reklama
Trvalé příspěvky
Jednorázové - červen
0/400 000 Kč Podpořte nás na cestě k finanční stabilitě. ♥ Daruji

Profil čtenáře:
Ivo Horák

IH
Profese:

odkazů nám nabízíte opravdu hodně. Jenže my tu nejsme, řekl bych, za prognostiky. Předvídat výsledek válek je jako předpovídat počasí. Příliš dopředu to nejde. Zato zpětně ovšem spolehlivě. Osobně neznám nikoho, kdo by dnes proti Trojspolku nefavorizoval Trojdohodu.

Jsem si jistý, že docela dlouho stěží kdo pomyslel na konec Napoleonův na Svaté Heleně či na Hitlerův v berlínském bunkru. Hitler se ovšem z osudu Napoleona poučit mohl, jen nepoučil. Putinovi mohou posloužit oba zmínění tak trochu souputníci. Také si však může říct, že ten i onen přece prohrál v zemi, jíž nyní vládne on. Je proto otázkou, zda z válečné bažiny dokáže vybřednout. Není to vůbec jednoduché, pro nadutce zvlášť. A že jde o podnik, jaký s železnou pravidelností podnikají právě oni.

Možná by bylo, pane Václavů, pro našince zde patřičnější docela prostě a nedvojznačně odsoudit agresi Ruska a vyjádřit pohoršení nad něčím, co se nám skoro každému dlouho nezdálo být vůbec možné, neboť přece nežijeme na začátku 19. ani v první polovině 20. století.

přečtěte si laskavě pořádně, co jsem výše napsal. Že Rusové mají nad Ukrajinci převahu asi 100 mil. lidí a že státy NATO disponují až desetinásobkem tohoto počtu obyvatelstva.

Pane Krupičko, proč se díváte na nějaký zatracený westerny?! Copak není dost pěkných a vkusných easternů, pardon, vostočniků?

Problém s demokracií je, že ti kteří chtějí nahoru, bývají za stabilizovaných poměrů jednoznačně "kariérní typy".

Když se etabloval STAN, nespojoval jsem si s jeho vstupem do politiky žádné naděje. Projekt byl jakékoli ideje prostý, nepočítáme-li, že stál na vědomí, že starostové (už to slovo!) se podle průzkumů veřejného mínění těší (byť k tomu není žádný rozumný důvod) podstatně větší důvěře než třeba poslanci či senátoři. Proč by nás pár nemohlo tohle vnímání dostat, spolu s několika přáteli a spojkami, třeba hodně vysoko?

Připomenu start Gazdíka. Jak pražskému primátoru Bémovi navrhl výměnu funkcí, takže celá země znala náhle Suchou Loz. PR zdarma to ovšem znamenalo pro starostu.

Když jsem zmínil Béma, vzpomeňme, jak se uvolnil z funkce, aby stihl Everest. Farskému ze STANu přišlo stejně normální nechat se zvolit poslancem a odjet na stáž do USA. Oba by se asi shodli, že je v pořádku, když uklizeči ulic vozí se svými popelnicemi i nápis s časem pro pauzu. Aby se lidem na očích nemohli moc ulejvat.

Nepěkně se vybarvil ten Hlubuček, jen co je pravda. A sám v tom jistě nebude.

Společná kandidátka STAN a Pirátů dostala ve volbách do PS loni na podzim celkem 37 mandátů. Díky preferencím voličů má prvně jmenovaná strana poslanců hned 33. Piráti na to veřejnost ujišťovali o "nerozborném přátelství" obou stran. Nikdo nic nevěděl a na tušení stínů nehleděl. Buďme přece pozitivní a schopným přející.

Babiš nebyl celkem jiný případ. Pravice ho však odvrhla.

Akorát demokracie tímhle trpí. A lidi.

Předpokládanou neblahou funkci tržiště ve Wu-chanu co spouštěče šíření budoucí pandemie covidu mohlo stejně dobře "zastat" leckteré jiné místo v Číně, nebo jinde. Další vývoj na něm již nezávisel.

Zavinění pandemie covidu (podobných ovšem mohla být v minulosti řada) lze zřejmě spatřovat v zanedbání opatrnosti během krátkého úseku času.

Antropogenní emise CO2 jsou naproti tomu staletí trvajícím a stupňujícím se faktorem, jenž průběžně stále podstatněji mění (otepluje) klima.

Příliš vysoká produkce skleníkových plynů člověkem je dlouhodobý stav, jehož nebezpečných důsledků jsme si vědomi již hodně let.