Profil čtenáře:
Karel Vojta

KV
Profese: Geodézie
Paní Vytlačilová, můžete, prosím, uvést některé články z "jiného světa" tady na DR? Něco na způsob "znásilňování, přepadávání a kradeží" u Kliniky. Rád si počtu.
Co se vymáhání výživného týká, ještě jedna "lahůdka" čeká ty zletilé potomky, kteří se rozhodnout studovat do 26 let. S osmnáctinami na ně přechází povinnost vymáhat si výživné sám na sebe - což je pro mladého člověka, který má dost co dělat, aby se udržel na studiích, situace, se kterou je velmi těžké se popasovat (ke všemu ještě brát z omezených zdrojů času, peněz a energie na úřední a soudní tahanice...)
Jen na paní Chalánkovou bych všechno neshazoval, ta má ještě oproti jiným hodně vyvinuté sociální cítění - i když zrovna tenhle její výrok o tom, že jí to myslí v širších souvislostech, nesvědčí.
Jen trochu důslednosti při převodu jmen těch velikánů:
Amááánulláh Chááán, Habíííbulláááh CHCHCHááán - pěkně přesně jako v tom původním článku - a pořád stejně. Ne jednou tak a pak zase jinak. Když už překlad, tak pořádně.
Pane Nusharte, asi jste nepochopil, že jsem odkazoval na postoj katolické církve k ženám, které podstoupily potrat, a jejich možnosti vyzpovídat se z něj v rámci roku jubilejí.
Promiňte, pane Poláčku.