Mrtví nemají nárok na sociální dávky

Vít Klíma

V závěrečné části trilogie rozvíjí autor tezi, že reakcí na vzpouru otroků může být snaha nastolit v České republice fašistický nebo polofašistický režim. Je totiž jednoznačně ekonomicky velmi výhodný pro privilegované vrstvy.

Vzpoura otroků může být i potlačena a otrokáři, jako reakci na ni, se mohou pokusit v České republice nastolit fašistický, nebo polofašistický režim. Nabízí totiž jednoduché a levné řešení: pracovní převýchovné tábory, končící nezřídka kdy smrtí. A mrtví — ani bohaté, ani stát — nic nestojí. Fašistická strana má koalici „rozpočtové odpovědnosti “ rozhodně čím obohatit — nepůjde-li to se „sockama“ po dobrém, tak to holt půjde po zlém!

Naše noviny stojí v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva. Podpořte nás a přidejte se k nám!
×

Zkušenosti Čechů s fašismem

Nechci nijak zpochybňovat protifašistický odboj československého lidu v období druhé světové války. Problém byl v tom, že byl mezinárodně zcela neviditelný, a tak česká exilová vláda v Londýně neměla moc čím argumentovat, aby byla uznána, jako součást světové protifašistické aliance. Skutečnost byla taková, že zatímco ve světě zuřila válka s milióny oběťmi, v Protektorátu se hrála fotbalová i hokejová liga, chodilo se za zábavou do kin a divadel, Češi pilně plnili plán a brali prémie. Domácí odboj prakticky neexistoval.

Může v současnosti vyhrát volby fašistická či polofašistická strana?

Bohatí mají klíčový problém v tom, co s otroky, kteří „jim nejsou schopni umýt záchod“?! Fašisté mají jednoduchý recept: převýchovné pracovní tábory. Mladí by tak už nemuseli přemlouvat dědu s bábou, ale rovnou by je mohli poslat do tábora důchodců Terezín II, kdy by je mohl vítat nápis: „Prací proti stárnutí“. Mladší „socky“ poslat do táborů veřejně prospěšných prací, kde by zůstali až do smrti. Cikány poslat rovnou do Letů II a nezdržovat se zbytečně humánní sterilizací romských žen. Zdravotně postižené likvidovat už po narození, protože by jen zbytečně a celoživotně zatěžovali státní pokladnu. Samostatnou kapitolou mohou být i tábory, určené pro převýchovu komunistů a dalších nepřátelských hnutí a osob.

Ohromnou výhodou převýchovných pracovních táborů je, že zajišťují zároveň i bezpečnost bohatých. Tábory budou jistě dobře policejně střeženy a jakýkoliv pokus o povstání tak může být už v zárodku tvrdě potlačen.

Souhrnně řečeno: fašismus nabízí rozpočtově nejefektivnější řešení problému: co s otroky, kteří bohatým „nepřinášejí“ přiměřený zisk. Není příliš pravděpodobné, že by si bohatí nechali fašismus ujít. Zkušenost s umělým vytvořením strany už mají a vytvořit novou polofašistickou stranu „rozpočtové odpovědnosti“ by neměl být problém. Jako „program“ stačí slogany typu: „Bez práce nejsou koláče, Kdo nepracuje, ať nejí! Čím víc „socek“ se nám podaří „zlikvidovat“, tím více zbude na ostatní!“ Moc bych se divil, kdyby takováto strana nepřekročila pětiprocentní práh, nutný pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Pokud se laskavý čtenář domnívá, že nástup fašismu v ČR nehrozí, velice rád se nechám přesvědčit o opaku.

  Diskuse
  SH
  August 3, 2010 v 8.29
  Fašismus už u nás je
  Mně jenom nejvíc zajímá fakt, že se u nás nerozvíjí diskuse o obecných rysech fašismu. Ukázalo by se asi, že ODS naplňuje nejeden jeho rys a polistopadová doba rovněž. Proto se raději vytváří mediální humbuk o stejnosti komunismu a fašismu, ba od takových exotů jako je Zeman jsme se dokonce dověděli, že první je horší druhého
  August 3, 2010 v 15.37
  Co nás podle vás tedy čeká po nynější fázi neoliberalismu?
  Odpověď (Lenka Procházková):
  Zřejmě diktatura. Ale bude se to jmenovat nějak elegantně. A pokrokově. Většina lidí to nebude brát jako újmu. Když se ta kolonizace duší bude provádět postupně, rytmicky krok za krokem, s marketingovou barevností a vynalézavostí, tak se to určitě podaří.
  http://www.literarky.cz/domov/politika/2615-lenka-prochazkova-te-chci-byt-nebezpen-svobodna