0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Tomáš Čada

Profese: student
Pane Samku, nemyslím si, že by to byl blábol. Co třeba názor? Jinak zaujala mne ta věc, která je v textu dvakrát zvýrazněna, tedy, že není možné označovat za viníky všechny.

Pane Kando, kádrování je jistě zbytečné, a snažím se ho vždy vystříhat. Manifest VPK je jistě zajímavý, ovšem skutečnosti uvedené panem Němcem, mu ubírají na kráse. Nepolemizuji s tím, co je v manifestu psáno, s tím souhlasím, jen jsem uvedl text, který se na manifest dívá trochu z jiného úhlu.
Dovolím si použít názor někoho jiného jako reakci na text manifestu, snad to nebudete považovat za nějaké zpronevěření proti kodexu diskuse, názor naleznete ZDE: http://blog.h-aluze.cz/vymitaci-dabla/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook.
Předně se omlouvám, že jsem nestihl odpovědět dříve, ale měl jsem jiné povinnosti. Asi máte pravdu v tom, že problémem diskusí je nepřesné vyjadřování, stejně tak je tím problémem neschopnost si navzájem naslouchat - na níž jsem narážel. Ale to není důvod, proč se ještě vyjadřuji, jde o to, že jsem se patrně zachoval dle Vaší výtky a nepřesně se vyjádřil. Svou větou: "Myslím, že problémem ČR není fakt, že by "pravice", ať si pod tím představím cokoli, měla mediální převahu a "levice" byla v defensivě," jsem nemyslel, že by neexistovala převaha pravicových médií, o tom asi nebude možné vést spory, protože převaha médií s pravicovými názory je naprosto zřejmá, ale šlo spíše o to, že ani jedna ze stran není ochotna vést rozumnou diskusi napříč těmito tábory. A to považuji za větší problém, než jakoukoli převahu. Proto jsem uvítal krok pana Taberyho, i tuto debatu. Ač k ní mám výtky.
Musím uznat, že debata je vskutku zajímavá a jsem rád, že ač pana Taberyho nikdo nenutil, aby se vyjadřoval a aby následně diskutoval, učinil tak. Přijde mi, že je důležité diskutovat i v rámci skupin, které nesdílejí stejný názor. Na druhou stranu mi přijde smutné, že tato diskuse z velké části funguje jako podsouvání svých názorů a následné překrucování názorů oponentových. Je naprosto jedno zda napravo, či nalevo. Myslím, že problémem ČR není fakt, že by "pravice", ať si pod tím představím cokoli, měla mediální převahu a "levice" byla v defensivě, je to o tom, že odlišné názory nejsou reflektovány a dochází k jejich překrucování v rámci obecně "platných pravd", které zastává každá strana jiné, tudíž může existovat diskuse, nikoli však dohoda, či jen pouhé akceptování názorů jiného. Zde je zakopán ten hlavní pes. Nejde jen o prostor na DR, ale i o politiku, sport, kulturu aj.
Jinak pane Kopecký, nemyslím si, že je třeba se jednoznačně profilovat a stát vždy za názorem jedné dané skupiny, pokud tato skupina činí něco, co mi nepřijde na místě, stojí to i za kritiku, tzn. věta pana Taberyho: „Proto se nehlásí ani tam ani jinam. I nadále budeme poměřovat kroky podle jejich zajímavosti a ne podle toho, kdo je navrhuje,“ mi z hlediska mého omezeného selského rozumu přijde více než pádná.