Lidskoprávní nečas
Hana HolcnerováPetr Nečas je konzervativním katolíkem. To by samo o sobě nebylo na škodu, výběrem poradce pro lidská práva a zahraničí však ukázal, že jeho konzervativismus může mít i nebezpečný nádech.
Vládní překvapení neberou konce. Co však opravdu skončilo, je možnost pasivně přihlížet. Začíná nebezpečně přituhovat.
Zdeněk Bárta píše 4. 8. ve svém sloupku: Zrušení postu ministra pro lidská práva bylo krokem zpátky. Další restrikce na poli ochrany lidských práv nás mohou nepříjemně překvapit.
Prorocká slova Bártova se naplnila dva dny poté. Poradcem premiéra pro oblast lidských práv a zahraniční politiky se stal MUDr. Roman Joch, ředitel Občanského institutu, ultrakonzervativní klerofašista.
Kapitolka nazvaná lidská práva se nakonec v Programovém prohlášení české vlády objevila. V rozsahu pouhých čtrnácti řádků shrnuje neurčitou představu o tom, že je třeba chránit slabé a vyloučené. Kdo je ale bude chránit, nebude-li jejich situaci v blízkosti vlády nikdo sledovat? Spekuluje se o tom, že post vládního zmocněnce pro lidská práva má být zrušen. A nebude-li, je otázka, kdo jej obsadí.
http://www.obcinst.cz/cs/Auto-interview-u-prilezitosti-jmenovani-poradcem-premiera-c1627/
Hned na první otázku; jste fašista? odpovídá, cituji: "Ne, nejsem. Fašismus je nacionální socialismus a já jsem proti socialismu ve všech jeho podobách.
Člověk, který nedovede rozlišovat mezi fašismem a nacionálním socialismem, je totálně diskvalifikován pro post politického poradce