Profil čtenáře:
Jan Kuliš

Profese:
Souhlasím, že psát o GUE/NGL jako o komunistické frakci je celkem zavádějící, proto jsem označení opravil na "(post)komunistické", jak se běžně uvádí. Byť uznávám, že stále je to označení celkem dost zjednodušující.

Co se týče Pirátů, ti vedle ALDE, pokud vím, nijak neuvažují o vstupu do frakce GUE/NGL, nýbrž do regionalisticko-zelené frakce s pirátským zastoupením Greens/EFA.

A u strany Razem bude nakonec stejně nejspíše jedno, do jaké frakce by se po volbách vydali, jelikož jejich preference jsou jen mizivé.
Díky za podnětnou reakci! Jen krátce k tomu Churchillovi... Jeho socha na Žižkově si prošla podobným osudem jako růžový Koněv v Bubenči, jelikož na ní počátkem roku 2016 sochař Nicolas Prokop umístil africkou masku, štít a kopí. Případ obsáhle popisuje publicista a sochař Pavel Karous zde: https://bit.ly/2xnfJ6k. A velmi kritický článek k Churchillovi jsme publikovali i zde v DR celkem nedávno, tak jej zde připomínám: http://denikreferendum.cz/clanek/27268-ve-filmu-o-winstonu-churchillovi-hollywood-opevuje-masoveho-vraha.