0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Petr Jedlička

Profese: redaktor DR
E-mail: pjedlicka99@gmail.com

v rodinách obecně jsou výrazně častější obětí zneužívání dívky, u katolických kněží jsou to naopak výrazně častěji chlapci.

https://www.theguardian.com/commentisfree/andrewbrown/2010/mar/11/catholic-abuse-priests

Díky za postřehy! Jen k těm dávkám – podle mne je to složitější. Vedle zmíněné částky na reprezentaci, chod paláce a jeho opravy (letos je to mmch už přes 80 milionů liber) se platí ze státního královské rodině ještě asi 100 milionů liber na ochranku a bezpečnostní opatření. Celkově je tedy dávka ještě vyšší.

Na druhou stranu ale královská rodina převádí na stát výměnou za to už od roku 1760 většinu zisků z královských statků a pozemků, a to je dodnes např. řada zámečků, luxusní nemovitosti po všech velkých městech nebo zemědělská a lesnická půda v celkovém rozsahu 1,9 milionu akrů různě po Británii. Vzato na peníze šlo například v roce 2018 o čistý příjem 247 milionů liber do státního rozpočtu.

Je samozřejmě zjednodušující tvrdit, že monarchistické zřízení takto Británii enormně vydělává, protože kdyby vznikla republika, drtivá většina daného majektu by zřejmě přešla na stát. Ale v pořádcích, jak jsou nastaveny dnes, je vydržování královské rodiny spíše pro Británii spíše finanční přínos.

Jsou tu ostatně ještě ty těžko nesporně vyčíslitelné, leč nesporně existující příjmy ze zdaňování zvýšeného turismu, televizních práv, materiálu pro komerční filmovou tvorbu, zisků módních značek, jejichž hadry nosí královská rodina, a které v Británii daní atd.

protože ČR vakcíny nakupuje, jak může, ale pak jich nechává ležet část ve skladech

Jj, určitě je to tah, také to tak vnímám. Ale je to partie s velkým početem vzájemně propojených kombinací. Jak píšu, může to nakonec vyjít a dopadnout dobře. Ovšem těch rizikových scénářů je teď hodně otevřených

Trump o víkendu při svém prvním velkém vystoupení od Bidenova nástupu -- na srazu amerických konzervativců CEPAC -- slíbil, že novou stranu určitě nezaloží. 97 procent účastníků této prestižní události americké pravice již před akcí ve zvláštním průzkumu uvedlo, že má k exprezidentovi pozitivní vztah a že hodnotí jeho počiny veskrze kladně. Republikáni jsou nyní Trumpova strana, může si s ní dělat, co chce