Profil čtenáře:
Petr Chaluš

Profese: konzultant ve vzdělávání
E-mail: petrchalus@gmail.com

Ředitel deklaroval, že si uvědomuje riziko odvolání, a ani já ho zde neobhajuji, navrhuji více vyjednávání v nejasných situacích, a zdůrazňuji nutnost jednat o některých opatřeních s lidmi, kterých se týká. Porovnávám politiky bez roušek v restauracích, a snahu vyjít vstříc dětem a rodičům, obojí je chyba, jenže jiná chyba. Odvolání je fatální, je to vyhazov, a každý vyhazov má i finanční důsledky, nicméně to zásadní pro všechny okolo školy je to, že se tím ukončil dialog, je tím vše smeteno, rodiče a učitelé, kteří měli různé názory nemají tu moc jako ředitel, s nimi už se nikdo bavit nebude, prstě se budou dodržovat stanovená pravidla a to je to řešení. Jenže taková řešení mají v sobě riziko posilování radikalizace a tříštění společnosti, jejíž část si může myslet, že když se nikdo nezajímá o naše názory, a vynucuje bez něj direktivně opatření, která zjevně z části nejsou funkční, tak ti odmítnutí tímto způsobem nebudou věřit ve stát ani o demokracii, to je taky možná abeceda demokracie, kterou zmiňujete.

Slyšel jsem, že délka povolování staveb záleží úplně na jiných věcech než na rozsahu práva se k němu vyjadřovat.
Vláda nedávno odložila připravený základní dokument tvorby Koncepce občanského vzdělávání v České republice.
To se může stát asi jen v Pirátské straně, diskutovat rozdílné názory až takhle tvrdě přes média, dá se to brát jako přínos pro rozvoj super transparentní demokracie.
Ano Klaus mladší je asi původcem některých myšlenek jeho kolegyně poslankyně, zároveň ona přidává kritiku ICT ve vzdělávání, a rozvoje kompetencí, tyto oblasti ani Klaus nenapadá, zdá se že jeho následovníci jsou do větších extrémů.