Profil čtenáře:
Lukáš Kraus

Profese:
E-mail: lukas.kraus@email.cz
přijde mi odporné mluvit o přelidněné Evropě a u kafíčka v pražské kavárně mluvit o tom, že další generace prakticky nemá mít nárok na svou šanci nějak ten přehřívající se, asociální a nihilistický svět změnit, jak o tom mluví paní Tereza Stockelová v Deníku Referendum. To se máme snad začít stydět, že máme v naprosté většině jedno či dvě děti a Evropa jako celek bez migrace vymírá? Já být paní Terezou, tak si jdu promluvit o natalitě třeba do Nigerie, třeba do Brazílie a dalších zemí, ale kázat tohle z Prahy, která vymírá, to je absurdní. Kdo se bude starat jednou o paní Terezu, až bude jednou stará, to nevím, stejně jako nevím, co se bude dít třeba v Polsku, které prakticky opouští mladá generace.
Jelikož je Karel Dolejší naháněn a nepochopen paní Terezou v Deníku Referendum, trochu detailněji jsem se díval na to aktuální dělení mateřské, které funguje i tady v Norsku, ale je tam spousta situací, kdy to neplatí a tak jsem tomu i já uniknul, i když jsem si užil hlídání a výchovy následně, jelikož pracuji i o víkendech a tak krátký dlouhý týden vytvořil prostor, abych byl sám doma s dítětem a tak sakra moc dobře vím, jaký to je stres, strach, práce být s malým miminkem doma. S tímto direktivním norským systémem dělení rodičovské nesouhlasím, nesouhlasím s tím, aby se někdo pletl do toho, jak si chce rodina uspořádat výchovu dítěte v prvních měsících života dítěte, jelikož o tom se bavíme v norském kontextu, jelikož od prvního roku už tu většina dětí chodí do školky, tedy celý tento systém slouží jedině pro vybrání si extra dovolené navíc pro muže do 3 let života dítěte. Nedivím se tedy, že tento systému bude příští pravděpodobně konzervativní vládou zrušen. Ani já na tom nespatřuji nic, co pomáhá s odlehčením ženám, jelikož více už odlehčit nelze, je-li celoplošná dostupná předškolní výchova a takto hojně využívaná, ženy či muži v Norsku jsou mimo pracovní proces ani ne rok. 67% Norů s tímto modelem nesouhlasí, tedy společnost si hledá hranu a zjevně jí našla, že je právem každé rodiny si uspořádat systém dle možností a preferencí. Ono totiž nutit ženy krátit si i tak krátkou rodičovskou a nechat to na mnohdy neschopných chlapech, tu musí dělat v mnoha rodinách dobrý vítr. Nicméně je nutné udržet systém, který nebude dělat překážky těm, kteří se střídat chtějí a to kolikrát chtějí. Klidně po měsíci.

Přiznám se, že nerozumím jedné věc z komentáře Lukáše Jelínka. Na začátku textu je vyřčena obava, že pan Karel bude loutkou v rukách lobbistů a tím nejbližším bude bezesporu Miroslav Kalousek, který bude fakticky ovlivňovat to, kdo bude pověřen sestavením vlády a tady si levice může počkat na jasný ortel, že nějaký čistě levicová vlády nepřichází v úvahu. No a na konci textu je zase hlavní důvod pro volbu pana Karla, že je to takový hodný pán, který nebude napínat gumu. Tu gumu ale budou napínat jiní, že?
Komentář velmi přesný....

Jenom to dál rozvedu. Tato forma přímé volby hlavy státu vždy povede ke stejnému scénáři. Kompletně na dva tábory rozdělené společnosti za mnohdy nestravitelnými kandidáty pro většinu společnosti. Většina společnosti tyto dva pány v prvním kole nevolila. Většina ústavních právníků a politologů před tím předem varovala. Bohužel, ta menšina těch partajních si stála za svým populistickým nápadem. Vzpomínám si, jak tu byl napadán Jiří Havel, že si dovolil s přímou volbou nesouhlasit. Dnes shodou okolností vidím stejné tváře, jak se snaží bagatelizovat dopady této volby a snaží se odradit voliče od voleb. To je mi pěkná fraška....

Děkuji za skvostný morální apel, pane Škabraho,

ostatně to komentují na sociální síti podobně, že nesouhlasím s nacionálně-degenerativním populismem zemanovců, ale mám se rozbrečet, roztřást a zapomenout na vládní politiku, která žene lidi svou tupostí až k pogromům na Šluknovsku? Co si třeba pan Macháček z Respektu a pan Škabraha v DR představují, že sociální demokraté nyní udělají? Že poběží před dveře Strakovky a začnou je na rohožce chválit, poplácávat po ramenou, jak to celou dobu dělají dobře, jak země prosperuje, žádný sociální konflikt, žádné nucené práce, žádné brutální vykrádání státu, žádné privatizace veřejných služeb, žádné okrádání penzistů při valorizaci, žádné církevní restituce nabourávající sekulární stát Masaryka, žádné vyvádění penzí na burzu, pohodička, žádná recese z tupých škrtů a tím historické zrychlení zadlužování, nezaměstnanost přes deset procent a tak právě v této situaci vyzvou pana místopředsedu vlády, jestli jim náhodou nechce dělat prezidenta, když je to takový slušný spící pán, což prokázal už tehdá se stěhovákem Čunkem a dokazuje nám to stále? Trochu soudnosti do těch výzev směrem na levici. ČSSD je v opozici a pan marketingový Karel je předsedou TOP 09

Osobně mám rád čitelné nepřátele, ne produkty marketingového placeba pro antichartistickou hysterickou kulturní frontu. Pan Zeman není přítel a nebude a těch věcí proč je celá řada, to ovšem neznamená, že se ho budu bát a raději budu prchat do vládních toskánských zákopů jako oportunista, že mu touto přetaktizovanou iracionální komedií budu vyklízet pozice v ČSSD. Neexistuje, abych i jen sekundu hájil kohokoliv z této vládní defraudační antiekonomické mafianisované privatizační vládní sekty, která táhne celou republiku na sociální dno, na periferii Evropy. Je třeba se bavit o téměř 4 roky trvající recesi, o 10% nezaměstnaných, o spirále na dno v tupých škrtech pana Kalouska, o historickém zrychlení zadlužování, je třeba se bavit o naprosto neuvěřitelné korupci této vlády, o privatizacích veřejných služeb, snižování reálných důchodů a snižování koupěschopnosti obyvatelstva, tedy o destrukci malých a středních živností touto kurupční vládou pana místopředsedy a předsedy TOP 09 Karla.
Když už se někdo snaží tlačit KS, což je fajn, tak hlavně ne ale ty morální soudy, nějaké pohádky o „slušném KS“. Jenom grázl se mohl účastnit vládních angažmá v toskánsko-posttoskánských vládách nucených prací a stěhováků Čunků, jenom grázl tuneluje penze a vyvádí je na burzu, jenom grázl může sáhnout dědečkům a babičkám na valorizaci penzí a poslat je tak definitivně do chudoby.
A že pan KS udělal v přímém přenosu z žen prostitutky, to už dokázala vytěsnit i jinak soudná Anna Šabatová ze svého komentáře v Právu, přitom jeho replika o náhrdelníku si žádala jasné odmítnutí a to nejen za obhajobu korupce v přímém přenosu. Oba zbytkoví kandidáti ve druhém kolem si v šovinistickém obžerství nemají co vyčítat. Tedy jediné, co tam zůstává, je "dojem", že je nutné vytáhnout s vojskem na obranu pana Kalouska, jelikož Zeman nazval tento ctihodný vládní erb "degenerátem"...a tím se postarat zesměšnění a marginalizaci ČSSD před levicovým voličem, definitivně rozmazat rozdíl mezi opozicí a koalicí, mezi programem Kalouska a ČSSD a tuto stranu ponechat plundrování právě zemanovcům? Přijde mi, že mnoho jinak soudných přátel moc politické logiky nepobralo.
Pan KS má možnost okamžitě rezignovat z této vlády, která vleče ČR absolutním antiekonomickým programem na dno a nejen dno morálního korupčního bahna.

Nepodporuji ani MZ. Z mnoha ohledů to není má preference, zásadně mi vadí populismus a nacionálně degenerativní diskurs, ale setrvávám především na protivládní pozicích. Nevidím racionální důvod, proč by měl mít KS (Kalousek) jakoukoliv podporu od sociálních demokratů a tak plně podporuji usnesení předsednictva ČSSD k této záležitosti.

Hezký den