Profil čtenáře:
Pavel Kolařík

PK
Profese: informatik

Pro pana Cadoriniho a pana Dospivu:

Dejme tomu, že by autoři výzvy uspořádali demonstraci před sídlem vlády, na které by se signatáři měli sejít.

Je vám doufám jasné, že na této demonstraci by se mimo jiné objevil nechvalně známý transparent "From the river to the sea ..."

Jeden z autorů výzvy pan Outrata se velmi angažoval v tom, aby tento transparent byl na těchto demonstracích povolen, a s velkou slávou si to vymohl na v Praze na soudu.

Moje otázka tedy zní: taky by vám to nevadilo? Nechali byste se vyfotit jako účastníci demonstrace vedle tohoto transparentu?

Souhlasím samozřejmě s vámi, že domluva a prosazení míru je nejlepší řešení.

Pokud je ovšem možné, pokud je s kým se domlouvat.

Když to možné není, no tak bohužel zbývá to, k čemu momentálně přikročil Izrael.

Je to regulérní válka, není to žádný lokální incident. A Izrael do ní šel, aby ji vyhrál. Nemá jinou možnost, než ji vyhrát. Je to prostě pud sebezáchovy.

Neboť 7. říjen změnil úplně všechno, a návrat k předchozímu stavu nestabilního příměří, které může být porušeno kdykoliv, už není možný.

Pochopení pro Netanjahua mít nemusíte, a nemá ho (resp. před 7. říjnem neměla) ani velké množství Izarelitů, kteří se účastnili loňských masových protestů proti jeho politice.

Když budu k Netanjahuovi velmi kritický a nevlídný, zauvažuji, že je to možná něco jako jejich Orbán, (Babiš, Zeman, Fico, Trump) který byl bohužel zvolen a je momentálně v úřadě. Což se, jak je vidět, v demokraciích stává.

Avšak jak jste si všiml, tohle všechno jde pro obyvatele Izraele nyní stranou. Podpora války (neboť to je válka, a oni nemají problém to tak otevřeně nazývat) a podpora izraelských ozbrojených sil nemá nic společného s podporou Netanjahua.

Klidně bychom mohli diskutovat o osadnictví na západním břehu Jordánu, pokud bychom se předem shodli na tom, že to nijak nesouvisí s tím, jak Izrael momentálně postupuje v Gaze.

Připomínám, že Gaza je několik desítek let "judenfrei", a poslední Židé tam opustili všechno, co měli, všechno, co tam vybudovali, v naději, že tím přispějí k míru.

Ale to už jsem psal pod jiným článkem. Proč musím všechno stále opakovat?

Zpráva francouzských médií -

Třináctiletá izraelská dívka, která byla zajata jako rukojmí do Gazy, potřebovala po návratu domů nouzově potratit.

Další izraelská žena byla vyšetřena a měla v sobě sperma 67 mužů.