... a nejraději to dělají její bývalí šéfové. ČSSD stojí na rozcestí, hledá jak si poradit z minulostí a lidmi, které jim právě tito šéfové zanechali. Abychom pochopili proč musí bojovat se špatnou pověstí museli bychom se vrátit do devadesátých let kdy Miloš Zeman udělal ze sociální demokracie nástroj své cesty k moci. Museli bychom se vrátit k opoziční smlouvě kdy kolaborace s ODS nepřinesla ČSSD nic dobrého a její jméno bylo poškozeno v očích voličů podstatně víc než ODS.Je tady i období vlády Grosse a jeho tajemné obchody. To jsou události, které velmi omezují roli ČSSD jako lídra opozice. Pozůstatky těchto minulých dob to jsou především hejtmani, kterým se nechce riskovat a jsou nakloněni kompromisu. Sociální demokracie se potřebuje opět spojit se svou voličskou základnou a proto hledá viditelnou podporu například pomoci petice, představováním svého programu po regionech, kontakty s mimoparlamentní opozici, účasti na demonstracích iniciativ jako řadoví demonstrující. Volební průzkumy nejsou oporou pro boj s touto koalicí. Levice je v zoufalém stavu roztříštěna na drobné kousky a útoky místo diskuse tuto roztříštěnost ještě více prohlubují. Teď je zapotřebí na celé levice hledat společné body a na těchto se spojit. První a základní jsou mimořádné volby.
Souhlasím s panem Kandou. Odbory dokázaly dát najevo, že to jak vládní koalice orá s občany je už neunosné. Do politky byly nuceny vstoupit protože levicové politické strany prokázaly absolutní neschopnost reagovat, oslovit občany prostě něco dělat mimo tlacháni.
Nikdo se netají tím, že by tato stávka nesledovala politické cíle. Tato stávka dává konečně jasně najevo rádoby pravicové koalici a rádoby pravicovému prezidentovi nespokojenost velké části obyvatel s jejich politikou. Mimo jiné občané říkají NÉ korupci, které právě Václav Klaus svým experimentováním v devadesátých letech umožnil zakořenit ve všech patrech naší ekonomiky a politiky. Právě Václav Klaus je jedním z viníků současného stavu financí a právě on odmítal návrhy odborů v devadesátých letech na vyvedení tehdejších přebytků do fondů pro vyplácení důchodů v budoucnosti. Raději všechny tyto peníze obětoval na sanace zadlužených bank a podniků, aby zakryl neůspěch svých ekonomických experimentů. Tedy za mne jako občana - podporuji tuto stávku a doufám, že bude impulsem nejen pro konec této vlády, ale i tohoto populistického prezidenta.Že se probere i opozice a přispěje k odchodu dnešní politické, slovo elita jim nepřísluši tak nevím jaké použít.
Fašistické zločince přivezli do Norimberku.Demokracie je velmi složitá cesta,ale je jediná správná. Usama bin Ladin a celý arabský terorismus je důsledek mocenské politiky především USA.Všichni ti diktátoři rostli za podpory USA nebo tehdejšího Sovětského svazu až je přerostli a vymkli se z rukou.Pak musely následovat lokální války a jako odpověď přišel mezinárodní terorismus.Toto jsou plody našich jednání v minulosti.Pokud si někdo myslí,že změny probíhající v severní Africe přivedou do těchto zemí demokracii v našem smyslu chápání pak se mýlí.Mentalita a kultůra Arabů je výrazně odlišná a my se s ní musíme naučit žít.Západní civilizace musí chránit sama sebe,ale především tou složitou cestou dohod a vzájemného respektu.Pro arabský svět jsme symbolem zla právě díky tomu jak jsme s těmito zeměmi jednali.Zabití Usamy bin Ladina není důvod k oslavám a zatím si stojím.
Paroubek: Sociální demokraté praktikují alibistickou politiku
Vratislav Dostál
Mírná stávka v mezích zákona
Roman Kanda
John chce jednat se Zavadilem o reformách
Vratislav Dostál
Klaus: Vláda by proti stávce měla postupovat rezolutněji
Vratislav Dostál
Život po Usámově smrti
Jan Miessler