995 Marie Stiborová.
Dobrý den pane Ungere, těší mě, že se Vám sloupek líbil. Sudeťačkou by teoreticky mohla být hanlivě označena žena z úvodu sloupku. Proto ten titulek.
Pane Ungere, díky za Vaši reakci.
1. Označujete porod uprostřed pouště za neodpovědný a nebezpečný. I když je to z Vaší strany velká nadsázka, navážu na ni. Domnívám se, že i takový porod může být za určitých okolností bezpečnější než porod ve velké (třeba pražské) porodnici za přítomnosti lékařů a mnoha dalších osob.
2. Co se týče odborné pomoci při porodu mimo zdravotnické zařízení, měla jsem na mysli porodní asistentky, nikoli lékaře.