Profil čtenáře:
Saša Uhlová

Profese: novinářka
E-mail: suhlova@denikreferendum.cz
Ty šátky se řešily před dvěma lety, tedy současně s tímto tématem, jen tedy jim VOP věnovala neskonale méně času než těm zařízením. V médiích to mohlo vypadat opačně, ale aspoň to udělalo radost zapšklým lidem, kteří mohou nadávat a uspokojovat své negativní vášně. VOP dělá to, s čím se na ni lidé obrátí, nemůže si vybírat. Vyběr probíhá jen na té rovině, co spadá anebo nespadá do kompetence VOP. Chápu, že to nechápete a že nerozumíte vůbec pojmu lidská práva, ale svět se prostě neřídí Vašimi dojmy.
Píšete: "Dnes je v Právu článek Jindřicha Gintera "Ležící pacienty nemá kdo přebalit či otočit, tlumí je léky". Něco otřesného! Kam se na to hrabe cokoliv, čím se zde pokoušejí retardovaní altruisté dojímat. Skandál nevídaných rozměrů!
Proto jsem moc, moc rád, že ve své funkci skončil Dienstbier. Ministr prý pro lidská práva! Čí práva? Těchto starých a nemohoucích lidí jistě ne! Co v tomto směru podnikala prý ombudsmanka?"

Pro Vaši informaci, VOP podnikla řadu šetření a touto tematikou se soustavně zabývala. Dokonce se dá říci, že se jí zabývá nejsoustavněj ze všech svých témat. Kdyby se třeba novináři věnovali více tomu, co VOP skutečně hlavně dělá, místo toho, aby jen skandalizovali to, za čím tuší skandál a čtenost, možná byste to věděl. Anebo kdybyste před tím, než začnete psát, někdy trochu četl.

http://www.ochrance.cz/ochrana-osob-omezenych-na-svobode/zarizeni/neregistrovane-socialni-sluzby/

http://www.ochrance.cz/ochrana-osob-omezenych-na-svobode/zarizeni/zarizeni-socialnich-sluzeb/

http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/ochrankyne-uspela-u-vlady-s-peci-o-seniory/

http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/ochrankyne-vydala-souhrnnou-zpravu-ze-zarizeni-pro-seniory/

http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/zarizeni-letiny-je-vysmechem-kvalite-v-socialnich-sluzbach/

http://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2015/ochrankyne-varuje-pred-dalsimi-ctyrmi-zarizenimi-pecujicimi-o-seniory/

Nerozumím tomu, proč píšete o prostupném bydlení pod tímto textem. Je to jistě zajímavé téma, ale tito lidé by si rádi normálně někde pronajali byt, a ne že se budou stěhovat do nějakého bydlení, kde je někdo bude kontrolovat a nebudou mít autonomii a pak se zase někam stěhovat.
jen mě už prostě nebavíte, protože se s vámi nedá diskutovat, podsouváte lidem to, co nepíší, ale co byste si tak představoval vy, kdo není fašoun, je pro vás odtržená elita, to by umořilo každýho. Zkuste se nad tím zamyslet a mějte se.
Pane Kuchejdo,

všimla jsem si opakovaně, že máte problém rozumět psanému slovu, takže Vám asi uniklo, že jsem proti tomu zákonu. Také jste si asi nevšiml, že se Sobotkou zabývám více než Konvičkou nebo Zemanem. Ale žijte si klidně dál ve svém světě, kde čtete to, co chcete číst a rozumíte si tomu po svém. Je celkem zřejmé Vám bludy, které Vás trápí, nedovolují pochopit, co je vlastně levice a že je tu pro všechny, ne jen pro bílé muže. Pro ty tu máme ty konzervativní směry. Mějte se krásně :)