0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Pavel Kolařík

PK
Profese: informatik

že to, jestli se na podzim dostane do sněmovny, ani nebude většinu lidí zajímat, nebude to hlavní výsledek voleb, na který se bude napjatě čekat, nebude to tématem většiny povolebních komentářů.

To jediné, na co bude podstatné, bude jestli velká koalice SPOLU a Piráti+STAN bude mít dost na to, aby mohla sestavit společnou vládu.

Výsledek ČSSD bude jenom taková vedlejsší zajímavost.

Moje terno by vypadalo asi takto (pokud by s tím dotyční souhlasili - ale snažil bych se je přesvědčit, a taky pro to předpřipravit půdu u kurie, bez ohledu na to, jak dlouho by to trvalo):

1. Mons. Robert Bezák

2. Mons. Václav Malý

3. Mons. Tomáš Halík

“Je však zřejmé, že nemá naspěch a že arcibiskup, který čelí kritice svých biskupských kolegů, řádových spolubratří, křesťansky orientovaných politiků a médií, mu není proti mysli.”

A to je, prosím pěkně, zřejmé z čeho?

O tom, jak probíhají přísně diskrétní jednání, kolik eventuálních kandidátů už bylo vzato v úvahu, eventuálně osloveno, a kolik jich eventuálně také už odmítlo, neví Štampach vůbec nic. I když se tváří jako expert nejexportovatější. Neví vůbec nic.

“odkázal na časovou náročnost celého procesu a upozornil, že v tuto chvíli ještě není u konce”, co je na tom k nepochopení?

Čemu Štampach zase nerozumí?

Tak muselo by být samozřejmě celé v souladu s ústavou, to je základní předpoklad. A že to možné je, ukazuje příklad nejenom toho Německa, ale i dalších postkomunistických zemí, nedávno například to udělalo i Slovensko.