Profil čtenáře:
Alena Zemančíková

AZ
Profese: redaktorka Č.rozhlasu
E-mail: alena.zemancikova@rozhlas.cz

Spíš než stýskat si na bídné poměry řidičů kamionů a na to, že je jich nedostatek, bylo by užitečnější přemýšlet, jak by jich mohlo jezdit méně. Výroky jako "bez nich bychom neměli co jíst" jsou nesmyslné podobně, jako když agrobaron vykřikuje, že bez něj umřeme hlady. Můžeme a měli bychom prostě hospodařit jinak, méně toho vozit sem a tam. Reportáž mimo jiné dosvědčuje, jak málo se jako společnost zamýšlíme nad vlastní budoucností.

Ano, jde mi o ty nevěcné, nelogické, sebepředvádivé a mnohdy prostě hloupé řeči. Hlasovat má samozřejmě každý právo podle svého přesvědčení nebo názoru. Mrzí mě to mlácení prázdné slámy i proto, že že si je platíme. Jsem z té přehlídky narcismu opravdu otrávená.

Skvěle! Když takový článek čtu, pomyslím na to, kolik užitečných věcí a opatření by za ty peníze, které tím kšeftem protečou, mohlo být, kolika lidem a komunitám by mohlo být pomoženo, a jak všechno jenom letí do pekel.

Děkuju za výborný článek, opravdovou službu. Mnoho z uváděného bylo zapomenuto. Výmluvný portrét jistého typu talentu, praktik i mezí uplatnění a úspěchu.

Abych zjistila, jak moc se otázka české prezidentky u nás bere vážně, pustila jsem si film Rudolfa Havlíka Prezidentka z roku 2022. A zjistila jsem, že se otázka vážně nebere, film je v podstatě „deník princezny“, kde Aňa Geislerová nemusí řešit ani jeden politický problém.