Profil čtenáře:
Ivan Datko

ID
Profese: IT Systémovy administrátor
Mne sa zda že je dobré pripominať že filozofia ktorá ospravedlnuje taketo egoisticke myslenie na seba ma svoj povod v diele Ayn Rand a jej filozofii objektivizmu. Mozno je to uz prilis stare, ale podla mna stale v pozadi funguje. Ono ten apel na to aby bohati neboli nejakymi polobohmi ktory mozu vsetko sice mne osobne znie jasne, ale ta filozofia Randovej to uplne schvaluje.
Podle mne by časopis jako NP měl být vydáván něčím jako družstvem, možná by tahle událost mohla k tomu vést. Fungování jako družstvo kde vlastníky by byla široká skupina lidí, čtenářů a třeba i prodejců by mohla garantovat lepší transparentnost a nezávislost. Nevím co to obnáší založit družstvo které by bylo schopné vydávat časopis.

Mela by stavajici redakce NP vůbec zájem hledat nějaké alternativní reseni tyhle situace? Zda se mi ze na tom muze hodne zalezet. Nebo se spis rozptyli po redakcích podobných periodik? Ono to zalozeni družstva by nemelo jen efekt pomoci konkretně NP ale spis i hledáni moznosti fungováni ruznych nezavislych projektu v dnesnich poměrech.
Podla clanku to vyzera ze na tej diskusii nezaznela ani zminka o zakladnim prijmu...