Covid-19
Hospitalizace:
6 125
(+92)
Úmrtí celkem:
32 643
Denní úmrtí:
102
průměr za 5 dni
Pozitivní testy:
18 819
průměr za 7 dni
Počet očkovaných:
6 592 012
(+17 351)
Proočkovanost:
62%
+

Profil čtenáře:
Jiří Vyleťal

JV
Profese:
E-mail: vyletal@vyletal.cz

To máte víceméně pravdu, pane Poláčku. Proto totiž ti lidé, o kterých soudíte, že se chtějí mít lépe, volilo ANO.

Jenže volebním "vítězem" se díky podvodu, který dovoluje porovnávat volební výsledek jedné strany s volebním výsledkem tří stran dohromady, se tímto „vítězem„ stal spolek tří podvodníků ODS, TOP09 a KDU-ČSL. (Jestli to není někomu jasné, tak je to totéž jakoby šestičlenný hokejový mančaft nastoupil proti osmnácti člennému hokejovému mančaftu, že?)

Nebo si snad někdo myslí, že by sám jeden z „vítězných“ tří podvodníků – evidentně ODS bez KDU a bez TOP09 - obdržel o to pouhé půlprocento více než ANO, nad nímž onen podvodný „triumvirát“ takto půlprocentně jako celek „zvítězil“?

Ostatně, oni ti lidé, pane Poláčku, které zmiňujete a kteří se moc dobře nemají a chtěli by se mít lépe, z většiny nepřišli o paměť a pamatují si ty asociální běsy posledních pravicových vlád vedených ODS, tedy vlád Topolánka a Nečase.

Silně pochybuji, že tito lidé by volili trojspolek podvodníků v čele s ODS říkající si Spolu. Což onen trojspolek dobře věděl, proto si sám sebe založil.

Jiří Vyleťal

Pane Poláčku,

já bych do toho volebního debaklu ČSSD německou levici netahal. Není to vůbec potřeba.

ČSSD by totiž s tou či onou sociální tématikou anebo s vůbec žádnou sociální tématikou, ba i s dokonalým receptem na dokonalý svět, stejně propadla. Po řadu let jí totiž reprezentovali lidé, kteří představovali všechno možné, jen ne sociální demokraty, čímž dosáhla připravila o důvěru svých voličů. A to dokonce i těch, kteří jí promíjeli, omlouvali jí, trpělivě čekali na slibované změny, snažili se věřit v nespočet slibovaných občerstvovacích kůr, ba i ve vidiny konečného - asi už třicátého - odražení se ode dna. A ono pokaždé kde nic tu nic. A tak to voliči ČSSD zabalili. Co také jiného, že?

Ale, pane Poláčku, vždyť ta ČSSD - a s ní i nejedna sociální demokracie v zahraničí - zachází na úbytě právě proto, že ono "po staru" - to jest na prvním místě uskutečňování sociální spravedlnosti - opustila.

Váš Jiří Vyleťal

Vážený pane Morbicere,

nevšiml jste si, že pro samá auta už není místa pro člověka? Že lidé značnou a stále rostoucí část svého života tráví v kolonách aut?

Myslím, že právě toto je to, co musíme řešit a ne zdroj energie pro auta, která znemožňují lidem žít.

Řešením není auta elektrifikovat, ale auta likvidovat a nová nevyrábět, resp. vyrábět pouze pro celospolečensky nutnou a nevyhnutelnou potřebu.

Jiří Vyleťal

Tak především:

ANO nevyhrálo jenom proto, že strany, které by ANO nemohly porazit, si pomohly podvodem – který ovšem český volební řád za podvod nepokládá – a sestavily si volební koalice. K tomu dodejme, že zde 70 let pranýřujeme známý podvod komunistů a sociálních demokratů, kteří se v roce 1948 rovněž spojili, aby společně (byť pod jménem KSČ) vyhráli nadcházející volby. Dnes nám totéž nejenže nevadí, ale pokládáme to za demokratické…

Ano nevyhrálo ještě z jednoho důvodu. A sice proto, že český volič postrádá paměť. Nedokáže si vzpomenout na běsy Něčasovy - Kalouskovy vlády (a předtím té Topolánkovy). Tedy té složené z ODS a TOP09 a k tomu do počtu z Věcí veřejných.

Jiří Vyleťal