Bělohradský zahájil volební kampaň na Praze 6

Saša Uhlová

Na stanici metra Hradčanská v Praze Václav Bělohradský zahájil ve středu dopoledne svou volební kampaň do Senátu. Bělohradský je kandidátem ČSSD a Strany zelených.

Krátkým happeningem dnes zahájil svou volební kampaň na Praze 6 Václav Bělohradský, kandidát ČSSD a Strany zelených do Senátu. Na schodech do metra smýval nasprejovaný nápis „Klinika hoří“ a další symboly jako 14/88. Poté, co se mu nápis alespoň částečně podařilo smýt, hovořil s přítomnými novináři.

Václav Bělohradský kandiduje na Praze 6 za tyto dvě strany proto, že jejich spolupráci považuje za naději pro Evropu. Na dotaz novinářů, zda má šanci uspět, když voliči jsou v tomto obvodě „nejvíc pravicoví“ odpověděl, že jsou zároveň nejvíc vzdělaní. Skutečnost, že vzdělaní lidé volí pravici, je podle Bělohradského česká historická anomálie, kterou by se svou kandidaturou chtěl pokusit změnit.

Praha 6 je podle Václava Bělohradského bohatá čtvrť, ale pokud to má tak zůstat, nesmí být jen pro bohaté. V programu akcentuje také situaci seniorů, dostupnou pitnou vodu a veřejnou dopravu.

Happeningu se zúčastnili také zástupci obou politických stran, za které Bělohradský kandiduje. Přítomný člen sociálních demokratů, Lukáš Rázl, exkluzivně pro Deník Referendum zdůraznil, že sociální demokracie „dělá, co může, aby byla kandidatura Václava Bělohradského úspěšná.“

    advertisment

    #BečvaNevyšumí

    Téma otravy řeky Bečvy, jedné z největších ekologických katastrof v českých dějinách, při níž zahynulo na osmdesát tisíc ryb, je jednou z nejdůležitějších investigací Deníku Referendum. Reportéři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá případ sledují od počátku a přinesli v něm řadu nových zjištění. Nyní pokrývají soudní proces se svévolně obviněnou firmou Energoaqua a zpracovávají poznatky, které během něj vycházejí najevo. Podpořte naši další práci!

    Diskuse