Profil čtenáře:
Markéta Jakešová

MJ
Profese:
Jak jste na to prosím pěkně přišel? Když píšu v poslední větě, že hlavní problém spočívá v tom, že společnost tento typ vztahů morálně odsuzuje. Třeba neodsuzuje - tím lépe, ale není v té větě obsaženo to, že já je neodsuzuju? (Respektive snažím se neodsuzovat - předsudků jsme plné a plní všichni.)
No vidíte, a mně se zdá, že jste to vy, kdo to vidí jednoduše.

1) Dotyční kamarád reagoval na nějaký podružný článek na internetu. Netýkalo se to kandidátů do minulých voleb, ale možných kandidátů do voleb dalších. Samozřejmě vím, že jsme měli kandidátky na prezidentku.
2) To přece nic nevysvětluje a uchylujete se k esencialismům, které mohu respektovat, ale rozhodně to neni diskurs, ve kterém se pohybuju a ve kterém je článek napsán.
3) Ehm. Myslím, že si uvědomuju, že určitý typ lidí je diskriminován. To jste mi vážně nesdělil nic novýho. Leč tento článek se týkal žen. Až budu psát o diskriminaci Romů nebo pracující třídy nebo nevim koho dalšího, polemika ve stylu "ale diskriminované jsou ženy" bude též jaksi mimo mísu.

Samozřejmě, že je to všechno "přece" složitější. Článek má omezený rozsah, kromě toho já popisuju hlavně svou zkušenost - nesnažím se přijít na řešení všech světových problémů.
Vy jste jeden větší idiot než druhej: jeden se snaží někoho urazit tím, že je gay, druhý tím, že je žena. Jste vůbec normální? Jsem já muž, když mi je porno ukradený?