Profil čtenáře:
Jan Bílek

JB
Profese:
...Pálení čarodejnic na hranicích Evropy opět přišlo do módy. Kdy se přesune do středu Evropy?
...semele všechno, co se mu hodí do krámu. Ano, bohužel i péče o nemohoucí se mu hodí velmi dobře do krámu. On hraje jedno velké divadlo, a lidé mu tleskají. Protože jim dává to, co lidé chtějí vidět. Ale to, že za tím divadlem je to všechno jinak, že je to jen vzdušný zámek, už na povrch bohužel moc často nevyjde :( ...Tím spíš, když se mu ostatní politici klaní jen aby si je neznepřátelil - přeci se brzy bude porcovat další koláč moci.
A bohužel víc a víc takových se dere do politiky a nejen u nás. Výjimkou potvrzující pravidlo je snad Rakousko. ...A Bhután :)

Díky za pěkný článek, JB.
...ale myslím, že na tu ještě čas nenazrál. Bohužel. Stále jsme ještě vcelku spokojeni s poměry, které zde panují. A velká část populace si ráda nechá mazat med kolem pusy, takže ikdyby něco neklapalo (jakože lecos neklape), ještě nějakou dobu určitě "spokojeni" budeme. ...Jsme příliš líní něco udělat teď pro lepší zítřek, když máme stále ještě teplo v obýváku.

...Třeba až se to počasí opravdu hodně zblázní... nebo třeba až se sem poženou desítky miliónů uprchlíků, nebo XYZ ...pak třeba možná.
Jisté je, že Trump v následujcí době ztratí mnoho svých voličů. Jisté je, že zůstane jádro, které bude Trumpa "žrát".
Jisté je i to, že dojde ke stmelení opozice.

Které síly ale převládnou je podle mě příliš předčasné usuzovat.

Zmiňovaný hollywoodský happyend se vším všudy by se mi ale moc líbil. Ale pravděpodobnost, že nastane, nevidím příliš vysokou. Tipuji, že to spíš vyšumí nějakou "střední neurčitou" cestou.
Podle mě nejde o ochranu před "vlastní blbostí" jak je uvedeno v citaci p. Kubery. Stát nás altruisticky nechrání před námi samotnými. Neochraňuje naše zdraví tím, že nám na určitých místech zakazuje kouřit. Kuřáci si vždy najdou své místečko, kde kouřit budou. Jde ale o ochranu lidí okolo před latentním kouřením. A s tím souhlasím.

Ale rád bych zdůraznil jednu smutnou věc. Kdyby byli lidé opravdu ohleduplní, takový zákon by nebyl potřeba :-( ...Podobně asi jako mnoho dalších zákonů, ale v tomto případě je to opravdu markantní.

Je smutné, že jsme museli dojít tak daleko, aby zmizelá ohleduplnost byla uměle vynucována zákonem.