Profil čtenáře:
Martin Jiřička

MJ
Profese:
A doporučila byste tedy tuzemsko?
Díky za něj! Hlavně se mi líbí ten postřeh, že myšlenka "slušné" demonstrace je vlastně taky politická. To mi nedošlo. A znovu si uvědomuju, jak jsou některé termíny nešťastné. Náckové jsou tzv. "pravicoví extremisté", takže jejich opakem budou ti "levicoví", což je pro ty "liberální" nepřípustné. Ale podle této logiky by ti "uprostřed" byli z poloviny náckové. Dochází jim to?
Děkuju za odpověď! A pokud chystáte nějaký článek na základě oněch rozhovorů, tak se na něj těším!
Když jsem četl tento článek, vzpomněl jsem si na Váš text "Svobodně dýchám". Mimo jiné tam píšete: "předpokládám, že (...) mám tam někde záznam. Ale nijak mě to nevzrušuje, protože si nemyslím, že by to proti mně někdy použili". Zdá se ale, že poslední dobou "přituhuje". Zajímalo by mě, zda myslíte, že dnes už by mohly být protesty anarchistů proti focení, které v onom článku popisujete, více opodstatněné? Ptám se, protože nemám vlastní názor a Vy jste rozhodně více fundovaná. Ale třeba když jsem viděl, kolik lidí na některých demonstracích prostě jenom chodí s kamerou a natáčí dav, neměl jsem z toho dobrý pocit.
I mě tykání Vietnamcům štve a stydím se za něj. Napadlo mě, zda by někdo neuměl odhadnout, jaká část lidí to dělá? Chci věřit, že to je menšina!