Profil čtenáře:
Ivo Horák

IH
Profese:

V zásadě souhlasím s pěkným článkem, jakož i s názorem J. Hajeka. Jen bych podotkl, že již nynější "chudé" státy, byť často za cenu zadlužení, doslova šílí, aby urychlily budování infrastruktury, jež ohrožuje budoucnost světa docela v součinnosti s působením dosud neštědrých miliardářů.

Mám myslím celkem pochopení pro kritiku svévolného zraňování citů věřících. Vyslovit názor, že "islám je náboženstvím nenávisti" je jistě nevhodné a třeba intelektuála nehodné. Paušalizující odpověď dotčené středoškolačky není ovšem rozhodně na žádný poprask. Předmětem postihu by měly být až následující hrozby. Ptejme se, co kdyby studentka uvedené místo o islámu konstatovala o náboženství obecně? Něco takového si člověk dnes nakonec opravdu někdy pomyslet může.

"Můžeme sledovat, po jak dlouhé době od první nákazy dosáhneme kolem 380 případů my — to pro náš počet obyvatel zhruba odpovídá aktuálním německým číslům. Pokud to bude dříve než před Velikonocemi, budeme navzdory o dost dřívějším a násobně drakoničtějším opatřením, než jsou ta dosavadní německá, úspěšní méně."

Jenze to má svou logiku a důvody. Je totiž třeba vzít v úvahu vývoj v Evropě během onoho více než měsíce. Naše hranice nebyly uzavřeny v době, kdy už bylo daleko rizikovější jezdit na prázdniny do Itálie než o 5 týdnů dříve v případě Němců. Ostatně i dnes panuje tolerance vůči pendlerům (na rozdíl oproti běžkařům ve stopě). Také dělníci u linek apod. pracují. Ostatně do včera musely zaměstnanci v rizikovém prostředí provádět i ty nejzbytnější prodeje. Podnikatelé sami s iniciativou v daném směru nepřicházeli ani v nejmenším.

380 zasažených koronavirem zajisté v ČR bude před Velikonocemi. (Nejspíš do týdne.)

Příležitost glosovat přečtené články zůstává. Zřejmě málo vítaná možnost diskuse zúčastněných navzájem by se asi musela realizovat přesouváním pod právě nejaktuálnější texty.

Rozhodne asi ochota, či spíše neochota k finanční podpoře...

Nepovažuji se za "jestřába", nicméně politiku prezidenta Trumpa v případě Kimovy KLDR, Sýrie i Afghánistánu mám za appeasement.