0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jaroslav Hajek

JH
Profese: Přisluhovač globálního kapitalismu

bude Babiš, obávám se, skvělý. Protože taktika "vždy se poraď s mediálním poradcem, co říkat" by měla v téhle roli fungovat výborně. V premiérské roli, kde se musí kromě vyjadřování do médií taky rozhodovat a delegovat, to, jak víme, skřipalo, ale v opozici to problém moc nebude. Čili zcela souhlasím s panem Pehem.

Největší naději vkládám do toho, že se Babišovy skandály a selhání budou dál vléct a rozmazávat, a on to sám nevydrží, všechny "vyfakuje" a stáhne se. Druhá možnost je, že se vládě povede zlepšit lidem život natolik, že na Babiše zapomenou. To by bylo super, ale čtyři roky jsou na to zoufale krátká doba, zvlášť když se Zemanovi povede ji ještě zkrátit různými průtahy.

ale nesouhlasím se závěrem, že by měli Piráti jít do opozice. Jak to jeden z nich vyjádřil na Twitteru, opoziční strana se čtyřmi poslanci dostane minimum prostoru v médiích. A po ty čtyři roky, během nichž se začne zajímat o politiku řada jejich potenciálních nových voličů, nebude moc vidět. Že v příštích volbách Piráti seberou "protestní hlasy", je krajně nejisté, protože "protestní" voliči jsou nestálí a rozhodují se až v době kampaně, a snadno to můžou hodit třeba Přísaze, nebo i nějakému novému subjektu.

Pokud jim dá Fialova vláda jakoukoliv šanci prosazovat digitalizaci (a zdá se, že nikdo nemá nic moc proti), měli by do toho jít.

ale občanka předává dětem ty správné názory. Budou tam probírat "výhody a úskalí parlamentní demokracie" (s očekávatelným závěrem, že výhody převažují), ale "výhody a úskalí celosvětového islámského chalífátu" spíše ne.

Je to vlastně indoktrinace, akorát ta "dobrá". Děti jsou navedeny ke správným názorům, ale pokud možno i k jejich zpochybňování a přemýšlení.

Jakkoli Němcům fandím, ať svoji krizi bydlení vyřeší, a pokud možno prošlápnou cestu i ČR, tohle mi přijde zbrklé a neuvážené - je zde riziko jak žalob za nucené odkupy pod tržní cenou, tak vyhnání cen dále nahoru.

Dát městům pravomoc zjišťovat a zdaňovat prázdné nemovitosti (nebo od X-té vlastněné) by podle mě úplně stačila. A úspěšné ústavní žaloby na zvyšování daní prakticky neexistují (česká záležitost se zdaněním církevních restitucí je čestnou výjimkou, ale to byl jasný nesmysl od začátku).

Jenže značná část voličů, zejména PirStan, oceňují právě jejich věcnější a méně konfrontační styl. Když Babiš Piráty z něčeho v debatě křivě obviní, nebo uvede zavádějící či rovnou nepravdivé informace, a v novinách to následně rozmáznou, s jeho voliči to spíš nehne (i kdyby četli ty nebabišovské noviny), a on to dobře ví.

Bartoš by takovým chováním mnohem víc riskoval, a potřebuje si být pro konfrontaci typu "lžete" mnohem jistější, než Babiš, a to je v televizní debatě větší problém. Když má před sebou počítač, je snadné si všechno dvakrát zkontrolovat, a tak třeba na Twitteru se Bartoš konfrontačním příspěvkům nevyhýbá, ale v TV má na vhodnou reakci jen krátký prostor a musí se rozhodnout okamžitě.

Na tuhle debatu se možná jen málo "našprtal". To je samozřejmě jeho chyba, ale je to taky jen člověk.