Profil čtenáře:
Marie Pražáková

MP
Profese:
...že na ulozto se sdílejí i knihy, které jsou běžně na trhu. A prodej knih, které jsou sdílené na ulozto, prudce klesl, kdežto prodej knih, které na ulozto nejsou, zůstal stejný. Vím to, protože ty knihy prodávám. Takže nejde o to, že by se sdílely knihy nedostupné nebo rozebrané. To by nakladatelům nejspíš nevadilo.
Náročná příprava...celých 72 hodin, považte.
On neříká nic jiného, než že pokud odposlechy zaznamenaly nějaké řeči o penězích, jednalo se o peníze na financování voleb.
Jaký je původ těch peněz? O tom se nezmiňuje.
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/analyza-ani-druha-verze-breclavskeho-pripadu-neni-verohodna-mela-by-se-overit
Je-li policejní verze stejně nepravděpodobná jako ta první, jak by tedy vypadala pravděpodobná verze?
"Druhá Petrova verze totiž nezní o mnoho pravděpodobněji, než verze první, lživá. Petr přeci nemusel říci matce, že spadl, protože předváděl akrobatické kousky, ale prostě, že zakopl a přes zábradlí přepadl, protože něco držel v ruce a nestačil se proto zachytit už v osmém patře - například. Byla by to mnohem méně komplikovanější lež než ta, že jej přepadli Romové. "
Toto zdůvodnění by mi připadalo opravdu, ale opravdu přitažené za vlasy. Protože kdo zakopne na schodech, ten z těch schodů může spadnout a zlomit si nohu, ale těžko přepadne přes zábradlí.
Kdežto vysvětlení, že ho "přepadli Romové", ho klidně mohlo napadnout jako první, stejně jako to napadlo několik dalších "obětí" smyšlených přepadení.
A že měl chlapec důvod matce lhát, mi připadá také dost logické, protože matka sama přiznala, že své syny testuje na přítomnost drogy v moči. Což je dost zvláštní, jak to, že pokládá za nutné podrobovat syny takové ponižující proceduře a oni si to nechají líbit?
Děti svým rodičům často nepříjemnosti tají. Některé ze strachu, jiné, ty, které nemají důvod se obávat přísných trestů, zase nechtějí své rodiče zneklidňovat. Pokud některý rodič tvrdí, že jsou k němu jeho děti absolutně upřímné, myslím, že si příliš fandí.

Takže sled událostí
- chlapec si svou frajeřinou způsobil úraz
- matce řekl první věc, která ho napadla
- záležitosti se chopila média a věc nabyla tak obludných rozměrů, že už nebylo možné přiznat pravdu

mi připadá pravděpodobná, logická a v souladu s Occamovou břitvou

Nikdy jsem si nekupovala losy s výjimkou "Výherní knižní poukázky", která šla vyměnit za knihu. Za prvé nevěřím tomu, že bych vyhrála, protože vím, že pravděpodobnost vyhrát je nižší než pravděpodobnost, že zahynu při dopravní nehodě cestou pro los. Za druhé cosi protestantsko-puritánského ve mně pohrdá snahou získat peníze tímto způsobem.
A pratetička, která týden co týden sázela Sportku, protože "jednou to musí vyjít" mi už v dětství připadala jako osoba trochu komická a trochu politováníhodná.