Profil čtenáře:
Jiří Eliáš

JE
Profese: rolník
E-mail: elji@email.cz
to je jakýsi poměrně důležitý akt. Totiž, že ruka spravedlnosti může občas zašmátrat i v regálech, které jsou trochu výše. A několik nemálo lidí, může alespoň chvilku navštívit jakýsi úlevný, trochu iracionální, pocit zadostiučinění v současném celospolečenském marasmu.
Dobrý den,
rád bych se zeptal někoho ze zde diskutujících, k čemu jsou tituly dobré? Mě totiž vůbec nic nenapadá.
Honba za tituly - kariérismus jako každý jiný, elitářství. Kde je poznání není třeba titulu.
Pak se kvůli takové pidititěrné události, jako je kariéra nějakého pana Putny div nevyhlašuje válečný stav a přitom bych řekl, že by to mělo být každému putna. Je cosi shnilého ve státě akademickém, totiž asi téměř vše, a na Hradě to nebude jiné. Tak proč ten popvyk kvůli ceremonii?
J.E.
J.E.
Dobrý den,
je smutné, jak na vše kolem sebe kálíme (lidstvo), kdybychom alespoň kálely do separačních záchudků, následně bychom z tak obrovského množství hmoty mohli mít bioplynové zdroje energie a kvalitní hnojiva, která by nestála žádnou další energii navíc narozdíl od průmyslově vytvořených, snížila by se i produkce metanu a co2, atd. atd., jen je toto řešení nevýhodné pro horní jedno procento, takže z toho asi nic nebude. Ale tam by se mohlo začít, kdyby byla vůle.
snad končí tam, kde končí spolupráce pacienta - klienta. Pokud mi lékař chce činit něco s čím nesouhlasím, já jeho služby odmítnu a jdu si po svých, třeba domů z porodnice, kde mne nemůže držet pokud není mé dítě ohroženo na životě či vážně na zdraví v tu danou chvíli, kdy tak činím, nemůže být za to právně odpovědný.
Ale jinak si myslím, že lékařská profese je jako každá jiná a lékaři by měli mít stejné práva a povinnosti jako ostatní živnostníci.
Dobrý večer,
co rada to perla, určovat kojenému človíčkovi kdy a jak má sát podle hodinek, to je teda rada hodná odborníka. Neměla by spíš matka poslouchat své srdce než všechny odborníky na slovo vzaté? Každé dítě má své individuální potřeby, které si potřebuje naplňovat aby se mohlo normálně vyvíjet a kojení je hlavně z počátku pro něj jedna z nejpotřebnějších věcí a zdaleka to pro něho není jenom strava.