0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Petr Jedlička

Profese: redaktor DR
E-mail: pjedlicka99@gmail.com

Trumpisté to byli nesporně, to už víme. Americká média jsou plná detailů z jejich životů. Babbittová a Boylandová byly otevřenými vyznavačkami konspirační teorie QAnon, podle níž Trump v zákulisí bojuje se skupinou mocných pedofilů uctívajících satana v čele s Obamou, Sorosem a Clintonovou. Babbittová psala před demonstrací na Twitter přímo o dni zúčtování.

Greeson byl milovník zbraní a sympatizant krajněpravicovch Proud Boys. Tady tu vánoční fotku postoval s popiskem "I wish these motherfuckers would come to my hood!" https://pbs.twimg.com/media/ErJnPSqXAAAbPx0?format=jpg&name=900x900

Philips pak založil stránku Trumparoo určenou právě pro Trumpovi stoupence.

Pane Nusharte,

Díky za upozornění, aktualizoval jsem informace postupně, jak přicházely nové a nové zprávy, později jsem však psal už jiný text, tak jsem to přestal sledovat tak detailně. S obětmi je to následovně:

Prokazatelně zastřelena byla pouze Ashli Babbittová, a to jedním z policistů. Dotyčný vypálil, když přes varování vpadla robitými dveřmi do prostor, poblíž kterých byli ukryti kongresmani.

Mrtví policista Brian Sicknick byl trumpisty udeřen do hlavy hasícím přístrojem a zranění hlavy vyvolalo mozkovou příhodu, jíž později podlehl.

Třetí obět je trumpista Kevin Greeson, který zemřel na zástavu srdce. Podle některých zdrojů byl před tím postřelen.

Čtvrtou obětí je trumpistka Rosanne Boylandová. Podle některých zdrojů byla ušlapána, podle jiných se zničeho nic zklátila na místě. Dříve se také uvádělo, že zasažena kulkou, teď už méně.

Pátou obětí je trumpista Benjamin Philips, u něho ale není aktuálně smrt vyjasněna. Objevují se jako příčiny mozková příhoda, rána do hlavy, zásah do hlavy apod. Rodina tvrdí, že se do žádné výtržnosti určitě nezapojil.

A již sčítači potvrdili i vítězství Johna Ossofa. Demokraté tak Senát skutečně získají

Mexický prezident Lopez Obrador nabídl v reakci na pondělní rozsudek Assangovi azyl. Zatím se jedná nicméně spíše o gesto. Na ranní tiskové konferenci (večerní našeho času) totiž AMLO uvedl, že pověřil ministra zahraničí, aby vyjednal s britským protějškem možnost Assangova propuštění a převozu na mexickou půdu -- což si obtížně představit, že se opravdu stane. Navíc Lopez Obrador prohlásil, že podmínkou azylu bude, že Assange nesmí zasahovat do vnitřních věcí jednotlivých států. Což nechme bez komentáře.

V první větě výše uvedeného mělo být: "Biden bude mít problém prosadit zásadnější změny i v případě úspěchu obou demokratických kandidátů". Pardon