Profil čtenáře:
Marek Franěk

MF
Profese:
Proč mají patřit ruští trolové na psychiatrii? Pokud je někdo placen za diskutování na internetu, není duševně nemocen, pouze vydělává peníze. Někdo třeba chytá lidi na ulici a přesvědčuje je, aby si změnili telefonního operátora. A také není duševně nemocen, pouze potřebuje peníze. Jiný dělá informatika a také zřejmě není duševně nemocen. Ten dělá to, ten zas ono.... jak pěje nám známý umělec v nám známem filmu.

Není mi rovněž jasné, proč by se v této diskusi měli zapojovat "ruští trolové", když se diskuse netýká vůbec Ruska. O jaké troly by se pak mělo jednat? Kdo by je platil?

Dovolím si odcitovat slova europoslance Zdechovského, který procházel některé italské imigrantské tábory:

"V prvním táboře byli lidé, kteří nejdříve vyprávěli příběhy, pak byli nervózní a při opakování otázek už bylo vidět, že lžou. Chtěli internet a telefony.
Zklamali mě ti lidé. Dostávali zdarma pomoc, na kterou se v Itálii skládají rodiny, charitativní organizace pořádají sbírky, a oni vykládají, že jídlo je hnusné, a že se to nedá jíst. Chtěl jsem se o tom přesvědčit, a tak jsem ochutnal, co dostávají, a jídlo mi připadalo stejné jako u nás v mateřských školkách nebo v jídelnách. Očekával jsem, že po třech dnech na lodi budou rádi, že je o ně postaráno, ale oni si stěžují, nadávají a reagují z mého pohledu zvláštně. Strašně se mi nelíbí, když nám někdo lže, byl jsem vytočený na nejrůznější neziskovky nebo na různé aktivisty, kteří nás kontaktovali. Říkali nám naprosto nepravdivé a lživé informace. Neskutečně jsem byl vytočený, když jsem slyšel aktivistu, který byl součástí naší mise, jak hovoří o lidských právech a hustil do nás, že musíme dávat více peněz, a že jsme za situaci zodpovědní."
Na druhé straně, Pehe napsal v této věci daleko sprostší komentář. Nakonec ještě vyčetl kardiknálu Dukovi, že má nový Superb (v čem asi pak pan Pehe jezdí, sockou?)

Pan Uhl jen obecně otcům biskupům vyčítá "hřích lakoty, lakomství či chamtivosti", který, jak to chápu podle jeho textu, spočívá v tom, že vyzývají věřící, aby mezi sebe přijali rodiny křesťanských migrantů.

Já v tom tedy moc logiku najít nemohu, ale snad je to tím, že nejsem až zas tak velký intelektuál, pouze prostý universitní profesor.
Pan Uhl se neomluví.
Bez ohledu na fakta si potřeboval si kopnout do katolické církve a to spokojeně učinil.
Jen připomenout, že při demonstraci Holešovské výzvy v roce 2013 došlo k symbolické popravě mečem premiéra a ministra financí. "Oběšení" politiků také máme, to bylo při pardubické demonstraci v roce 2010.

Takže je podivné, že tyto dokonané "popravy" nevadily, zatímco vyhrožování "popravou" najednou vadí. Bylo to tím, že pravicovému premiéru to nevadilo, zatímco levicovému vadí?

Zdroje:
http://zpravy.idnes.cz/protest-proti-vlade-na-vaclavskem-namesti-holesovska-vyzva-pln-/domaci.aspx?c=A130407_093417_domaci_kop
http://www.lidovky.cz/anarchiste-v-pardubicich-obesili-politiky-a-pokreslili-billboardy-1d1-/zpravy-domov.aspx?c=A101014_131613_ln_domov_spa