Profil čtenáře:
Luděk Ševčík

Profese: OSVČ
E-mail: ludeksevcik@seznam.cz
Tvrzení, že "V roce 1989 jsme po zádech chartistů přeběhli do svobody" je přece jasným nesmyslem. Vliv chartistů na 89 byl marginální. Byli použiti jen jako převodník, nebýt jich, proběhlo by předání moci prostě jiným způsobem. Nebo je snad autor článku natolik naivní, že se domnívá, že nebýt chartistů, tak zde ještě máme socialismus?
I když zde to může mít úspěch. Zde se na bájky hodně dá, obzvláště, pokud mají takovýto obsah. Ale z hlediska skutečné hodnoty se jedná o bezcenou agitku, snažící se z pěšáků udělat maršály.
Vždyť pokud se nenecháme opájet vznosnými hesly, je více méně jasné, že se naše kultura ocitla na sešupu.
Ne, že by viníkem byl náš stupeň demokracie. Jedná se spíše o to, že pocit Konce dějin nás zbavil pudu sebezáchovy.
Navíc cyklické vítězství sociopatů také tentokráte nekončí Velkou, nárazovitou krizí, ale Dlouhou,pozvolnou krizí, která je sice mnohem horší, ale vzhledem ke své rozloženosti nevybuzuje patřičný protitlak.
Sociopati jsou také jiní, než jejich předchůdci. Oni se ze svých proher dokázali poučit a proto vrátili do hry Dividi et impera.
Proto máme v Evropském i jiných parlamentech cvoky, na kterých by se vyřádili medici psychiatrie. Proto se nám lidská práva doslova zaplevelila do obludných rozměrů a dnes si už ani kočka nechytne myš, aby jí nehrozilo trestní stíhání ze strany aktivistů. Blázni jsou prostě puštěni z řetězu, z politikové zkorumpovani, z "lidských práv" je byznys.
Ze strany sociopatů je tohle majstrštyk. Ti, kdo tohle chtějí dát jakž takž do kopy, se nejdříve musí utkat se zdivočelými aktivisty, se sociálními byznysmeny, kteří dnes svou formou práce nezahanbí ani mafii. Bodejť ne, jedná se v pravém slova smyslu často o Rodiny. Pokud by se ještě tohle podařilo porazit, tak už by asi nezbylo dost síly a času dát se boje se sociopaty, vlastnícími dnes snad 99% našeho prostoru.
Trump byl tedy jedním z pokusů o nutný restart společnosti v USA. Ponechme stranou, zda rozumný. Nicméně moloch zpravodajských služeb, který si tam vybudovával svůj stát ve státě, čemuž nedokázal slabý Obama naprosto čelit a čemuž by nedokázala čelit jistě ani Clintonová, ukazuje, že takovéto pokusy mají svou opodstatněnost. Amíci to aspoň zkusili.
To u nás, v Evropě, je to daleko horší. Zde nikdo žábu Angelu na prameni odstranit nehodlá. Na horních palubách se vesele tančí a podpalubí má nasazený cenzurní obojek a slepecké mediální brýle. Díry v trupu se bagatelizují, navíc aktivisté je aktívně zvětšují. Krytí jsou přitom hypertrofovanými a zmutovananými lidskými právy, které s jejich původním záměrem nemají už nic společného. Proto dnes má vrah více práv, než jeho oběť, proto se jakási potrefená Zelená poslankyně Bundestágu prakticky dovolává toho, aby život jednoho teroristy měl větší hodnotu, než 10 německých policistů.
Ani u nás to není jiné. U nás také práva příživníka, či ekonomického migranta, jsou daleko větší, než práva pracujících daňových poplatníků. Národní princip je destruován, neboť beztvárná masa není schopna odporu.
Sociopati mají tedy umetenou cestičku ke zvyšování svého bohatství, což zjevně využívají. My, kteří bychom mohli něco změnit, jsme rozmělněni a do cesty jsou nám nastavěni pobláznění aktivisté, za jejichž zády se směje mafie z obchodu s chudobou. Populační přetlak Barbarů nás vytěsňuje ze značné části Evropy. A restart v nedohlednu.
Ale i když jsou sociopati poučenější, jejich duševní omezení stejně povede ke zkáze. A protože my jim nejsme schopni nasadit ohlávku, ubrzdit je, skončíme špatně všichni. Jen oni snad trochu později než my.
Rozvinuté civilizace prozatím vždy v historii končily špatně. Byly vystřídány Barbary.
V učebnicích dějepisu je to zajímavé čtení. Přesto nemám sebemenší zájem zažívat to na vlastní kůži. Vzlášťe, když nejsem Barbarem. Ale bohužel nemám ani tisícinu optimismu autora článku.
Nicméně vzhledem k tomu, že ani já, ani mí blízcí nejsme nijak zainteresováni na migračním, či sociálním byznysu, jsem asi objektivnější, než ti, co na tom tak nejsou. Domnivám se proto, že mé pohnutky jsou skutečně vedeny jen sociálním cítěním, neboť to, zda se "neziskovky" dál budou pakovat, pro mou kapsu nemá žádný vliv. Mimochodem, dnes je v Právu článek o nové kategorii byznysu - azylový zlatokop.
Pokud se na někoho skutečně hněvám, jsou to politikové, kteří takovýto byznys nedokáží zastavit. To, že se někdo chce napakovat a kryje to jakousi humanitou, není nic zvláštního. Při absenci skutečné humanity navíc i tohle některým lidem může připadat jako páchání dobra. Pokud se to zabalí do vznosných frází a kritikové jsou dehonestováni jako ten nejhorší odpad společnosti, získá to podporu nezasvěcených a nepřemýšlejicích aktivistů, či ideologických slepců v podstatě lehce. Naštěstí jsme na tom u nás lépe než v Německu, kde se lidé bojí na veřejnosti říci svůj názor a kde se média staly šiřitely propagandy. I když náhubek u nás se také chystá.
Nepříjemnou pravdu vydáváte za nenávist. Chápu, lépe se tak s neznalými podstaty manipuluje. Proto jsou všichni odpůrci vítacího byznysu nácci, rasisté a xenofobové.
Nenávist je příliš silnou emocí, než abych jí plýtval na nějaké obchodníky s chudobou, či zidealisovanou mládež.
Jen nemlčím, když se lidskými právy ohánějí ti, kteří si z jejich ohýbání udělali byznys.
Až tady nebudou už lidé, kteří zažili chartisty i v období, kdy ti už nemohli profitovat jen z kritiky.
Protože to hodnocení je zatím mnohem, mnohem střízlivější.
Oslí můstek, který měl z oslav chartistů vytvořit návod na vítání migrantů, článku pěknou korunu také nedává. Vydávat vítací průmysl za cestu proti proudu, či za boj o lidská práva nutně znamená totálně oslepnout, dokonale zazdít, že zde jsou naprosto bokem odstrčeni lidé, kteří jsou bezmocní a nikdo ani z chartistů, ani z těch v článku vychvalovaných "aktivistů" jim ani vodu nepodá. Nic by za to totiž neutržili.
Taková je prostě opravová realita. Tahat sem za obrovské peníze ekonomické migranty, nemající stejně zájem o to zde pobývat a přehlížet otřesnou úroveň péče o bezmocné lidi, díky nimž se ti slavní sluníčkáři mají jak prasata v žitě, to snad má být ta SO-LI-DA-RI-TA!?
To ten Hlavák nemá ani ponětí, o čem to mluví. Papouškuje jen nějaké slovo. Má dobré učitele. Ti s mnoha jasnými výrazy už dnes žonglují tak, že jejich původní význam je převrácen na ruby. Oni dobře vědí, proč to takhle dělají. Pecunia non olet.
Souhlasit mohu jen s tím, že "Křiklouni přece nesmějí odcházet z demonstrace s pocitem, že si můžou dovolit říkat cokoliv, a že se jim nikdo nepostaví". Ale asi ne s tím, kdo ti křiklouni fakticky mají být.