0/350 000 Kč ♥ Daruji

Podporujte naši práci trvalým darem.

Vycházíme jen díky darům lidí jako jste Vy. Bez Vaší podpory nedokážeme noviny udržet.

Profil čtenáře:
Josef Komínek

JK
Profese: invalidní důchodce
Napsal jste to pěkně o té lidské ideji Boha. Je suis Jesus.
Bůh dnešních kavárenských křesťanů je bůh rozpuštěný v intelektuálním labyrintu bohohledačů a vypuštěný ze světa, jenže poté, co nás ateisty Halíkové omráčí sofistifikovanými představami o Bohu jako prázdnotě, možnosti, singularitě apod., nakonec vždy srazí podpadky před starým dobrým zupáckým katechismem ŘKC.
Nebýt toho, že pan Halík nahání bezradné akademické dušičky do katolického ovčince, tak už by s ním církevní nomenklatura dávno udělala rázný konec.
To co hlásá patrně není teologie, ale jako náboženský apologetický literát... to zase klobouk dolů.
Chtěl bych uvést na pravou míru názor, že ateisté se shodnou, to je zcela mylný předpoklad stejně jako že všichni ateisté považují náboženství, ideu Boha, mytologické myšlení za nějaký nesmysl.To ovšem není téma této diskuze.
Naprosto nepodceňuji.Idea boha zaslouží respekt stejně jako idea komunismu, ostatně...ale to je jiné téma.
Křesťané a muslimové...řešit jejich problémy je jako vměšovat se do bezvýznamného sporu kubistů a impresionistů, svět se nedá redukovat ani na geometrické tvary, ani na světelné skvrny, Dovolím si parafrátovat Picassův výrok: Náboženství stejně jako umění je lež, která nám pomáhá pochopit pravdu, pochopitelně nikoliv o Bohu, ale o člověku a jeho hledání.
Kdyby se sečetl čas promarněný při modlitbách bylo by to ohromující číslo a výsledek: NULA, která nikdy nic nezměnila.

No tak se pojďme pomodlit za mír ve světě, připadáme si hned nějak důležitější a činorodí, i když si nanejvýš otlačíme kolena, je v tom sice trochu pýchy připomínat tvůrci vesmíru jisté závazky: Bože vlej, naplň, pomáhej,dotkni se, nauč, potrestej, projev milosrdenství apod. jako by bez nás nevěděl co má vlastně dělat, to věčné připomínkování a vyrušování ho asi muselo dost obtěžovat. Stvořil jsem vám svět, co ještě chcete, tak si ho polidšťujte, já si jdu alespoň na půl věčnosti dáchnout. Sbohem.