71 590/350 000 Kč Podpořte redakci Deníku Referendum na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Václav Votruba

VV
Profese: učitel
E-mail: v.votruba@volny.cz
Taková zpráva je na nic. Podle mne se jedná o učitele/učitelky v mateřských školách, kde podle Katalogu prací, který se nezměnil, stačí středoškolské vzdělání. Na základních a vysokých školách by člověk se středoškolským vzděláním učit neměl, případně jako záskok v ojedinělých případech a situacích.
Ono to z té zprávy trochu vyplývá v předposledním odstavci, ale jinak je to špatně odvedená práce zřejmě četkaře!
"Pod vedením liberálního křídla v čele s Norbertem Stegerem vstoupila v roce 1983 do vlády s sociálními demokraty. V roce 1986 se však vedení strany chopil Jörg Haider, pod jehož vedením se strana transformovala na stranu nacionalistickou, což vedlo k rozpadu koalice s SPÖ. FPÖ postupně posilovala, a to navzdory tomu, že se od ní v první polovině 90.let odtrhlo Liberální fórum." - wikipedia.cz
ODS Klause, Topolánka, Nečase se od sebe také liší. US, US-DEU měla své kořeny přímo v ODS, stejně jako SNK-ED, TOP 09, ale nikdo ty strany nesměšuje.
Čím je pro Vás Le Pen více zastání hodný? Že je méně ochotný kompromisu a více zasádový ve svých ...
Od řadového voliče Národní strany neočekávám, že chce v tomto státě státní funkci. A pokud by pan Bátora volil Haidera nebo Le Pena, což jsou autentické výroky, pak - doufám - neočekává, že z toho většina bude nadšená.
Ale všechno, co tu uvádíte, pane Malinovský, jsou jen "hnidopišské plky". Podstatná výtka, a pro mne nejzásadnější, proti panu Bátorovi nezazněla: jestliže pro romského zloděje během povodní patří přísnější metr než pro bílého, je to rasismus, ne-spravedlnost a její nositel se tím "historicky znemožnil".
A to jsem od pana Bátory neslyšel vyvracet. Co vy na to? Souhlasíte?
Je to smutné, že sjezd skončil takhle, ale je to zákonité a přirozené. Voličská a členská základna KDU-ČSL je na venkově a na Moravě. Lidé jsou to vystrašení z běhu světa (to není kritika, jejich obavy chápu, ale nesdílím),
Spřízněnost MKD a Občanského institutu je podobná jako spřízněnost KSM a hard-line stalinistů. Každé mládí je radikální a řekne-li se a, musí se dodat b (a jak říkal Jára C. - i c, d, až z). Tedy jsem-li pro rodinu, pak za každou cenu, i za cenu, že bude vnitřně prázdná. Jsem-li pro to, že se každý má postarat o sebe, tedy úplně každý, i když je jakkoliv handicapován. "Jeho smůla, že se narodil do nesprávné rodiny, ..."
Vážený pane,
nechci psát žádná invektiva, ale:
- zkusil jste někomu na severní Moravě či v severních Čechách říct, že "člověk práci získá, člověk práci ztratí ..."? Před deseti lety jsem od očité svědkyně slyšel o konkurzu na uklízečku!?! Dotyčná od svých - do té doby přátel - z práce odešla, protože takové ponížení do té doby nezažila. A to se konkurzu neúčastnila ani na jedné straně. Inu, Vaše "houpačka".
Ad bezdomovectví - před dvaceti lety pro lidi s častou změnou zaměstnání existovaly ubytovny. Na těch se dalo přežívat i docela slušně, s dnešními se nedají srovnávat. Každý velký podnik měl nějakou a - i když bytová situace byla složitá - kdo si získal v práci pověst pracovitého, měl šanci získat byt. Zvláště tam, kde byl nedostatek pracovních sil.
A naposledy - veřejné zakázky jako zbytečné věci? Jistě, zbývá jen doprivatizovat školství, zdravotnictví, výstavbu silnic nechat na soukromnících a - snad - ani neregulovat, kudy silnice a dálnice povedou.
Neomlouvejte se za překlepy, ty jsou koneckonců na Vás to nejlidštější!