reklama

Profil čtenáře:
Tomáš Kalisz

TK
Profese: null

Tohle jsem napsal fakt hloupě, měl jsem na mysli, že krajský soud v neveřejném jednání rozhodl, že státní zastupitelství i policie zřejmě udělali, co mohli, aby našli pachatele. Podle nich je jím společnost Energoaqua, soud má rozhodnout o její vině.

Lze čekat, že po osvobození obžalovaných bude následovat odvolání státního zástupce, krajský soud rozhodne nějak jinak, až po několika dalších letech přetahování padne definitivní rozhodnutí, že pachatel nebyl usvědčen.

Na nějaké nové vyšetřování už v té době nebude ani pomyšlení.

Podle zprávy

https://hranicky.denik.cz/zpravy_region/otravenou-becvu-znovu-projedna-soud-zalobce-uspel-se-stiznosti-20221021.html

se případ rozhodnutím krajského soudu v Olomouci nevrací policii k došetření, ale okresní soud ve Vsetíně jej bude muset projednat.

Při důkazní nouzi obžaloby, na které se asi nic nemění, to ravděpodobně bude mít za následek osvobození obžalovaných. Jiní obžalovaní nejsou, případ tak zůstane navždy nevyřešen.

Erik Geuss je i po roce od nástupu nové vlády ředitelem ČIŽP, kdo bude ministrem po Anně Hubáčkové neví s jistotou nikdo.

Nějak se nám ten úklid zatím moc nedaří.

Dobrý den,

pasáž článku

"A na konec by se řeklo, že prezidentské volby jsou referendem o nepopulární asociální vládě — a pokud by takováto Babišova kandidátka uspěla, využilo by se precedentu z roku 2013, kdy Miloš Zeman jmenováním Rusnokovy vlády napnul ústavu na skřipec a prošlo mu to, a najednou by „lepší Jourová než voják“ možná i s podporou — zchudlé a promrzlé — ulice na příští červen vyhlásila předčasné volby. Jejich výsledek je už teď jasný. Toto se reálně může stát. "

ve mě vyvolala pochybu, že taková možnost existuje. Nemusela by se naořed Sněmovna sama rozpustit, aby prezident měl co vyhlašovat?

Ministryně Hubáčková nedokázala za skoro rok v úřadu odvolat ředitele ČIŽP, který tuto organizaci uvedl do stavu, ve kterém se jí podařilo vyšetřování havárie na Bečvě efektivně zmařit.

Stačí už jen nakliknout webovou stránku

https://www.cizp.cz/cizp/reditelem-ceske-inspekce-zivotniho-prostredi-je-erik-geuss,

aby člověk získal představu, jak to v ČIŽP vypadá.

Jaký ředitel, taková organizace - vypadá to tam úplně stejně, jako za ministra Brabce.

Paní Hubáčková na svou funkci absolutně nestačí.

1) Je možné vyřešit energetickou krizi a s ní související inflaci v Česku bez toho, aby Česko odebíralo v dostatečném množství a za rozumnou cenu ropu a zejména plyn z Ruska? Jakým způsobem?

2) Je možné se zlepšit naše vztahy s Ruskem a tím tedy získat zpět (výrazně lepší) přístup k ruské ropě a zejména plynu za rozumnou cenu a zároveň zůstat dlouhodobě součástí NATO a EU?

Odpovědi:

1) Nevím, jestli to pane Krupičko budete považovat za řešení, ale mohu Vás ujistit, že bez ruského plynu u nás v zimě rozhodně nikdo umrznout nemusí.

Je tomu tak proto, že na topení se spotřebuje ca čtvrtina plynu, zbytek slouží potřebám průmyslu. Tu čtvrtinu v každém případě pokryjeme ze zásobníků a náhradních zdrojů.

2) Moje odpověď na Vaši druhou otázku zní NE. Nic takového možné není, ledaže bychom se dobrovolně rozhodli opět stát ruskými poddanými. Současné Rusko je stát-kazisvět. Jakékoliv pokusy o spolupráci s ním se krutě nevyplatí.