Profil čtenáře:
Kateřina Kňapová

KK
Profese: studentka
Ratajová dostala stopku na 4 zápasy, čímž je ta diskuse uzavřená.
Dneska se tím bude zabývat komise rozhodčích, takže si mileráda počkám na její výrok. Abych citovala nejmenovaného sportovního novináře - když by prošlo tohle, tak to pravidlo můžeme rovnou zrušit.
Však já to vůči MŠMT nemyslím vůbec zle, ale pokud avizují, že v novele je něco, co tam není, tak si myslím, že je legitimní se ozvat. Už jen proto, aby ten nápad jako takový nespadl pod stůl, případně aby se ještě nějak zpracoval, pokud je na to vůle a prostředky (které třeba na školky teď celkem prokazatelně jsou z fondů).
Problémem toho rozhovoru (který mimochodem musel docent Balík určitě autorizovat) je, že tvrzení v něm řečená nejsou niím podložené generalizace. Což je prostě něco, čeho byste se jako společenský vědec dopustit neměl. Nikdo neříká, že by se o migraci vyjadřovat neměl, ale to, co dělá v tom rozhovoru, není odborný názor, za který se to ale vydává. V tom je hlavní problém.
Mimochodem migrací se zabývají různé obory od sociologie a antropologie přes různá bezpečnostní či mezinárodní studia, nicméně docent Balík se odborně zabývá především stranickými systémy a komunální politikou, nikoliv migrací či kulturním dialogem či konfliktem, takže tu odbornost skutečně prokazatelně nemá.

Včera večer kolem desáté přišel spin, kdy se Mladá Plzeň pokusila fail zachránit tím, že chtěla otevřít diskusi. Ze zdrojů obeznámených se situací uvnitř jsem se dozvěděla, že to zřejmě opravdu neby původní záměr, ale snaha o zmírnění kritiky.

Na stránkách se pak objevilo video, na kterém se v ulicích Plzně mužský hlas ptá žen, jestli byly diskriminované (protože se to na ulici na kameru určitě dozví) a zda mají rády vtipy o ženách. Jako kdyby přiznání toho, že "se všichni rádi zasmějeme" bylo nějakým zdrojem pro legitimitu výše zminěného vtipu.
https://www.youtube.com/watch?v=-RuwBKiXfQQ&feature=youtu.be&hc_location=ufi