0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Pavel Kolařík

PK
Profese: informatik

české církevní prostředí, tak to už ho potom stejně dobře reprezentuje i "požehnaný" Ovčáček.

Ale ten je zase to... tento. Žije v páru s mužem. Ale jinak si se Semínem a Hájkem ve všem notuje.

Každopádně v rámci vyváženosti a potřeby nezapomenout na žádný bizár je třeba ho též zmínit. Když už.

Samozřejmě žádný princip dělby moci prolomen nebyl, to je úplná hloupost.

"Stalo se mi to vícekrát. Sedíte s inteligentními Rusy, popíjíte, to jinak nejde, docela dobře se bavíte, něco z historie, pár maličkostí z kultury, všechno vypadá dobře, ale nakonec se stejně zeptají: „Proč nás vy Češi nemáte rádi?“"

Když si přeložíme ten popis konverzace - "něco z historie, pár maličkostí z kultury", - znamená to zcela jasně "úzkostlivě jsme se vyhýbali jakékoliv zmínce o politice". Čili v podstatě jsme se nebavili o tom, co nás opravdu zajímalo, ale jenom jsme vedli zdvořilý small talk.

Nu, není divu, že to nakonec nevydrží, a přímo se zepají, proč je nemáte rádi.

Příště bych doporučoval tomu předejít a včas jím dát najevo, že s vámi si klidně můžou zanadávat na Putina, kterého jistě nesnašejí stejně jako vy. A když si společně zanadáváte na Putina, na Zemana, a na celou tuhle pakáž, a když se na to spolu napijete, tak určitě pak nepřijdou takové trapné otázky, jako "A proč nás nemáte rádi?"

Nebud k nim důvod. Bude jasné, že si rozumíte.

Já si svoje emoce nechám radši pro sebe. Nemám totiž zapotřebí, aby mě někdo okamžitě zase začal s gustem moralizovat a poučovat, co je křesťanské, a co ne.

Ale jedno je jisté: lítost to není. To určitě ne.

K těm jmenovaným osobnostem, které zelení "nedokázali integrovat":

Josef Vavroušek byl členem Občanského hnutí, a i když v roce jeho tragické smrti nějací zelení už existovali, myslím, že to opravdu nestálo za řeč. Byli ještě marginálnější než jsou teď, pokud to vůbec šlo. Kdyby Vavroušek byl nezahynul, velmi pravděpodobně by se k nim byl později dal, stejně jako Bursík, rovněž tehdejší člen OH, když toto zašlo na úbytě. A řekněme si otevřeně: teprve s příchodem Bursíka začali nějací zelení doopravdy existovat.

Pokud jde o Petra Uhla, s jeho jménem se mi naopak určitě jako první nevybaví slovo "zelený". A nemá smysl předhazovat zrovna zeleným, že ho nedokázali integrovat, protože to nedokázali ani nikde jinde. To platilo už za časů OH, jehož byl chvíli taky členem, a mám dojem, že i v ČSSD. Myslím, že on sám se plně integrovat nikam nedokázal - a ani nechtěl (a např. už v OH ho k tomu taky po pravdě řečeno nikdo nijak zvlášť nenutil), a nejlépe se vždycky cítil jako "nezávislý kandidát na kandidátce XY".

Jakub Patočka bude asi trochu podobný případ. O Dejmalovi toho zas tolik nevím.

Ale napadá mě: jaktože jste zapomněl na Schwarzenberga?

:o)