0/350 000 Kč ♥ Daruji

Podporujte naši práci trvalým darem.

Vycházíme jen díky darům lidí jako jste Vy. Bez Vaší podpory nedokážeme noviny udržet.

Profil čtenáře:
Radek Kubala

RK
Profese: Student
AKTUALIZACE: Při zásahu jednu z protestujících zranil policejní granát. Podle posledních informací je v kritickém stavu a pravděpodobně jí doktoři budou muset amputovat ruku. Více informací zde: http://thefreethoughtproject.com/water-protector-dapl-grenade-destroys-arm/
Ale to přece vím. Já jsem přece ten, kdo tvrdí že v klimatické změně už žijeme a svět se už nadobro proměnil a my musíme jenom hledat řešení jak se přizpůsobit. Stavět další jaderné elektrárny, které už dávno nejsou tak výkonné jak strategicky umístěné obnovitelné zdroje propojené chytrými sítěmi, je zkrátka nonsens. Navíc než by se postavila kapacita jaderných elektráren potřebných k vypnutí všech uhelných elektráren, tak bude dávno pozdě. Ta skutečná řešení jsou a jádro mezi ně nepatří (opět odkazuji na odkazy na články výše).
Pánové, nazývejte mě klidně politickým ekologem, vlastně mi to docela lichotí. Proč jádro skutečně není řešení jsem psal už dříve (zde: http://denikreferendum.cz/clanek/23430-jadru-v-evrope-odzvonilo-pro-koho-stavime-dukovany). proč je jednou z falešných řešení psal už dříve kolega Josef Patočka (zde: http://denikreferendum.cz/clanek/21841-klimaticky-mytus-cislo-sedm-technologie-nas-zachrani). Obecně kdyby se peníze, které se zbytečně utápí ve snaze udělat z jádra přijatelnou a ekonomicky rentabilní technologii (což se nedaří jak je popsáno v článcích výše) daly do rozvoje obnovitelných zdrojů , dost bychom se přiblížili skutečnému řešení, které není prskavkou ale dynamitem. Jak jinak lze nazvat obří transformaci energetiky srovnatelnou snad jen s industrializací?