0/350 000 Kč Podpořte nás trvalým příkazem na cestě k finanční stabilitě ♥︎ Daruji
×

Profil čtenáře:
Alena Matěchová

Profese: knihovnice
je redaktorkou Denního věštce, korespondentkou Týdeníku čarodějek - autorkou životopisů. Její specializace je bulvární žurnalistika. K této práci používá bleskobrk, který píše pravý opak toho, co říká Ritina "oběť".

Z Benešova u Semil zdraví matka dětí, které čtou Harryho Pottera
děkuji za Váš velice potřebný článek.
Dobrý den, domnívám se, že jednu z možností nabízí waldorfské školy. Máme v Semilech kromě mateřské a základní již také lyceum, které právě v těchto dnech opouštějí první úspěšní maturanti. Máme syna na základní škole v páté třídě a dceru ve druhém ročníku lycea. Dcera do lycea přestoupila z tradiční základní školy a jestliže píšete, že na rodičovském sdružení jste slýchala, že vaše děti jsou jen "materiál, který nám posíláte", vím přesně, o čem mluvíte. Třída mojí dcery bývala podle paní učitelky líná, bez zájmu o vyučování, pasivní atd. Nyní se dovídám, v čem je naše dcera dobrá, co ji naopak moc nesedí, ale že máme v podstatě "úžasné děti". A považte: jestliže děti "zlobí", ptá se učitel nejdříve sám sebe, zda nedělá něco špatně!
Waldorfský systém stojí na třech pilířích - na učiteli, žákovi a rodičích a "learning by doing" se zde uplatňuje naprosto samozřejmě - přírodní zákonitosti a poznatky ze světa lidí a jejich činností si děti ve výuce samy prožijí či vyzkouší. Poznávají tak na vlastní kůži, jak věci ve světě fungují a jak je možné dané jevy smysluplně využít v životě. Waldorfská pedagogika vysoce cení a rozvíjí splupráci (nikoliv SOUTĚŽ) mezi dětmi. A děti vědomě poskytují své vědomosti ve prospěch celku. To se mi zdá jako dobrá půprava pro budoucí život - je přece nutné především spolupracovat, ne VYNIKAT nad ostatními.
Takže - doporučuji!

Dobrý den, diskuse se malinko vzdálila od příspěvku Jakuba Fidlera, tak si dovolím udělat takovou malou zatáčku a Jakubovi F. za něj poděkovat. Je upřímný, srozumitelný a jak stojí v anotaci "podivuhodně podmanivý". Je takových mladých sociálních demokratů více? Tak sem s nimi!
Nějak jsem si před těmito volbami dělala naděje (když Liška přiznal tu travku), že mladí půjdou k volbám s (obrazně řečeno) Che Guevarou na tričku a "hodí" to zeleným. A že se zelení vzpamatují a posunou se ze středu doleva. Škoda, modrá krev s lulkou strhla pozornost na sebe.
Jak jsem si tu někde přečetla: "to se jim to hází, když bydlí u maminky a jedí její buchty", že?