Profil čtenáře:
Daniel Veselý

DV
Profese: Překladatel
E-mail: harun@email.cz
Pane Morbicere, brát vážně Terezu Spencerovou, která na místě byla s delegací novinářů, kam je patrně svezlo syrské ministerstvo informací? Myslím, že mnohem vyváženější pohled v českém prostoru nabídl na ČRo Břetislav Tureček. V zahraničí je to Robert Fisk, Vijay Prashad, Patrick Cockburn či Juan Cole. Samozřejmě, že se rebelové včetně káidistů dospouštěli válečných zločinů, ostřelovali západ Aleppa se stovkami civilních obětí, stříleli po lidech, kteří se snažili odejít z východního Aleppa a v některých případech si je brali jako živé štíty. Nelze ovšem paušalizovat. Asad a jeho spojenci se skutečně dopouštěli ve východním Aleppu zvěrstev a nemůžeme ignorovat informace OSN, Červeného kříže či Save the Children.
Shodou okolností jsem dnes také psal o tomto tématu. Považuji Trumpův přístup k GW za největší riziko vyplývající z jeho zvolení. http://blisty.cz/art/84518.html#sthash.TnssMoF5.dpbs
Napsal jsem něco v podobném duchu: "Skutečně znepokojující únik informací demonstruje, že Obamova vláda silně lobbuje za americké korporace, jako je kupříkladu Coca-Cola, tlačí na evropské země, aby zmírnily ochranu spotřebitelů a životního prostředí a aby změnily svou vlastní legislativu ZDE. Prezident Barack Obama, který už stříhá metr, by chtěl jednání o TTIP dovést do zdárného konce, a to ještě dříve, než opustí Oválnou pracovnu. Není tedy divu, že se vůči této dohodě staví skepticky vrcholní evropští představitelé, nejnověji pak francouzský prezident François Hollande. Zdá se, že Spojené státy neberou ani Evropskou unii jako rovnocenného a svéprávného partnera, jemuž se snaží vnutit zjevně nekorektní deal. Nicméně podle aktivistů, kteří dlouhodobě proti TTIP vystupují, mohou uniklé informace přijetí dohody zvrátit." http://blisty.cz/art/82153.html
Obdobně jako V. Dostál jsem reagoval na diskutovaný Kundrův text. Mám silné podezření, že jeho text byl dodatečně upraven, aby působil "vyváženěji", a to možná na základě velice kritické diskuse k němu, byť tak nemohu tvrdit na 100 procent. Jde konkrétně o tuto pasáž:

"Česká politika k Rusku, včetně míry politických a ekonomických kontaktů, bude záviset na respektu Ruské federace k mezinárodnímu právu a k územní integritě jeho sousedů. Cílem je překonat současné problémy a dospět k partnerským vztahům."

V původní verzi dle mého soudu nebyla zmínka o "respektu Ruské federace k územní integritě jeho sousedů".
by měl nejdřív začít u sebe, staví se za práva Romu, ale je zaroven stoupenec Izraele, který utlačuje Palestince mnohem víc než ČR Romy. Rád bych věděl, jaké blábolení má autor na mysli. Konkrétní případy.

Objektivně samozřejmě trpěli Latinoameričané víc, nejen pár desítek disidentů jak u nás, ale statisíce civilistů. Fascinuje mě, jak česká intelektuální obec nedokáže pochopit naprosto zjevný fakt.

On by se jí totiž ten pracně tvořený antikomunistický domek z karet mohl snadno rozmetat.