Profil čtenáře:
Radek Svítil

RS
Profese: správce webu
Analytičtější pohled na knížecí kampaň mi připomíná loupání shnilé cibule. Vrchní vrstva byla to, co popisuje Saša Uhlová, a už to samozřejmě muselo odpudit spoustu lidí.
Ale pokud jste si dokázali tuto záplavu trapností odmyslet a podívali se na další vrstvu, dozvěděli jste se od lidí, kteří si asi sami nepřipadají jako šašci, že pan kníže je představitelem či zárukou "změny", že symbolizuje "boj proti korupci", či dokonce že je symbolem jakési "revolty". Konečně Petr Pithart (od něj mne to mrzí asi nejvíc) tvrdil, že kníže bude respektovat ústavu a zákony.
Ano, pokud jste pár minulých let strávili na Měsíci či v Antarktidě bez spojení s domovem, muselo vás to oslovit. Ale pokud jste žili v této zemi, sledovali veřejné dění a disponujete minimální potřebnou inteligencí, museli jste nad těmito argumenty přinejmenším významně zdvihnout obočí, jak by řekl Václav Klaus.
Nemám nikomu za zlé, pokud v 2. kole volil "Karla" jako menší zlo. Ale nechápu jeho adoraci jako dobrého kandidáta prezidenta.
1. Autor si plete amnestii a milost.
2. Případné udělení milosti Vlastě Parkanové ze strany KS bylo jedním z vedlejších důvodů, proč jsem volil MZ.
3. Kalouskova vláda (ano, je to de facto Kalouskova, nikoli Nečasova vláda) zvyšuje DPH, které postihuje všechny občany. To hospodářský růst nepodvazuje?
4. Milerád budu do prezidentské funkce volit třebas postiženého, leč slušného člověka (pokud mu jeho postižení nebude objektivně ve výkonu funkce bránit). Nebudu ale volit člověka, který problémy chudých, nezaměstnaných a zdravotně postižených nejen ignoroval, ale svou činností ve vládě znásoboval. To, že je třebas osobně podporuje (i finančně), z něj tuto vinu v mých očích nesnímá.
Nacionalistické výpady Zemana a jeho stoupenců byly jedním z důvodů, proč jsem mu hlas dával opravdu nerad. Osobně neznám nikoho, kdo by dal Zemanovi hlas kvůli těmto výpadům, ale to samozřejmě statisticky nic neznamená.
Nicméně ze strany mnoha stoupenců Schwarzenberga zde byl a je pro změnu trend: Volič KS jsou "naši", voliči MZ "cizáci" (vesani, idioti, atd.). Tato neschopnost voličů údajné "pravdy a lásky" přijmout porážku mi přijde nebezpečná ještě víc.
Konečně skutečnost, že místo novin zde máme většinou jen stranické věstníky, rovněž není dobrou zprávou pro tuto zemi. Jak chtějí média hlídat Zemana, když jim teď nikdo, kdo není fanatickým stoupencem Schwarzenberga, nemůže věřit?
V Praze je momentálně (14:37) sečtená volební účast menší než je republikový průměr. KS mohla zachránit jen nadprůměrná volební účast Pražanů.
Můžeme se přestat bát feudálního prezidenta a začít bát Miloše Zemana. :-)
S článkem mnoha věcech souhlasím, zejména pasáž "Volba mezi Zemanem a Schwarzenbergem je nevděčná. Nikoho nepřemlouvám, nikomu nic neradím." bych razil zlatým písmem, protože přesně vystihuje mé pocity.
Nicméně kromě angažmá KS ve vládě, které mu nemohu odpustit, je tu ještě řádění jeho klaky. Je mi líto, ale pokud jeho stoupenci dokáží vyprodukovat např. toto http://t.co/77YgDmhT a přijde jim to normální (dalším příkladem jiného druhu je video, které tu zmiňuje Karel Lippman), tak se bojím, co by vyváděli, pokud by se jejich idol dostal k moci...