0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Jaroslav Hajek

JH
Profese: Přisluhovač globálního kapitalismu

na kupní sílu domácností je elektřina pro Němce stále ještě o fous levnější než pro Čechy: https://strom-report.de/strompreise-europa/

Německo tedy nedělá nic, co by si nemohlo dovolit, i když má nyní v absolutních číslech nejdražší elektřinu v Evropě - přes polovinu jsou ale státní daně a poplatky, které jsou dílem politiky, a směřují zpět do ekonomiky.

A cílem zelené politiky nebylo, aby mělo Německo co nejlevnější elektřinu, ale aby zvýšilo podíl obnovitelných zdrojů směrem k úrovni skandinávských zemí. A to se celkem daří. Takže se ještě uvidí, kdo za čtvrt století spláče nad výdělkem.

Lhaní, bohužel, není trestné - máme svobodu slova. Kdyby to tak nebylo, to by bylo lidí v base! Pomluva je trestná, šíření poplašné zprávy je trestné, ale lež jako věž sama o sobě ne, leda snad popírání Holokaustu.

V USA to nebude jiné. Jsem zvědavý, z čeho J. Biden (nebo někdo jiný) zkusí ropné korporace obvinit před soudem.

je perfektní. Díky zejména za poctivé přiznání, že nevíme, zda bylo tornádo projevem klimatické změny. Na druhou stranu, i tak by to byl jen jeden z mnoha zajímavých jevů, které nám klimatická změna přinese.

vyhýbat se v souvislosti nepodloženým (a v tomto případě myslím dost nepravděpodobným) tvrzením, jako že oteplení o 3 stupně je "neslučitelné s lidskou civilizací". Celá řada území na planetě by nespíš byla i při takovém oteplení stále lidmi obyvatelná, jenom prostě dohromady mnohem méně, než dnes. Ale lze se oprávněně domnívat, že i celosvětová populace čítající pouze nějaký milion obyvatel by byla schopná pokračovat v lidské civilizaci.

s panem Poláčkem, prostě zaklekávání na zátylek je sice účinné, ale hrozně nebezpečné, a i doba jeho použití na agresivního zatýkaného by se měla minimalizovat. Po úspěšném spoutání útočníkových rukou za zády by určitě stačilo sedět mu dál na nohou - člověk se spoutanýma rukama břichem k zemi a fixovanýma nohama neudělá nic, leda zraní sám sebe. I to by se možná dalo použít jako vysvětlení, ale došlo k přesně opačnému efektu.