reklama

Profil čtenáře:
David Unger

DU
Profese: null

Možností je využít nástupu Husákových vnoučat do produktivního věku, horizont cca 10 let. A také odcházení silných poválečných ročníků, které kompletně vyrostli a dospěli za minulého režimu. I tak to bude obtížné, ale naděje v tomto zůstává.

je i po 34 letech svobody tak izolovaná a izolacionistická vůči té evropské, že je něco takového bezprecedentního vůbec možné. Zástupci proevropského křesťansko-demokratického proudu (EPP) jsou společně s euroskeptiky typu Meloniové, Farage a Kaczyńského na jedné kandidátce. Tomu všemu lídruje Alexandr Vondra, který bude radit Evropské komisi, jak se má dělat ta správná společná evropská politika rozparcelovaných a izolovaných politických národů verze 1945.

máme nejsvobodnější a nejbenevolentnější jednací řád v Evropě a výstavba strategické dopravní infrastruktury trvá u nás nejdéle (začal se stavět úsek D1, který měl být hotov před 20 lety apod., předběhli nás i Poláci, kteří byli hodně pozadu s výstavbou dálnic), tak bych překročení formálního procedurálního právního rámce toleroval a podíval bych se na hledisko přirozeného práva.

Zatímco si čeští intelektuálové (vnitřně rozšířeni o Slováky) snili své socialistické utopistické sny, Rakušané, Finové, Jugoslávci a Maďaři již prosadili a realizovali to, co bylo v daných poměrech možné. Jak poznamenal Ján Čárnogurský, "jak to, že jste si pro svůj politický program nezajistili mezinárodní zajištění?"

Málokdo to přizná, ale za srpnovou okupaci si Češi mohli při znalosti poměrů mnohem více, než si sami přiznají.

Není umění vymyslet koncepci na papíře, ale zrealizovat alespoň 30% z ní.

který, bohužel, trefil kozla, jelikož já do té kritizované nomenklatury řadím i Babiše, je její nedílnou a pevnou součástí. Po příštích volbách pod vládou koalice ODS a ANO se pan Kolařík bude divit, já nikoli a moje vláda to nebude.