Profil čtenáře:
Petr Jedlička

Profese: redaktor DR
E-mail: pjedlicka99@gmail.com

Aktuální ustavující schůze skupiny Identita a demokracie byla zrušena. To dodává další sílu spekulacím, že k Babišovi/Orbánovi přejdou nakonec i francouzští lepenisté a možná i italská Liga nebo nizozemská PVV

Jinak ta aktuální unijní iniciativa se zatím týká provizorního námořního koridoru, jímž začnou do Gazy vozit pomoc lodě střední velikosti -- takové, jež využívají různé charity. V podstatě jde o dohodu s Izraelem, že si je zkontroluje a že na ně nebude pak střílet.

Americká iniciativa se týká vybudování celého provizorního přístavu z plovoucích doků pro větší zásobovací lodě a následně pontonového mostu. Výstavba zabere nejméně několik týdnů, možná i měsíc. Teprve pak to začne fungovat.

(Informace o absenci jakékoliv aktivity blízkovýchodních států není pravdivá, stačí se podívat na fotografie kolon kamionů s pomocí čekajících na vpuštění do Gazy. Náklad má na sobě často vlajku země původu. Vedle blízkovýchodních monarchií jsou také často vidět vlajky Pákistánu a Indonésie)

Americký prezident Biden včera v projevu o stavu země slíbil, že ozbrojené síly USA vybudují na pobřeží Gazy provizorní přístav, který umožní vykládat další pomoc v objemu odpovídajícím několika stovkám kamionů, aniž by museli zahraniční vojáci vstoupit na půdu samotné Gazy. Tak uvidíme, kdy to bude...