Profil čtenáře:
Ivan Václavů

IV
Profese:

"V jaderném projektu, který udržuje při životě překonanou technologii opouštěnou celou Evropou."

A jak je to doopravdy? Výstavbu nových jaderných kapacit plánuje v zemích EU kromě ČR také Bulharsko, Finsko, Maďarsko, Rumunsko. Z blízkých sousedů je to Rusko, Turecko, Ukrajina a Británie.

https://www.world-nuclear.org/information-library/country-profiles/others/european-union.aspx

https://www.world-nuclear.org/information-library/country-profiles/others/european-union.aspx

"Jaderná energetika byla slepou uličkou vždy."

Hm, další zvučný hlas do exaltovaného "anti-atom" chóru DR... Ale aspoň ten titulek by nemusel být tak hloupý. Co je to za hloupou představu, že je jako špatně, když ministr neplatí výdaje ministerstva ze svého...?

"Všichni jindy kritičtí lidé, kteří pospíchali sdělit na sociální sítě, jak to bylo „dobré a nejlepší“ by se měli rozvzpomenout, jak krásně jim znělo vyznání lásky z milovaných úst, a potom si představit, jak by jim zněla totožná slova z ještěří tlamy…"

Co jen mi to připomíná? Dikci angažovaných projevů z padesátých let...?

"...obnažila absurditu českých výdajů na zbrojení" ... Myslím, že nejen českých, ale že to platí tak nějak všeobecně. Symbolickou může být kauza válečné lodi USA Theodore Roosevelt... Nepřítel přišel odjinud a vojenská síla je mu k smíchu...

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/01/captain-of-coronavirus-us-aircraft-carrier-4000-sailors-let-off-ship-die-theodore-roosevelt?

Uf, příspěvky nelze opravovat? Tak to je tedy pokrok...

Takže ne "polédovat" ale "plédovat".