Profil čtenáře:
Markéta Jakešová

MJ
Profese:

Máte pravdu. Ale opět, nechtěla jsem tím zatěžovat. To, že Hong Kong nebyl ze změny příliš nadšen a zvlášť poslední dobou neni, je druhá věc, ale to by byl zcela jiný článek.

Nechtěla jsem obtěžovat technikáliemi. Kromě toho to zmiňuju: "Královna se stala symbolem stability a jako představitelka Commonwealth of Nations, sdružení bývalých kolonií, vytvořila obraz idylické anglofonní rodiny." Commonwealth a Commonwealth of Nations jsou dvě různé věci, i když se často pletou.

Jak jste na to prosím pěkně přišel? Když píšu v poslední větě, že hlavní problém spočívá v tom, že společnost tento typ vztahů morálně odsuzuje. Třeba neodsuzuje - tím lépe, ale není v té větě obsaženo to, že já je neodsuzuju? (Respektive snažím se neodsuzovat - předsudků jsme plné a plní všichni.)
No vidíte, a mně se zdá, že jste to vy, kdo to vidí jednoduše.

1) Dotyční kamarád reagoval na nějaký podružný článek na internetu. Netýkalo se to kandidátů do minulých voleb, ale možných kandidátů do voleb dalších. Samozřejmě vím, že jsme měli kandidátky na prezidentku.
2) To přece nic nevysvětluje a uchylujete se k esencialismům, které mohu respektovat, ale rozhodně to neni diskurs, ve kterém se pohybuju a ve kterém je článek napsán.
3) Ehm. Myslím, že si uvědomuju, že určitý typ lidí je diskriminován. To jste mi vážně nesdělil nic novýho. Leč tento článek se týkal žen. Až budu psát o diskriminaci Romů nebo pracující třídy nebo nevim koho dalšího, polemika ve stylu "ale diskriminované jsou ženy" bude též jaksi mimo mísu.

Samozřejmě, že je to všechno "přece" složitější. Článek má omezený rozsah, kromě toho já popisuju hlavně svou zkušenost - nesnažím se přijít na řešení všech světových problémů.